SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 23-11-2011 17:42:14

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Neviete aké CO2 kúpiť? Par postrehov a test mojích 3 značiek

Zdravím Vás tak rozhodol som sa že napíšem moje skúsenosti s 3ma značkami ktoré som mal možnosť vyskúšať.

Prvá bola značka GUDE mig 190 veľký zvárací stroj (moje prvé CO2 a čoho sa vyvarovať) po prvom vyskúšaní keďže som nemal bohvie jaké skúsenosti som myslel že som kúpil neviem aký stroj. Ale skúšaním som z hodiny na hodinu praxe zisťoval čo vlastne za šmejd som kúpil. Zváračka prskala a po 2 hodinách zvárania mi začal zadrhávať aj bovden. Výfuk zavariť bolo na nej prakticky nemožné, prskala kolom dokola a buď prepálila alebo vôbec nevarila nastaviť ju nemožné.... ( keď mi ju vzali späť do Bau bau... som skákal 3metre do výšky).

Druhá značka ktorú som mal náhodne česť vyskúšať bola mala zváračka KEMMPI 150 chalan mi dal s nou na skúšku privariť hrubší aj tenší profil. Najviac som sa vybláznil na materiáli hrubom cca 4mm a zvar do T . Na zváračke sa dali nastavovať 2 parametre rýchlosť posuvu drôtu a druhým hrúbka zváraného materiálu. Nech som s ňou zváral ako koľvek čo sa týka nastavení vždy plameň pekne bzučal a bol stabilný. (Čo sa o GUDE nedalo povedať) Zváranie s ňou šlo jedna báseň. Akurát pri malých prúdoch zvar bol neprevarený čo je pochopiteľne.

Keďže medzi časom som objednal ALFA IM MIG SYN 160 trošku som sa toho bál, lebo ta kemmpinka bola proste pohádka. po privezení domov ALFA IN MIG SYN 160 som sa rozhodol ju hneď vyskúšať na dome som momentálne našiel jednu rúru z výfuku kde som zváranie vyskúšal. Po napojení a nastavení hrúbky drôtu, materiálu som sa hneď dal na zvar. Zvarala tak isto pekne akurát ten plameň si nebzučal tak pekne ako na Kempine ale oproti GUDE tak isto jedna báseň. No táto zváračka mala navyše korekciu A a V + nastavenie tlmivky, Všímal som si že doladením by sa dal dosiahnuť tak isto pekný oblúk len by to chcelo poriadny materiál. Čiže kúpu som neľutoval, mechanizmus na podávanie síce vyzerá jemne ale zhodoval sa s KEMMPI a zase pri rozmeroch do akých to napchali by som ani nemohol chcieť viacej. Taký istý mechanizmus použil na také rozmery jak KEMMPI tak ALFA IN tak OMICRON. Všetko som si obzrel v predajni, jedine pevnejší mechanizmus bude mať nový 200A model od alfy čo víde na trh budúci rok cca február. Čiže reči o tom že alfa je čína alebo čisto čína by som tu neriešil. To kde je niečo skladané je jedno ale ALFA IN, OMICRON, KUTREIBER by som zrovnal na jednu kvalitovú líniu. Kemmpi by som dal jemne vyššie čo sa týka jednoduchosti obsluhy, a rozmerov čo sa napokon odráža aj na cene. Ak budem mať ďalšie postrehy pokúsim sa vždy napísať. Na záver dodám že smile som bol tak isto prekvapený keď alfa ktorá je všade na obrázkoch modrá a moju keď vytiahol bola červená wink . To je asi zatial tak všetko a ak by mi niekto poradil kto ma tento stroj ako je to s nastavením tlmivky bol by som mu povďačný. Zaujímalo by ma aké sú ideálne hodnoty.

Alfe zdar smile


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

#2 23-11-2011 18:01:32

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Neviete aké CO2 kúpiť? Par postrehov a test mojích 3 značiek

Dobrý den, co to vidím? Před pár dny jsem tady hrozně chválil tu vaši Gude 190. Já vám psal rovnou, že to jsou šmejdy od žlutých. Ještě jsem neviděl od této firmy nic slušného.
Potom jste ji tady nabízel k prodeji, že máte doma Omicron, kterého vám koupil otec. Už ani tu nemáte?
Od této značky jsem vyzkoušel OMI 165, mohu potvrdit, co je zde psáno, je to slušná mašinka. Já jsem s ní párkrát vařil auto a byl jsem s ní velice spokojen. Svářečka byla jednoho kamaráda, drát 0,6mm.
Svářečky Kemmpi jsme měli ve firmě kde jsem kdysy dělal, takové podobné OMI 165ce, typ nevím. Taky výborné na tenké plechy, ale i na hrubší. Prostě super svářečky.
Alfa in jsem zatím viděl a zkoušel jen TIG, jinak nic.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#3 23-11-2011 20:16:01

tibi1702
Člen
Registrovaný: 10-11-2011
Příspěvky: 197

Re: Neviete aké CO2 kúpiť? Par postrehov a test mojích 3 značiek

varok napsal(a):

Dobrý den, co to vidím? Před pár dny jsem tady hrozně chválil tu vaši Gude 190. Já vám psal rovnou, že to jsou šmejdy od žlutých. Ještě jsem neviděl od této firmy nic slušného.
Potom jste ji tady nabízel k prodeji, že máte doma Omicron, kterého vám koupil otec. Už ani tu nemáte?
Od této značky jsem vyzkoušel OMI 165, mohu potvrdit, co je zde psáno, je to slušná mašinka. Já jsem s ní párkrát vařil auto a byl jsem s ní velice spokojen. Svářečka byla jednoho kamaráda, drát 0,6mm.
Svářečky Kemmpi jsme měli ve firmě kde jsem kdysy dělal, takové podobné OMI 165ce, typ nevím. Taky výborné na tenké plechy, ale i na hrubší. Prostě super svářečky.
Alfa in jsem zatím viděl a zkoušel jen TIG, jinak nic.

Ako som uz popisal vysie na chvalenie som myslim ze odpovedal v prispevku.

Omicron mal bohuzial vyrobnu chybu na kladke tak mi predjca ponukol Alfa In nakolko na sklade uz druhy kus nemal... Omicron slusna masina preto som porovnaval s alfou, prevedenim naprosto take iste by som povedal.

Na alfe ma jedine trapia nastavenia. Myslim ze co sa tyka obsluhy najjednoduchsie boli KEMMPI.


Alfa In 160 MIG/MAG syn + horák Magnum
Invertor Gude 160A zvára jak ďábel ;o)
Speedglas 9100
Plazma Alfa In Pegas 40A + horák BINZEL

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče