SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 18-09-2008 21:58:42

oggy
Člen
Registrovaný: 15-09-2008
Příspěvky: 9

mikroplazma

čest práci,prosím někoho o odkaz na mikroplazmu na prodej,protože nemůžu nikde najít vůbec nic co se jí týká,natož nějakou stránku kde by byla na prodej ať už nová nebo stará...předem děkuji za ochotu

Offline

 

#2 18-09-2008 22:02:14

oggy
Člen
Registrovaný: 15-09-2008
Příspěvky: 9

Re: mikroplazma

jo a pokud možno česky,dík

Offline

 

#3 19-09-2008 07:27:50

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4409

Re: mikroplazma

Firma OMNITECH nabízí mikroplazmové zařízení značky OERLIKON a na jejích stránkách je i pěkný popis metody od ing. Veverky.
Obdobný zdroj má ve svém sortimentu i firma FRONIUS.

Offline

 

#4 19-09-2008 08:41:15

oggy
Člen
Registrovaný: 15-09-2008
Příspěvky: 9

Re: mikroplazma

a ha tak to moc díky asi sem hledal nedostatečně,má někdo tady zkušenosti se svařováním s ní?jen mě zajímá jestli to zmáknu sám nebo bych měl podstoupit kurz,mám jen na kyslík-acetylen a CO2 tak jestli bych to zmáknul na základě zkušenosti s jinejma svářečkama.dík za komentář

Offline

 

#5 19-09-2008 10:12:03

oggy
Člen
Registrovaný: 15-09-2008
Příspěvky: 9

Re: mikroplazma

na netu nikde nemůžu najít mikroplazmu na prodej,nikde není cena a ta mě zajímá především,pokud někdo narazíte na nějaký odkaz co se ceny týče přepište  ho sem prosím.dík

Offline

 

#6 19-09-2008 13:29:19

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4409

Re: mikroplazma

My máme ve firmě mikroplazmu od firmy Fronius. Navařují se s ní funkční plochy lisovacích nástrojů bez předchozího popouštění přímo tvrdým návarem. Vlastní svařování je velmi podobné svařování TIG. Ovšem cena zařízení i přídavných materiálů je velmi vysoká. Dodavatelé vám rádi cenu sdělí, nabídnou dodávky nutných ND, případně i pravidelný servis.

Offline

 

#7 20-09-2008 15:11:31

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2436
Web

Re: mikroplazma

oggy napsal(a):

na netu nikde nemůžu najít mikroplazmu na prodej,nikde není cena a ta mě zajímá především,pokud někdo narazíte na nějaký odkaz co se ceny týče přepište  ho sem prosím.dík

Prodej microplasma mašiny naleznete zde:

http://www.tonksweld.com/plasma-welder.html

Cenu Vám sdělí po kontaktu s nimi. Nepočítejte však, že to bude levné. smile A to není zdaleka vše. Budete potřebovat dvě láhve + redukční ventily, neboť je používána směs Ar + 5% H2 pro hoření oblouku a čistý Ar jako ochranná atmosféra. Rovněž je potřeba speciání plasma hořák, atd...

Offline

 

#8 20-09-2008 15:36:39

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2436
Web

Re: mikroplazma

jirkati napsal(a):

My máme ve firmě mikroplazmu od firmy Fronius. Navařují se s ní funkční plochy lisovacích nástrojů bez předchozího popouštění přímo tvrdým návarem. Vlastní svařování je velmi podobné svařování TIG. Ovšem cena zařízení i přídavných materiálů je velmi vysoká. Dodavatelé vám rádi cenu sdělí, nabídnou dodávky nutných ND, případně i pravidelný servis.

Pod pojmem mikroplasma si představuji mašinu s rozsahem 0.1A až tak maximálně 50A. Takovou ve firmě nemáme.
Máme jednu PAW s ručním hořákem pro svařování speciálních materiálů s rozsahem do 200A. Svařování je podobné TIGu.
Potom několik PAW automatů, právě pro navařování tvrdokovu na funkční plochy sedel ventilů. Navařování se provádí práškovým stellite materiálem. Velice efektivní metoda. Zajímá mne jaký způsob navařování používáte ve vaší firmě? Tedy pokud to není tajemství. smile

Offline

 

#9 20-09-2008 21:18:54

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4409

Re: mikroplazma

Naše mikroplazma má rozsah 1 - 80 A a umožňuje práci v obou variantách oblouku. Navařují se s ní opotřebené a porušené hrany lisovacích nástrojů. Přídavnými materiály jsou podle základních materiálů dráty s různou výslednou tvrdostí svarového kovu. Podstatné je navařování na zakalené materiály s co nejmenším množstvím vneseného tepla ve dvou až třech mikrovrstvách.  Navařuje se na studené, příp. jen na 80 st. předehřáté nástroje. Detaily jsou podnikové know how.

Offline

 

#10 21-09-2008 06:57:36

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2436
Web

Re: mikroplazma

Děkuji, jirkati. Tak přesně toto jsem začal dělat, když jsem zde pracoval ještě jako svařeč. Bylo zde ve firmě několik problémů s opotřebovanými nástroji a nikdo si netroufl použít k opravě návar tvrdokovem. Přesvědčil jsem tehdy vedení, že máme k dispozici materiál vynikajících vlastností, co se týče tvrdosti a zároveň houževnatosti a tak mi bylo dovoleno navařit několik poškozených hran na nástrojích. Jednalo se o šestihranné unašeče na automatech pro obrábění, původně zakalených na určitou tvrdost, které měly odštípané hrany. Návar jsem provedl materiálem Stellite S6. Bez předehřevu. Po vybroušení na původní tvar tyto unašeče vykazovaly podstatně vyšší životnost, než původní zakalená ocel při zachování původní tvrdosti. Použitá metoda TIG a přídavný materiál R CoCr-A  Stellite6. Jedinou nevýhodou je, že tento přídavný materiál nelze snadno vyrobit jako drát. Vyrábí se slisováním a spečením stellitového prášku do tyček 1m délky a průměru 6,3 mm. Takže se s tím obtížně provádí jemná práce. Nicméně, dělal jsem s tím i břity nůžek a výsledek OK. Opravy se dodnes provádí touto metodou.
Jinak dneska jsem už starej dědek, tady ve firmě jsem už jednou skončil, že odejdu do důchodu a vrátím se na trvalo do vlasti. Loni jsem se tedy vrátil a pobýval tam. Bylo mi dokonce nabídnuto zaměstnání v jednom výrobním družstvu jako technolog svařování, kde jsem určitou dobu v této funkci pracoval. V tom družstvu to bylo OK a bylo zajímavé vidět ten pokrok ve svařování. Nicméně neuspokojovaly mne tamní poměry ve státě, ani vztahy mezi lidmi a nakonec se vrátil zase sem do USA, kde mne vzala zpět firma, ve které jsem původně pracoval víc než 20 let. Nejprve jako svařeč, potom instruktor svařování a nakonec jako AWS Certified Welding Inspector, což jsem zase. smile

Offline

 

#11 21-09-2008 19:35:51

Bohouš
Člen
Registrovaný: 15-06-2007
Příspěvky: 325

Re: mikroplazma

To Oggy - asi byste potřeboval něco takového....

http://www.youtube.com/watch?v=wif96db6xMM


Svářeč (lepič) amatér MMA, MAG, TIG
KS 250R, KITIn 165, Gude 145+HFU 400
Maximal 2005 (MAG); TIG AC/DC 200A P
Plasma Berlan BPS40, autogen

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče