SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 04-02-2012 14:41:22

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Kto opravi ForMIG 389 ???

Najde sa tu nejaky fakt dobry opravar najlepsie z vychodu SK ktory da doporiadku moju babicku ForMIG 389 ??? Znicoho nic sama od seba jedneho krasneho dna zacala blbnut a uz ju to drzi 2 roky. Zvaram snou len obcas, ale je to trapenie hlavne na vacsie prudy. Robi to ze napr. kedysi mi nastavenie rychlosti podavania drotu uplne suhlasilo s tabulkou vobec nebola nutna ani drobna korekcia. Teraz sa vobec neda nastavit tak aby mi stabilne drzala obluk. Podavac som do poslednej srubky rozobral a vycistil. Dal som novy bowden novy prievlak. Pokial zvaram v ochrannej atmosfere Ferromixu C18 sa to este ako tak da, ale s CO2 je to tragedia. Dalej blbne tak ze napr. od zaciatku zapalenia obluka robi sprostoti tak ze sa stym vobec neda zvarat. Niekedy obluk zapali pekne, asi tak 5cm zvaru ide celkom obstojne a potom zase zacne robit hluposti asi po dalsich 5cm sa znovu spamata a zase to ide ako tak. Kedysi zvarala spickovo, iba tak krasne sicala a s tym Ferromixom C18 mala nadhernu kresbu zvaru a celkom pekny prievar. Teraz ma prievar do diva a kresbu o nicom aj zvuk obluka je taky viac prskavy. Kde su tie casy ked si spokojne sicala a zvarala jak Picasso. Je to uz stara babicka, kupil som ju pred 5 rokmi vyradenu z tazkej vyrobi kde ju hlusili den-noc. Pouzivam ju len na obcasne zvaranie na doma v dielni a pod. Jedna 18kg cievka 1mm drotu mi vydrzi aj 2 roky, takze ju naozaj malo pouzivam.

Editoval fofo (04-02-2012 14:41:41)

Offline

 

#2 04-02-2012 16:05:10

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Kto opravi ForMIG 389 ???

Když jste rozebral a vyčistil ten podavač, nezkoušel jste jestli má pravidelný chod? Vyzkoušejte, musí jet stabilními otáčkami bez houpání. Překontroloval bych všechny silové spoje, usměrňovač a tlumivku. Hlavně bych se zaměřil právě na tu tlumivku a usměrňovač.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#3 05-02-2012 18:05:52

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: Kto opravi ForMIG 389 ???

Vsetky silove kable mi otec prerobil na spajkovane oka aby minimalizoval prechodove odpory + vymenil kristal. Podavac je OK, aj on mi hovoril ze ma podozrenie na prerazenu diodu alebo tlmivku. Otec tejto problematike rozumie ale nema umelu zataz a je uz starsi clovek a neviem ho vobec dokopat k tomu aby mi ju opravil. Tak ju radsej niekam odnesiem opravit, zaplatim a budem mat klud.

Offline

 

#4 05-02-2012 19:36:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Kto opravi ForMIG 389 ???

Nevím kde jaký krystal měnil, ale zatím jsem ho u žádného COčka neviděl. Právě že pájené spoje u tohoto asi moc spolehlivé nebudou, ale to je vaše věc.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 05-02-2012 21:12:41

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: Kto opravi ForMIG 389 ???

Tak mu umělou zátěž vyrob, nemusí to být nic profi, stací pár metrů (to jsou 2 metry) drátu z plotu namotat na klacek a ponořit do plechového kyble s vodou tak, aby se to stěny kýble nedotýkalo nebo maximálně v jednom bodě. Nebo je to na tebe moc složité? Práce na půl hodiny, náklady zlomek eura.

Offline

 

#6 05-02-2012 22:55:04

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Kto opravi ForMIG 389 ???

Dobrý den, k FORMIC 389,
změřte minimální a maximální napětí.
Budeme chytřejší.
Nevím k čemu vám bude umělá zátěž, ale klidně si ji zhotovte.
Napište co jste změřil.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#7 08-02-2012 10:21:46

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: Kto opravi ForMIG 389 ???

No ked blbne niektora dioda v usmernovaci tak jedine pod umelou zatazou nato clovek pride. A krystalmenilana doske elektroniky urcite to pomohlo lebo uz sa stym da aspon lepit ked uz nie zvarat. Najradsej by som to odniesol niekam do servisu zaplatil a mal pokoj. V jednom servise uz bola, ale tam jej na chybu bohuzial neprisli.

Offline

 

#8 08-02-2012 18:14:58

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Kto opravi ForMIG 389 ???

Dobrý den fofo, k Formic 389,
přemýšlel jsem o Vašem problému, řešíte věc velmi složitě.
Předpokládám, že servis prověřil vše základní. Pokud Vám mněnil krystal v řízení, potom je otázkou co to bylo za servis.
Vymněněný krystal určitě nemá vliv na svářecí proces. napište mi svůj e-mail nebo telefon
Pokusím se Vám pomoci.
Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče