SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-02-2012 20:48:56

yorsian
Člen
Registrovaný: 23-10-2009
Příspěvky: 9

vaření rámu

zdravím ,měl bych dotaz na odborníky a to : upravuji automobilový rám (teréní auto ) a potřebuji převařit jednu příčku . rám není nýtovaný je celý vařený. příčku převařím CO-čkem v tom problém není ,ale jak upravit okolí sváru aby při mech. namáhání rámu  v místě nebo okolí sváru nepraskla? děkuji  tom

Editoval yorsian (28-02-2012 20:49:35)

Offline

 

#2 29-02-2012 09:15:20

prcekDave
Člen
Registrovaný: 13-02-2012
Příspěvky: 26

Re: vaření rámu

Tak co se týče rámu na offu tak tam by snad neměl být problém,rám není nijak tepelně upravován,tak by nemělo k praskáni při převařeni docházet. Sám mám jednu příčku převařenou,protože mi o ni chytal kardan při vyvěšení nápravy a za 3 roky co to tak mám tak stav sváru i okolí materiálu bezezměn wink


KITin 150 TIG LA , OMI 205 , plazma TUSON Phoenix 40

Offline

 

#3 29-02-2012 20:29:41

yorsian
Člen
Registrovaný: 23-10-2009
Příspěvky: 9

Re: vaření rámu

to rád slyším trochu mě u nás vyděsil goldák  tak sem si řek že se poptám u odborníků,někdo mi tvrdil že v okolí sváru je nějaký povrchový napětí či co

Offline

 

#4 01-03-2012 07:54:53

jafi
Člen
Registrovaný: 15-02-2012
Příspěvky: 491

Re: vaření rámu

yorsian napsal(a):

to rád slyším trochu mě u nás vyděsil goldák  tak sem si řek že se poptám u odborníků,někdo mi tvrdil že v okolí sváru je nějaký povrchový napětí či co

ja si myslim ze povrchove napatie by si mal iba ak by si mal materialy s vysokym obsahom uhlika, a to su skor zliatiny, tie sa zvaraju takym sposobom ze ich das do horuceho miesta napr. pec, ked je material zohriaty, zvaris ho , opat vlozis do horuceho miesta a nechas pomaly vychladnut, tym sa napatie struktury zmensuje tym padom tam nieje take pnutie a material nepraskne, ale o tom som nepocul ze by tak zvar mohol prasknut, ak je vsetko v poriadku zvarene nieje problem

Offline

 

#5 01-03-2012 08:12:37

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: vaření rámu

tak tak .. ked sme varili prasknuty ram na ARO . .slo to s beznym invertorom  ... bez hriatia, bez pomaleho chladnutia .. vlastne sme to robili takym hura systemom, obrusit, zavarit, pretret asfaltom a ide sa dalej...

Kedze ARO bolo urcene iba do terenu, viete si predstavit co sa s nim robilo... a napriek tomu ziadne dalsie poskodenie ...


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#6 01-03-2012 11:27:56

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: vaření rámu

V zasade vzdy kdyz se material svari vznika v nem vnitrni pnuti .Nicmene pokud se s vnitrnim pnutim pocita a konstrukce je dostatecne dimenzovana s ohledem na pouzity material a zpusob svareni pak problem neni.Vnitrni pnuti muze ale take delat velke problemy pri svareni (litina nektere legovane ocele).Vnitrnimu pnuti lze predchazet zpusobem svareni vhodnou metodou .predehrevem dohrevem.  zihanim na snizeni vnitrniho pnuti ,vhodne zvolenou konstrukci .Takze kdyz je ram svareny a neprosel  tepelnou upravou bude s nejvetsi pravdepodobnosti bez vetsich problemu svaritelny (svar dimenzujte podobne jako jsou svary puvodni svary a radne ocistete svarene misto a slicujte svarene dilce s co nejmensimi mezerami.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče