SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 03-08-2011 16:33:40

bandaska
Člen
Registrovaný: 27-07-2011
Příspěvky: 6

nerezový drát YT-304H

Zdravím, vím že nepokládám dotaz asi správně, neznám typ materiálu na který bych tento drát ( YT-304H )chtěl použít...jde o výfuk na motorce, sehnal jsem na šroťáku nějaké odřezky trubek , jediný co jsem zkoušel je zkouška magnetem a výsledek je že magnet a trubka se nepřitahovaly, pravděpodobně je vše jednen typ materálu. Jde mi o to, zda je tento drát jaksi univerzálnější a půjde s tím vařit více typů nerezů, nebo zda je to úzký a specifický materiál, bez možnosti určité materiálové tolerance. Mám možnost ho mít 10kg cívku za celkem dobrou cenu... Pokud je to možné, zkuste se vyjádřit...děkuji...

Offline

 

#2 03-08-2011 18:58:58

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4409

Re: nerezový drát YT-304H

Hledal jste na Google?

Offline

 

#3 03-08-2011 20:25:40

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2438
Web

Re: nerezový drát YT-304H

bandaska napsal(a):

Zdravím, vím že nepokládám dotaz asi správně, neznám typ materiálu na který bych tento drát ( YT-304H )chtěl použít...jde o výfuk na motorce, sehnal jsem na šroťáku nějaké odřezky trubek , jediný co jsem zkoušel je zkouška magnetem a výsledek je že magnet a trubka se nepřitahovaly, pravděpodobně je vše jednen typ materálu. Jde mi o to, zda je tento drát jaksi univerzálnější a půjde s tím vařit více typů nerezů, nebo zda je to úzký a specifický materiál, bez možnosti určité materiálové tolerance. Mám možnost ho mít 10kg cívku za celkem dobrou cenu... Pokud je to možné, zkuste se vyjádřit...děkuji...

Jedná se o japonský výrobek a je určen pro svařování nerez ocelí typu 304H. Pochopitelně s tím lze svařovat i jiné typy austenit. nerezu, na váš účel, myslím, postačí bohatě. Není vhodný pro typy 304L.
Doporučený plyn Ar/O2 98/2% ap. Na rozdíl od 304L, typ 304H má vyšší obsah uhlíku a dělá oceli více vhodné pro použití v aplikacích, kde jsou přítomny zvýšené teploty. Větší obsah uhlíku přináší větší pevnost v tahu a mez kluzu.

Offline

 

#4 04-08-2011 10:39:53

bandaska
Člen
Registrovaný: 27-07-2011
Příspěvky: 6

Re: nerezový drát YT-304H

jirkati : ano hledal, leč nenašel nic, z čeho bych vyvodil závěr...

Frank : děkuji za vyčerpávající odpověď...

Offline

 

#5 04-08-2011 14:05:56

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4409

Re: nerezový drát YT-304H

Na stránkách japonského výrobce je uvedena použitelnost až nad cca 800 st.C. To by bylo pro výfuk zcela vyhovující. Má to to ale několik nevýhod. Nerezové trubky se v amatérských podmínkách obtížně ohýbají, nejprotivnější ale je, že po ohřátí nad cca 300 st.C se krásně vyleštěný nerez zabarví až do modra a jediný způsob vyčištění je další leštění. Nepříjemný je také kovový zvuk, který se nedá ničím odstranit. Je totiž způsobený zpravidla větší tloušťkou stěny trubky a tím rezonancí na jiných, slyšitelných kmitočtech.

Offline

 

#6 04-08-2011 21:08:59

bandaska
Člen
Registrovaný: 27-07-2011
Příspěvky: 6

Re: nerezový drát YT-304H

ano, vyrábí ho japonská železárna Nippon... také děkuji za radu a zhodnocení materiálu, obávám se, že nejsem natolik materiálůznalý, abych se k něčemu dopátral, i kdybych nějaké info našel...

...a k tomu ohýbání...měl jsem štěstí, odřezky byly jak ve tvarech rovných trubek, tak i v různých tvarech a úhlech... zkrátka se tam válela plná lorna vajglíků, kde jsem našel vše, co budu potřebovat...teď se ještě teoreticky dovzdělat tady na foru, sehnat nezbytné věci ke sváření nerezu, a hurá do učení...asi to zní troufale, ale už dlouho se chci naučit alespoň trochu svařovat a jinak než praktickým zkoušením se to naučit nelze...asi jako cokoliv jiného:) určitě by se pár rad do začátku hodilo...
už teď počítám s plynem, jak psal Frank, drátem, a dalším hořákem s teflonovou výstelkou...to jsem tak nějak vstřebal/vyvodil odsud z fora....je ještě něco nezbytného? budu se o to pokoušet na stroji KIT 200 standart.

Zlátnutí a vlastně až modrání nerezu mi nevadí, výfukové svody a koncovky obvykle tuto patinu dostanou...zabývám se(amatérsky) laděním motocyklových motorů a v podstatě každý s nerezovým svodem má nějak svod zabarvený...samozřejmě, že po výrobě svodu - nebo spíš úpravě či opravě by se svod leštil...

Editoval bandaska (04-08-2011 21:23:33)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče