SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 08-07-2011 14:01:36

svarr
Člen
Registrovaný: 08-07-2011
Příspěvky: 12

Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Dobrý den svářeči,

zabýváme se problematikou pracovních oděvů a pracovní obuvi pro svářeče. Všichni nám určitě dáte za pravdu, že kvalitní montérky a pohodlná obuv při osmihodinové směně je důležitou součástí nejen pro svářeče. V dnešní době máme na trhu nepřeberné množství pracovních pomůcek, ale každý z nás je jiný a každému taky vyhovuje něco jiného a proto budeme moc rádi za každý názor či příspěvek který se tu objeví.
Jaké pracovní montérky fasujete a jaké by Vám vyhovovali? (klasické nebo s laclem)
Kvalitní a pohodlná pracovní obuv je při sváření nezbytná, ale která to je? Jakou obuv fasujete a jak se Vám v ní chodí? Vadí Vám ocelová tužinka ve špičce a proč?
Přivítáme všechny příspěvky týkajících se ochranných pracovních pomůcek. Napište nám své zkušenosti a názory které pomůžou zaměstnavatelům kupovat kvalitní ochranné pomůcky ve kterých se budete cítit spokojeně.

Hodně štěstí při sváření

Offline

 

#2 08-07-2011 21:09:49

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

svarr napsal(a):

Dobrý den svářeči,

Přivítáme všechny příspěvky týkajících se ochranných pracovních pomůcek.

Hodně štěstí při sváření

moc nesvařuju, tak v průměru 0,5h týdně - takže svlečenej do půl těla - je vedro, výhoda je v tom, že se na břiše pěkně opálím....
jiné je to s řezáním železa, tím se živím, ale v létě taky svlečenej - neprská mi to a když jo, tak stojím tak aby mne to netrefilo, a když už se to stane - vydržím to, rozprsknuté kapky oceli se většinou odrazí od kůže a neublíží...ovšem lidí kteří se rozhodnou skončit život upálením je mi líto - nedělali by to kdyby věděli jak strašně to bolí... cool big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 09-07-2011 08:04:03

tigmaster
Člen
Registrovaný: 13-02-2010
Příspěvky: 58

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Dřív jsem svářel jen v blůze nebo v tričku, ale jak mě časem začala kvůli záření odpadat kůže z těla(joke:))).....Poslední asi 4 roky sem komplet navlečený do kožených rukávů a kožené zástěry...proti záření 100proc. ochrana a taky rozstřik kuliček od Céočka neřeším. Boty jsme fasovaly nedávno, značku z hlavy nevím, ale mají ocel. špičku a jsou docela pohodlné. Dodám v pondělí.
Sice je v tom v létě horko jako prase, ale aspoň se člověk oto víc těší na vychlazené pivečko....smile

Offline

 

#4 09-07-2011 14:25:07

kenz007
Člen
Registrovaný: 04-06-2011
Příspěvky: 119

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

teraz vlete tricko ked zvaram nad hlavou bluzu aj to iba niekedy obuv zlievarenske perka celorocne je to asi najvhodnejsia obuv ku zvaraniu ciapka celorocne tiez vzime riadne ustrojeny mofosi rukavniky zastera malokedy ale ocenil by som nieake letne mofosi

Offline

 

#5 10-07-2011 10:21:10

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

normalne nehořlavé monterky boty s vystuženou špičkou a frajeři perka a pak zástsra a rukáv aspoň na levou ruku.
monterky od nejake firma co je aji pere a zašívá a nemusím to nosit dom. na hlavu ješte tzv kleoparu at nejdou kujičky i do vlasů. takle by to mělo vypadat. ale co si kdo obleče je jeho věc. Jako zaměstnavatel mu to musíš dát at si krytý pro bezpečnost práce.

Offline

 

#6 17-07-2011 12:19:51

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Zdravím
Co vzniká všechno při tom svařování myslím jato to záření z ceočka, v létě si občas něco málo přivařím  tak jsem jen na lehko jinak bych se v usmažil jinak v zimě jsem navlečenej v dilně mývám pěknou zimu jinak bych přimrzl k železnímu stolu. V létě se radši svařování vyhýbám.
A ještě vyděli jste nekdo v telce orange coutry choppers je to americká rodinka co dělají motorky tak je vydět že tam svařujou v krátkým tryčku a místo kukly jenom zavřou oči divím se žejím jěště nic nění když to dělají deně

Offline

 

#7 17-07-2011 12:54:13

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

zdar, na tubě je hodně videí kde se různě ukazuje svařování a většina tvrďáků co dělají do aut je v tryčkách s holejma rukama, o tom si myslím svoje. Boty jsem používal asi posledních deset let Král-ky ale prej je fima zlikvidovaná. Těch posledních deset let jsem jiný boty vůbec nepoužíval nový jsem nosil normálně tak rok jako sváteční a pak na dílnu a pořát dokola. Vyvařím tak 15kg drátu za rok a dva malý argony na tig takže se o každodením mnoha hodinovém svařování mluvit nedá, používám několik vrstev normálního oblečení. Hodilo by se mi něco lehkýho do čeho bych se nemusel složitě soukat, protože neustále rotuju mezi různými výrobními technologiemi.

Offline

 

#8 17-07-2011 18:16:17

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

ono je zvaranie a zvaranie jedna vec je varit 2 mm pliesky a nieco ine zvarat dake vagony,samostmievacka a dobre rukavice su sice len taky hruby zaklad ale na take domace grckanie postacujuce

Offline

 

#9 17-07-2011 18:53:30

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

boty panda s kovovou špičkou, rukávy, zástěra, ochrany na holeně kožené, svařovací kuklu na hlavu a speedglaska s odsáváním..
potřebuji to dost, vysvářím za měsíc přes 250 kg drátu(22.6,2011 jsem zakládal nový sud, ještě není ani 22.7. a je skoro prázdný, počítám s tím že ho do středy spotřebuji.
svařuji pulsem na velké A, i když jsem chráněný tak když se koupu tak cítím kůži že smrdí jako kdybych přišel ze solárka..

Offline

 

#10 17-07-2011 19:32:53

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

take mam boty panda zastěru z ochranou ramen rukavy svařeci kuklu a na hlave speedglas odsavani je rovnou integrovano do svařovaciho hořaku take svařuji ze sudu,ale ten nam vydrží až 2 mesice  dovařujeme  obrovske kostry generatoru po svařovacím robotu clos jeden sud  z dratem


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#11 18-07-2011 06:43:12

svařič
Člen
Registrovaný: 12-07-2011
Příspěvky: 33

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Nazdar chlapi,
v naší firmě jsou nastaveny přísné podmínky při používání ochranných pracovních pomůcek které musíme všichni bez rozdílu dodržovat. Kromě vlastních trenek musíme všichni na dílně nosit firemní oblečení od zaměstnavatele (fasujeme i fusekle). Máme zesílené montérky s laclem který nám sice chrání záda, ale jinak jsou docela nepohodlný, protože se při každým ohnutí zařezávají mezi půlky. Pak máme zesílenou košili v létě tričko a pracovní blůzu a samozřejmě kožené návleky. Tohle všechno se dá celkem vydržet, ale nejhorší jsou kotníčkové pracovní boty s ocelovou špičkou a je to názor většiny .Když je má člověk osm hodin na nohou tak je to síla, bolí v nich nohy, jsou těžký ale zaměstnavatele to nezajímá i když jsme ho několikrát upozorňovali. Mám, ale docela dobrý nápad jak ho o tom donutit přemýšlet. Až se po práci všichni vyzujem tak ho zamkneme do šatny (kde i mouchy padají smradem na hlavu) aby si ten smrádek taky užil a hlavně pochopil, že existují i kvalitnější boty, než ty ve kterých nás nutí šlapat celý den.

Offline

 

#12 18-07-2011 15:24:13

Martin
Člen
Registrovaný: 11-10-2007
Příspěvky: 250

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Mám dvoje pracovní boty, kotníkové, s ocelovou špičkou. Jedny tady u nás v ČR a druhé v laboratoři v Německu. Ty co mám u nás, jsou značky UVEX a jsou tak pohodlné, že jsem v nich nejednou málem odešel domů.
Ty co jsem nafasoval v Německu ... škoda mluvit, po třech hodinách mám pocit, že mám na nohou "španělskou" botu. Pokud to půjde, natlačte zaměstnavatele do lepší obuvi, určitě to stojí za to!

Offline

 

#13 18-07-2011 15:40:13

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

máme panda a po 8 hodinách perfektní..

Offline

 

#14 18-07-2011 16:15:15

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

envím co to máme ale jak sem ty boty namočil i snohou do kýblu z vodou aby se roztáhly  taky super a ani o nich nevím. Doporučuji vyzkoušet

Offline

 

#15 19-07-2011 01:19:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

taky mám dobrej tip o kterém třeba ještě někdo neví - učinkuje to u cca 8 lidí z deseti.
Celej život mi smrděly nohy, nemoh jsem jít nikam na návštěvu kde se zouvalo, mohl jsem být čerstvě vykoupanej + nové ponožky - nic nepomáhalo za 2 minuty smrad.
V televizi jsem před lety viděl maníka který doporučoval obyčejný prášek do pečiva v ceně pár haléřů - čtvrt sáčku nasypat do jedné boty, čtvrt sáčku do druhé - a to je vše, kypřící prášek, soda zabije ty bakterie co působí ten smrad a dokonce je zabije i v kůži mezi prsty na noze. Kdybch to nevyzkoušel sám na sobě nevěřil bych. Nyní můžu dělat cokoliv, spocenej v botách celý den a smrad se nekoná, teda koná ale jen takovej normální obyčejnej ne ten ohavnej puch co kdysi. Vydrží to asi rok než se ty bakterie začnou zase množit.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#16 19-07-2011 10:59:34

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

bourač napsal(a):

taky mám dobrej tip o kterém třeba ještě někdo neví - učinkuje to u cca 8 lidí z deseti.
Celej život mi smrděly nohy, nemoh jsem jít nikam na návštěvu kde se zouvalo, mohl jsem být čerstvě vykoupanej + nové ponožky - nic nepomáhalo za 2 minuty smrad.
V televizi jsem před lety viděl maníka který doporučoval obyčejný prášek do pečiva v ceně pár haléřů - čtvrt sáčku nasypat do jedné boty, čtvrt sáčku do druhé - a to je vše, kypřící prášek, soda zabije ty bakterie co působí ten smrad a dokonce je zabije i v kůži mezi prsty na noze. Kdybch to nevyzkoušel sám na sobě nevěřil bych. Nyní můžu dělat cokoliv, spocenej v botách celý den a smrad se nekoná, teda koná ale jen takovej normální obyčejnej ne ten ohavnej puch co kdysi. Vydrží to asi rok než se ty bakterie začnou zase množit.

Ten nápad je tak jednoduchý, že to snad musí fungovat i kdyby nechtělo. smile smile smile
A na ten zbytkový,"takovej normální obyčejnej ne ten ohavnej puch co kdysi" by možná mohla působit "chytrá houba" - geniální objev našeho vědce.

Cituji z internetu:

"Originální objev
Vedle chemických prostředků lze na kožní plísně použít také biologický preparát. Jde o originální český vynález: mikroskopickou parazitní houbu Pythium oligandrum. Přípravky s touto houbou lze běžně koupit v lékárně jako zdravotní kosmetiku (Biodeur, Bio Block, Antimycosin apod.).

Český vědec Dáša Veselý použil na plísně a kvasinky jejich přirozeného nepřítele: houbu, která se jimi živí. Když mykózu zlikviduje, zakuklí se, respektivě zaspóruje, a čeká na další přísun potravy. Pokud se neobjeví, spóru z kůže setřeme, aniž si toho všimneme. Bílý prášek s touto houbou můžeme buďto nasypat do umyvadla s vlažnou vodou a nohy v ní pak necháme zhruba půl hodiny. Nebo jím lehce vysypeme vnitřek boty. Přesně podle návodu."

Offline

 

#17 31-07-2011 13:58:13

varic
Člen
Registrovaný: 31-07-2011
Příspěvky: 19

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Jako drobný podnikatel si pracovní oblečení pro své zaměstnance obstarávám sám a proto vím, že to není nic jednoduchého a ani levného. Zaměstnavatel je svým zaměstnancům povinen obstarávat pohodlné a kvalitní pracovní pomůcky, přestože se tak v některých firmách neděje. Některé firmy nakupují levné pracovní oděvy a obuv ve kterém se pracovníci cítí nepohodlně a jejich výkonnost klesá. Když jsem rozjížděl podnikání tak si každý svářeč pracoval ve svém civilním oblečení, ale postupem času jsem zjistil, že to kvůli bezpečnosti není možné a tak jsem si chlapi oblékl tak, aby se cítili pohodlně a taky reprezentovali firmu. Ze začátku k tomu měli své výhrady, ale brzy si zvykli a v praxi to dnes vypadá tak, že do firmy přicházejí v civilu a na dílnu už v pracovním oblečení a bezpečnostní obuvi. Každý svářeč vyfasoval tričko a pracovní blůzu z odolného materiálu, ponožky absorbující pot a zesílené montérky s laclem zamezující odkrytá záda. Oděvy nechávám šít přímo na míru a zvolil jsem volnější střih který poskytuje pohodlné nošení. Obuv jsem při této profesi musel zvolit bezpečnostní, kotníkovou, celokoženou s ocelovou špičkou a tak je logické, že po celém dni tvrdého pracovního nasazení nemůžou být nohy v takové obuvi svěží. Brouzdal jsem po internetu a hledal něco co by těm mým chlapům alespoň trochu pomohlo od zápachu, až jsem objevil přípravek obsahující chytrou houbu určenou k desinfekci obuvi. Jednou po práci když se chlapi odebrali ke svým rodinám jsem se rozhodl přípravek vyzkoušet. Botu po botě jsem pečlivě vystříkal a výsledek stál za to. Chci tím říct, že neexistuje pracovní obuv ve které by se nepotili nohy a nelinul nepříjemný zápach, ale existují přípravky které to pomáhají zmírnit. Na trhu s pracovními pomůckami však seženete kvalitní a pohodlnou bezpečnostní pracovní obuv ve které se Vaše nohy budou cítit bezpečně a pohodlně a projeví se to i na výkonu vašich zaměstnanců.

Offline

 

#18 31-07-2011 15:35:58

kenz007
Člen
Registrovaný: 04-06-2011
Příspěvky: 119

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

no ktym topakam ja osobne nosim teto http://pracovneodevyzigo.sk/component/p … Itemid,43/ a neviem si ich vynachvalit nohy vtom nesmrdia a dost podstata vac je ze su tam pouzite iba prirode materiali zivotnost je viikajuca mam ich uz cez dva roky a stale su dobre a nezapachaju ani po 12tich hodinach na nohe

Offline

 

#19 31-07-2011 20:29:52

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

V létě se mi kolikrát teploty v dílně blíží 40 a když mám větší kování tu 40 to i překročí,tomu uzpůsobuju i pracovní oděv-neipohodlnější montérky co jsem kdy měl a zůstal jim věrný jsou maskáče německého Bundeswehru(80%bavlny/20%PES).Cordurový monterky mě totálně zklamaly(prodávali mi to v Zetře jako něco strašně super)stačilo pár svařování a kování a po cca měsíci byly totálně na odpis.Takže dělat dělám ve vestě a jen na svařování si beru zástěru,nebo blůzu z kůže(na okuje všude možně už jsem přivykl.Při delších svárech kde si přepínám do 4 taktu navlíkám i rukavici.Na haksny mám zásobu kožených bot.
Pak si vemu svíčku,začoudím si skla na brýlích a šmitec(samo si dělám "sranda" kukel mám několik).
Jiná situace je v zimě i s kamínkama a výhní se o moc výš než na 15°C nedostanu,takže imrvére vlněnej svetr na něm blůza.No a na hlavě čepička.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#20 26-08-2011 10:41:59

svařič
Člen
Registrovaný: 12-07-2011
Příspěvky: 33

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Nazdar chlapi,
může mě zaměstnavatel v tomhle vedru nutit nosit uzavřené pracovní boty?

Offline

 

#21 26-08-2011 10:49:49

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

to zalezi od internych predpisov ...

teoreticky moze z hladiska bezpecnosti ...... ked som robil v banke, tiez ma nutili nosit uzavrete topanky .. Kazdy zamestnavatel ma interne predpisi na obliekanie, ci uz bezpecnostnych alebo estetickych dovodov ..

Editoval morseee1 (26-08-2011 10:50:57)


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#22 26-08-2011 11:13:02

svařič
Člen
Registrovaný: 12-07-2011
Příspěvky: 33

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

díky morseee1 za příspěvek. mého zaměstnavatele to prostě nezajímá, prochází se po dílně v žabkách takže asi těžko pochopí jaké to je pařit se v těhle vedrech v těžkých botách s ocelovou špičkou.

Offline

 

#23 26-08-2011 11:22:33

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

ak by som si mal vybrat, tak radsej nech mi kus zeleza padne na nohu v topankach s ocelovou spickou ako v zabkach :-) ono je otazne aj ze v akych pracovnych podmienkach pracujes a s cim pracujes ...


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#24 10-10-2011 11:47:48

svarr
Člen
Registrovaný: 08-07-2011
Příspěvky: 12

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

Dobrý den svářeči,

zabýváme se problematikou pracovních oděvů a obuvi nejen pro svářeče a proto se na Vás obracím s otázkou která se týká bezpečnostní pracovní obuvi

JAKÁ PRACOVNÍ OBUV VÁM VYHOVUJE: 1. S OCELOVOU ŠPIČKOU 2. BEZ OCELOVÉ ŠPIČKY

Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Offline

 

#25 11-10-2011 22:19:08

kenz007
Člen
Registrovaný: 04-06-2011
Příspěvky: 119

Re: Pracovní oděv a obuv pro svářeče

z ocelovou pokial netaci a urcite je to aj bezbecnejsie

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče