SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#51 13-10-2010 06:13:48

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobře dobře. Večer to zkontroluji a pak napíši výsledek. Zatím velice děkuji za ochotu.

Offline

 

#52 14-10-2010 06:14:08

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Tak jsem to včera vyzkoušel a zjistil jsem toto: při nastavení přibližovací rychlosti na cca 1/4 a potom výše až na maximum je přechod plynulý a není poznat jakási "mezera" v plynulosti přechodu mezi otáčkami. Ale pokud stáhnu přibližovací rychlost na minimum a nebo do té 1/4 tak je znatelné jakési houpnutí otáček - otáčky jako by se snížili a pak zase zvýšili na rychlost, které je pak konstantní. Zkoušel jsem to několikrát a nezdá se mi, že by se otáčky zastavili, pouze se sníží a pak zvýší.

Offline

 

#53 14-10-2010 07:24:22

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
to snížení může Vám drát tak zpomalit,že následné dorovnání posuvu může způsobit to "kopnutí". Přechod by měl být co nejplynulejší.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#54 14-10-2010 07:52:48

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

A dá se to nějak vyladit? Nevidím to jako nějaký zásadní problém. Pokud na to člověk myslí, tak se s tím nechá vařit normálně. Jen do budoucna. Pokud bych svařoval nějaké drobné věci, asi by to mohlo vadit.

Offline

 

#55 14-10-2010 08:19:50

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Přibližovací rychlost by měla být na ocel zhruba 50% hlavního posuvu, tj. drát jede přibl. rychlostí a po zapálení oblouku najede okamžitě na hlavní posuv, pokud toto zlobí, může být rozštelovaný regulátor, případně závada na desce apod.

Zkus proklemovat kouskem drátu proudový kontakt u bočníku, který tuto přibl. rychlost vyřadí a vyzkoušet.

Offline

 

#56 14-10-2010 08:58:17

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrá zkusím to. Jak jsem psal, zlobí to pouze cca v první čtvrtině nastavení potenciometru. Pak už je to v pohodě

Offline

 

#57 14-10-2010 19:27:47

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
v zásadě - jen tak na dálku - když dáte výletovou rychlost na úroveň rychlosti svařovací, potom byste neměl vidět žádný rozdí při přepínání. Proudové relé se uplatní až při sváření. Tím bych se zatím nezabýval a ani bych jej nezkratoval! Vám funguje. Budí jen relé, které při sváření supluje spinač ve víku podavače a přepíná pouze běžce potenciometrů připínaných k ROT.
Zaměřte se na SEŘÍZENÍ ROT. Závada v něm nebude! To by jel buď stále špatně, nebo vůbec a nebo na plno. Přepínání Z výletu na svář. rychlost se děje jen kontakty: buď na víku, nebo pomocným relé buzeným proudovým kontaktem na pasnici. Z toho plyne, že ROT je samostatný regulátor ovládaný potenciometrem a zpětnou vazbou z motoru. Ve své jednoduchosti dosti funkční a odolný prvek WLSP.
Jednu dobře míněnou radu. Pokud Vám to co popisujete nevadí, tak se tím netrapte a vařte. 80% svářečů ani neví, že by mohl být takový problém. To samé údržbáři, až 95%.

S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#58 15-10-2010 05:59:56

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Pane ZDEŠTĚ, děkuji za rady. Zatím to asi nechám být. Zase to takový problém není a s minimálními svařovacími hodnotami (U/I) zas tak často nesvařuji.

Někde výš jste se zmiňoval o tom, že se vyrábělo více typů ROT. Nebyly značeny tak, že za tečkou v označení bylo pořadové číslo typu? Já mam doma ROT s označením xxxx.03, xxxx.05. Kamarád má zase xxxx.08. Jsou tyto desky volně zaměnitelné? Mám totiž v merku několik řídících desek a regulátorů, které snad budou za příjemnou cenu. Zatím sice náhradní díly nepotřebuji, ale do sedmi let se prý hodí všechno big_smile .


Přeji Vám hezký den a ještě jednou děkuji

Offline

 

#59 15-10-2010 09:27:20

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
ROT 150 je jednotka zaměnitelná ve všech úpravách. Úpravy jsou někdy velmi malé. Nikdy jsem nesledoval čísla, vždy mně šlo jen o výsledek.
Určitě si ROTy 150 kupte a potom vyzkoušejte jak regulují. Potom si nachystejte krabici a uložte ROTy na dalších cca 20 let. Byla by to velká shoda, kdybyste během sedmi let nějaký potřeboval. Ale člověk nikdy neví.
Pokud byste je zkoušel, dejte vědět jak je to s těmi čísly, rád se poučím. Díky.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#60 15-10-2010 10:12:13

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Určitě se podělím o závěry "výzkumu". Kamarád má dokonce 3 různé typy a je ochotný je zapůjčit. Tedy výměnou za opravení jeho WLSP 315-P. Má špatný přepínač hrubého nastavení napětí. A tím navážu na další dotaz: Jsou přepínače stejné jako u Wlsp 316? Tu WLSP 316 mám doma na náhradní díly, tak bych je použil. A nebo zda se nechají ještě přepínače sehnat? Ten kamarádův přepínač má asi 10 poloh, na místo původních 4 a spíná nesmyslné kombinace.

Offline

 

#61 15-10-2010 12:27:22

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
přepinače se požívaly ZEZ Krompachy, VD Obzor. Jsou k mání není s nimi problém. 315 i 316 není rozdíl v přepinači.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#62 30-11-2011 19:59:35

jirkaha
Člen
Registrovaný: 28-11-2011
Příspěvky: 1

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den. Na svarforu jsem teprve krátce, doufám, že mi někdo poradí. Před pár dny jsem koupil starší WLSP 315 P. Stáhl jsem si tady manuál a začal zkoušet možnosti stroje. Donedávna jsem vařil hoby c očkem nebo elekrotodou usměrnovačem. Jde mi o to,že při zapojení do trojůhelníka mi nefunguje vůbec regulace přibližovací rychlosti. Jestli jsem správně pochopil diskuse tady na foru i manuál, tak při otevření víka podavače je motor regulován potem přibližovací rychlosti, po zamačknutí spínače potem na podavači. Motor ať dělám se spínačem cokoli jde regulovat pouze potem na podavači.Pouze při stlačení spínače se změní zvuk motoru. Občas při zapálení oblouku mi to vyhodí 25A jistič na dílně. Po nahození stroj zase funguje normálně. Původní majitel měl zapojení do hvězdy a ovládání přibližovací rychlosti fungovalo normálně. Je to normální stav? Nebo je někde chyba? Nebo je to pouze shoda náhod? Můžete-li někdo poraďte prosím. Děkuji.

Offline

 

#63 01-12-2011 05:31:45

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: WLSP 315-rychlost podávání drátu

Dobrý den,
přepojení hlavního transformátoru nemá žádný vliv na ovládání WLSP 315.
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (01-12-2011 05:38:42)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče