SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 17-05-2011 22:57:25

franta 486
Člen
Registrovaný: 30-04-2011
Příspěvky: 171

Re: stavba trafosvářečky s usměrnovačem - prosím o radu

kdybych neměl tu řadu tlumivek v primáru, tak do skratu strhnu klešták. Psal jsem to z důvodu že ty diody čkd jsou určitě silnější než co mám. Jestli to má smysl předělávat.

Offline

 

#27 17-05-2011 23:10:34

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: stavba trafosvářečky s usměrnovačem - prosím o radu

nema to zmysel , pokial neprevinies trafo , a to nechces ...  pomohol by ty choper , ale to nakladne ... a bude to mat tiez vahu , zostava ti rozobrat trafo , med do kovosrotu a dolozit na invertov ...

Offline

 

#28 17-05-2011 23:35:05

franta 486
Člen
Registrovaný: 30-04-2011
Příspěvky: 171

Re: stavba trafosvářečky s usměrnovačem - prosím o radu

Mám rozestavěný invertor podle návodu od Danyka, ale odložil jsem ho(načas). Myslím že existuje metoda jak použít moje trafo. Můj největší problém je, že svářečku vlastně nepotřebuji, ale chci si jí postavit. A když už to dělám, tak chci dobré výsledky. Ted už to mám použitělné, ale chtěl bych to mít lepší.
Nic není tak drahé jak vypadá. Moje celkové náklady na stavbu 250kč za zemnící a elektrodové kleště. Vše ostatní zdarma.

Offline

 

#29 18-05-2011 20:23:12

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: stavba trafosvářečky s usměrnovačem - prosím o radu

danykovej zvaracke je trafo navinute dobre na indukcnost , ale prehrieva sa , nie je dostatocny prierez vodicov na trafu a posobi tam skinefekt ... to je vhodne len na skusku a nie na trvale zvaranie ... a regulacia divna , a treba velmi dobry cit v rukach , len co sa prilepi elektroda tak za par sekund je z toho delobuch ...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče