SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 01-07-2011 20:46:01

Kopeček
Člen
Registrovaný: 19-06-2011
Příspěvky: 11

Re: Sealey Automig 190 - prosba o radu

alll napsal(a):

Určite nestihal jinak by ve vašem stroji nebyl puvodni usmernovač poškozen dal jste novy, ale ten je zapotřebí dostatečne chladit přímym ofukem vzduchu jinak mužete co chvila kupovat novej.... ten puvodni ventilator vubec nestíha jen lechce vzduch kastli zvíří   ale k velke vymeně vzduchu v kastli nedojde a usmernovač se přehřeje a zase spalí.. v mem einhelu co jsem měl byl stejny a usmernovač se mi taky spalil  a dokonce i transformator vše jsem vymenil za  veci z omicronu.. ten ventilator co je v odkazu je přímo určen pro svařečky s velkym prutokem vzduchu.. ten  puvodní jen demontujete draty ustřihnete a připojite ten druhy mista je tam dost..

s tím bych si dovolil nesouhlasit. ventilátor (ať je jakýkoliv) stíhal, protože mašina je 12 let stará a fungovala do té doby, než předchozí dement majitel z důvodu úspory převíjel velkou cívku na menší, svépomocně vyrobenou a ocelovou...a ta vyzkratovala stroj a způsobila následné škody...

Offline

 

#27 01-07-2011 20:56:21

Kopeček
Člen
Registrovaný: 19-06-2011
Příspěvky: 11

Re: Sealey Automig 190 - prosba o radu

takže ve finále tomu můžu rozumět tak, že nebudete mít nic proti, pokud použiju ventilátor původně určený na chlazení serveru, byť má cca 4x větší průtok vzduchu, než zde uváděné a navrhované? :-)
plus: ad 1) mám jej doma, ad 2) nic mě to nebude stát, ad 3) má 4x vyšší výkon v lt/min., ad 4) je téměř nehlučný
minus: ad 1) není to omicron, ale nějakej rákosník
:-)

Offline

 

#28 01-07-2011 21:01:26

kenz007
Člen
Registrovaný: 04-06-2011
Příspěvky: 119

Re: Sealey Automig 190 - prosba o radu

kludne ho tam daj ked odide budes riesit omicron alebo nieco podobne ja mam vplane do zvaracky napasovat priemyselny vysokootackovy ktory ma asi 8x vyssi vykon ako ten orginalny

Offline

 

#29 01-07-2011 21:03:26

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Sealey Automig 190 - prosba o radu

Pokud se vám tam vleze, tak co vám brání to předělat? To nevadí, i ty ventilátory od Omicromu vyrábí rákosníci, nebojte. Vzadu je napsáno, Made in Tchaiwan. smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#30 01-07-2011 22:02:51

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Sealey Automig 190 - prosba o radu

vyrobky v počitačove branži ve ktere se taky pohybuji jako byvaly servisak pc živyl jsem setim asi 2roky dodnes sleduji co se děje pc pro zname servisuji když maji znamí nejakyten problem a stavim i nove pc  komponenta ktera pochazí z tchaiwanu je kvalitneji vyrobena než z číny jeto poznat i nakvalite pajeni plošneho spoje, kolmo osazene součastky čína ma součastky osazeny chaoticky a okvalite  pajeni ani nemluve asi takkovy rozdíl je mezi nimi...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče