SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-05-2012 12:07:54

Fenring
Člen
Registrovaný: 25-05-2012
Příspěvky: 1

Zdravotní rizika svářeče

Zdravím všechny místí svářeče!

V poslední době jsem se začal v rámci snahy o zlepšení své finanční situace ohlížet po nové práci. Narazil jsem na to, že na Ostravsku chybí svářeči. To mě zaujalo a tak jsem se začal shánět po dalších informacích ohledně požadavků a rizik.

Teď tedy k tématu. Bavil jsem se o svém možném záměru s tchánem, který dělá brusiče. Ten mě od tohoto úmyslu velmi zrazuje v souvislosti s velkými zdravotními riziky týkajícími se karcinogenního prostředí apod. Prý je to důvod, proč nikdo nechce dělat svářeče.

Velmi mě udivilo to, že je tedy spousta "hazardérů", kteří toto povolání dělají. Bohužel jsem nenašel moc informací a proto se obracím na zkušenější, kteří mi buď toto vyvrátí, nebo naopak potvrdí ať už částečně, nebo úplně.

Předem děkuji za všechny odpovědi, názory a případné odkazy.

Offline

 

#2 25-05-2012 20:31:59

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4409

Re: Zdravotní rizika svářeče

Svařování kovů je technologie už stovky let stará. Pokud by to mělo být tak nebezpečné nebo škodlivé zaměstnání, tak by určitě bylo již dávno v seznamech rizikových povolání ve všech možných státech světa. Ale není tomu tak. Pokud svářeč dodržuje běžné postupy a s nimi související bezpečnostní předpisy, není důvod k obavám. Ani jedna ze svařovacích metod není sama o sobě nebezpečná. Spíš se lidé nebezpečně chovají.
Příklad: Kdekdo si stěžuje, že při svařování přece vdechuje zplodiny ze svařování. Když se ho pak zeptám proč je tak nahnutý nad svařenec a nedá si ho třeba do výše hrudníku, aby plyny spolehlivě odcházely nahoru mimo jeho dýchací zónu slyším desítky výmluv na to, jak to nejde, jak se mu to nelíbí, že by ho pak bolely ruce a řadu dalších pitomostí.
Prostě se klidně dejte na dráhu svářeče a neposlouchejte hloupé připomínky. Svářečů je málo proto, že se jedná o vysoce odbornou činnost a každý na ni nemá schopnosti. Takoví pak tvrdí, že je svařování nebezpečné.

Offline

 

#3 25-05-2012 23:27:06

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Zdravotní rizika svářeče

sváření je v pohodě (při dodržování předpisů jak píše jirkati) to spíš broušení - to prý leze na mozek lol


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#4 27-05-2012 08:02:21

tigmaster
Člen
Registrovaný: 13-02-2010
Příspěvky: 58

Re: Zdravotní rizika svářeče

Krom toho, dneska se dá sehnat přisávání do kukly za celkem fér peníze i zdruhé ruky. Ale to už je každého svářeče věc, jak si svého zdraví váží....

Offline

 

#5 28-05-2012 20:19:47

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Zdravotní rizika svářeče

Dneska su ludia tak fajnovy a bez rozumu,že,ked vyfajci 40 cigariet denne je to asi podla neho na poriadku a bude mudrovat ako je praca zvaraca skodliva.
Ale vsetko je to vec nazoru a uhla pohladu kazdeho jedinca.

Offline

 

#6 28-05-2012 20:35:30

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Zdravotní rizika svářeče

jak píše tigmaster: při dnešní technologii je sváření zábava, teda aspoň pro mě, kukla s přisáváním, stmívačka, už to není jak dříve...
vůbec bych se toho nebál.
a jak píše Wvw: když člověk vyfajčí 40 cigaret denně tak to je možná horší než svařování...

Offline

 

#7 08-07-2012 13:57:57

krajiccz
Člen
Registrovaný: 07-07-2012
Příspěvky: 12

Re: Zdravotní rizika svářeče

A až skončíš s těmi 40 cigaretami, tak hlavně nežužlej elektrody:o)

Offline

 

#8 08-07-2012 20:36:15

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Zdravotní rizika svářeče

no tie elektrody by boli asi dost tvrde požužlání big_smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče