SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 29-02-2012 13:21:52

mvk67
Člen
Registrovaný: 03-06-2010
Příspěvky: 37

validace zařízení pro obloukové svařování

Dobrý den,

má někdo zkušenosti s validací svářeček? Mělo by jít o ověření hodnot, které výrazně ovlivňují svařovací proces (napětí, proud, rychlost podává drátu, průtok plynu...). To znamená, že uvedené hodnoty, které ukazují měřiče na svářečce by se měly co nejvíce blížit hodnotám, které skutečně vstupují do procesu svaŕování. Neví někdo podle které normy se tato validace provádí? Nebo nezná někdo firmu, která by tuto validaci prováděla?

Děkuji předem za informace

Offline

 

#2 29-02-2012 13:52:34

alienbarbar
Člen
Registrovaný: 05-02-2009
Příspěvky: 53

Re: validace zařízení pro obloukové svařování

Offline

 

#3 29-02-2012 14:37:42

mvk67
Člen
Registrovaný: 03-06-2010
Příspěvky: 37

Re: validace zařízení pro obloukové svařování

Díky za odkaz.

Pokud se ale nepletu a normu 17662 jsem dobře pochopil, zabývá se tato norma kalibrací verifikací, nebo validací zařízení pro měření různých parametrů, které se týkají svařování (to znamená ampérmetry, voltmetry, měřiče průtoku plynu, měřiče čistoty plynu, měřidla pro měření rozkyvu svar. housenky nebo velikosti svarů...).

Já jsem měl přímo na mysli validaci svářeček. Našel jsem dokonce i normu ČSN EN 50504 "Validace zařízení pro obloukové svařování"

Nemá někdo zkušenosti s tímto případem?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče