SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 11-02-2012 18:03:51

jurajda
Člen
Registrovaný: 17-12-2011
Příspěvky: 5

Poděkování Varokovi-pomoc s Einhellem

Před pár měsíci jsem začal řešit problém se svářečkou CO2 Einhell BT-GW 190D. Jednalo se o problém s podáváním drátu (cukání motoru posuvu). Začal jsem tedy laborovat a proměřovat a zjistil jsem, že problém je v elektronice (regulace otáček motorku posuvu). Obrátil jsem se tedy na svárforum s žádostí o pomoc. Reakce přišli rychleji, než jsem čekal (EInhell na prd atd.). To je sice pravda,ale není to řešení mého problému. Rozumná řešení přišla od dvou účastníků svárfora - od Allla a od Varoka. Výměna desky s elektronikou (řešení pana Allla), byla pro mne poněkud nákladná a i o dost složitější, ale i tak mu tímto moc děkuji za snahu pomoci. Řešení pana Varoka mě ihned zaujalo z důvodu ceny i toho, že jím navrhovaný díl byl z podobného typu stroje a výrobce Telvin v minulosti dodával do strojů Einhell náhradní díly.Takže jsem dal na Varoka a plošňák od Telvinu za 385,-Kč jsem koupil. Už na první pohled bylo jasné, že se to s Einhellem nedá srovnat, použité díly a kvalita zpracování byla jasná (prostě za ty prachy super). A hlavně nebyly nutné žádné úpravy, nový díl přesně do Einhellu pasoval. Zapojení - dva kabely k měniči (napájní) a dva kabely k motoru, jen jsem musel otočit polaritu u motoru, protože u originál zapojení se motor točil obrácně, ale to je detail. Po zapojení motor chodil jako z praku, žádné cukání, prostě dokonalé. Pak přišla na řadu ostrá zkouška - naprosto v pohodě, problém s cukáním vyřešen. Objevil se ale drobný zádrhel, a to ten, že občas při vypnutí oblouku se mi přilepil drát. Nic hrozného, kdybych si na to dával pozor, tak bych si na to po chvíli určitě zvyknul. Stačilo před vypnutím oblouku dát hořák dál od lázně, aby stačil drát odhořet. Opravdu jen drobnost a stávalo se to jen zřídka, ale stávalo, a tak mi pan Varok podal opět pomocnou ruku a sám mi vyrobil spínací modul, kterým jsem tento drobný problém vyřešil. Tímto bych chtěl panu Varokovi moc poděkovat za jeho aktivní spolupráci přo řešení mého problému s Einhellem. Svaru zdar, Jurajda

Offline

 

#2 11-02-2012 19:47:40

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Poděkování Varokovi-pomoc s Einhellem

Není zač, rád pomůžu. Jen se omlouvám za delší čekací lhůtu, ale jsem jen kutil a měl jsem nemocenskou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#3 11-02-2012 21:48:39

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Poděkování Varokovi-pomoc s Einhellem

Dobrý den,
já jsem klukům Alllovi a Varokovi vždy fandil a vida, i přes všechny ty hloupé řeči na některých chytrolínů, co mají tři výuční listy s vyznamenáním a maturitu, je tu výsledek:

CHVÁLA - SAMÁ CHVÁLA - JEN TAK DÁL HOŠI.
K panu Jurajdivi se připojuji !!

S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče