SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 19-06-2008 10:18:30

gizbern
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 11

ALFA IN svarecky

Hledam svarecku na vareni ramu(trubky stena 3mm),nejakej hlinik,nerez a karosarske prace.
Je pro mne vhodna nekera?Kera?:
http://www.alfain.eu/cz/svarovaci-techn … svarovani/
A co si myslite o teto znacce?
Je toto universalni reseni dobry napad?

dik

Offline

 

#2 22-09-2008 21:37:05

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: ALFA IN svarecky

Proc se ptate nas kdyz ma alfa prodejni oddeleni a rozhodne Vam svoje svarecky predvede lepe nez my.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#3 23-09-2008 09:42:37

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: ALFA IN svarecky

Jediná plnohodnotná trojkombinace je Alfin 251 MF. Ta má HF zapalování v TIGu. Ostatní jsou s dotykovým startem.
Nikde to tam nepíší, ale dle mého jsou to vše zkratové zdroje. Ještě jsem se tam dočetl o výborném svařování hliníku drátem 1,0 mm. Takový zdroj se nekupuje jako houska na krámě, ale měl by vám ho předvést nějaký aplikační technik, buď od prodejce, nebo přímo od výrobce. Pokud tedy chcete svařovat hliník, nechal bych si ho rozhodně předvést metodou MIG. Metodou TIG hliník ani jedním ze zdrojů stejně nejde a pokud mám dobré informace z trhu, nikdo takový zdroj v trojkombinaci nedělá. Jestli nebudete trvat na tom hliníku je ten zdroj dostačující.
Pokud ovšem budete chtít hliník vařit, řešil bych to spíše klasickým odbočkovým zdrojem ( céóčko ) kolem 250 A na běžné vaření a AC/DC TIGovým zdrojem kolem 200 A, se kterým už hliník slušně svaříte.

Editoval Petr (23-09-2008 09:54:01)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče