SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 01-04-2012 19:30:41

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Teď jme tuhle mašinku otestovali na EN 287-1 135P FW 8s t8 PF, a docela hustý, krásně to zvládne! Dřív jsme to vařili tímhle ale to už je starší stroj a o trošku těžší a blbějc se převáží.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1922_svar_003.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1922_svaoieska_kola_895_ledee_n.jpg

Offline

 

#27 26-08-2012 19:23:49

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Nejen kecat a točit kolečkem ti kluci zemědělský uměj, ale i přetrhnout sekačku o balvan. Je to sice hustý,ale zase mám po nich co svářet, takže Picomig puls v akci..................
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1922_a12.jpg

Offline

 

#28 26-08-2012 19:29:30

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Ještě jednu, poslední, ta svářečka je dobrá trefa............
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1922_leto_12_021a.jpg

Offline

 

#29 28-08-2012 09:38:31

Jantus
Člen
Registrovaný: 28-08-2012
Příspěvky: 8

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Zdravím všechny odborníky zde,
jsem už pokročilý kovoživnostník a řeším nyní volbu svářečky CO2 na montážní práce s možností multifunkce i na TIG, nejlépe bezdotykové. Podmínka 220V, euro, nízká váha, nějaká střední třída. V dílně používám Compact 270 a na montáže dosud invertor a naprostá spokojenost.
Možná bude dobrá volby 2 svářečky, jedna TIG HF a druhá MIG něco jako OMI 165. Ta OMI je podle Vašich příspěvků asi nejlepší, jen ta velikost mi vadí. Nedalo by se to přeházet do menší bedny? Je mezi vámi spousta upravovatelů, nechal bych si to u některého třeba i vyrobit na míru.
Děkuji za odpovědi.

Offline

 

#30 28-08-2012 11:09:08

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

pokud sezenete kastli z einhela bt-gw 170 tak tam jsem tu zminenou omi 165 nacpal temeř celou jen tlumivka byla samo domo..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#31 28-08-2012 11:09:12

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

pokial ma byt co2 stroj na montaze tak kukni daku zo spinanym zdrojom,s klasickym trafom su vsetky tazke a nemotorne

Offline

 

#32 29-08-2012 12:32:28

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

No pokud bych se chtěla realizovat samodomo a měla na to buňky a čas, má váš příspěvek něco do sebe.Sice bych měla v reálu svářečku těžší, blbější a dražší než jsou současné invertory,ale ten pocit že dokážu něco podobného by stál za to. Problém vidím v tom, že mi na to nikdo neudělá revizi atd .......takže výsledek bude nepoužitelný. Proto asi je ekonomicky výhodnější továrně vyráběný zdroj. My jsme zkoušeli Jasic,Alfin,Esab i Kempin a Picomig,každá má něco do sebe,vybrali jsme P-pulz, zaplatil se nám za tři týdny a stále mě mile překvapuje universálností a vymakaností. Jen postrádám absenci asi 4 paměťových míst a možnost si je alfanumericky popsat....krabku na kontakt.špičky už jsem si přidala,tahle hračka se opravdu povedla, jo a mohla by mě ráno pozdravit....hi

Offline

 

#33 29-08-2012 12:55:57

Jantus
Člen
Registrovaný: 28-08-2012
Příspěvky: 8

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Dnes jsem si zkoušel svařovat s OMI 165 a velká spokojenost, porovnával jsem ji s modrým Pegasem nevím typ s tou trojkombinací a ten má úplně srandovní plastový podavač, kdežto OMI pořádný kus železa a kladky s ozubením.
Takže moje volba bude jednoznačně OMI 165 stará klasika váha 40kg, to naložím do auta sám a nebo ještě druhá možnost Gamastar 1700 , ale ten jsem neměl možnost vyzkoušet, je o něco dražší, ale zase má víc funkcí a je lehčí, jen 27kg. Podavač má prý stejný jak OMI.
Ještě se zeptám zdejších odborníků, je možno ivertorový zdroj , který má dotykový TIG upravit na HF? Kdyby to šlo na tom Gamastaru 1700, byla by to super mašina.

Offline

 

#34 01-09-2012 19:10:27

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

No Picomig je multifunkční a puls,to je jiná liga. Pokud jako profesionál jste si svářečku vyzkoušel a jste s ní spokojen,to je jen dobře.                      Velorex byl taky lehký a jednoduchý sroj a jak v současné době zvyšuje image majitelů! Já to mám horší, mě šéf jen za návrh koupě zde mimořádně vychvalovaného MMA zdroje poslal odbarvit na blond, jen jsem čuměla! Prý dobrý fachman umí i s blbým vercajkem ale hafo se nadře. Ptala jsem se na tu mašinku na 230V MIG-MAG a HF TIG, prý kdysi něco dělalo Selco, teď nevím,asi to prý nebude jednoduché odstínit. Třeba se teď něco objeví na MSV na Weldingu, tam si jistě vyberete a dostanete i slevu......zdravím

Offline

 

#35 03-09-2012 10:02:12

Jantus
Člen
Registrovaný: 28-08-2012
Příspěvky: 8

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

evik napsal(a):

No Picomig je multifunkční a puls,to je jiná liga. Pokud jako profesionál jste si svářečku vyzkoušel a jste s ní spokojen,to je jen dobře.                      Velorex byl taky lehký a jednoduchý sroj a jak v současné době zvyšuje image majitelů! Já to mám horší, mě šéf jen za návrh koupě zde mimořádně vychvalovaného MMA zdroje poslal odbarvit na blond, jen jsem čuměla! Prý dobrý fachman umí i s blbým vercajkem ale hafo se nadře. Ptala jsem se na tu mašinku na 230V MIG-MAG a HF TIG, prý kdysi něco dělalo Selco, teď nevím,asi to prý nebude jednoduché odstínit. Třeba se teď něco objeví na MSV na Weldingu, tam si jistě vyberete a dostanete i slevu......zdravím

Evik, obdivuji, že i ženy umí nasadit kuklu na hlavu  a dokonce tomu rozumí :-). Váš šéf má pravdu, dobrý fachman umí i s blbým vercajkem, pro mé svařování zábradlí a vrat stačí stroj střední třídy, hlavně aby byl odolný, čím méně elektroniky a plastových  pidisoučástek, tím lépe. Asi pro mne tedy bude lepší takovýto stroj CO jen na montáže, nejlépe žluté barvy a druhý TIG HF zase do dílny, každý zvlášť.
Udivuje mne velký rozdíl v cenách svářeček. Chtěl jsem ji vzít v místě bydliště v kamenném obchodě, ale je skoro o 4tis. dražší, než v intrnetových obchodech. To by mne zajímalo, za kolik jde od výrobce prodejcům.

Offline

 

#36 04-09-2012 08:11:26

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

On provoz toho krámu taky něco stojí(nájmy,náklady na energie a provoz krámku,mzdy prodavačům) a to je jen část výdajů.Na druhou stranu byste se neměl dostat do potíží při reklamacích nebo opravách.... wink

Editoval Ládes (22-08-2015 09:59:18)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#37 04-09-2012 09:31:17

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Ono taky se stává běžné, že to lidi v krámku omrknou a potom to koupí  někde úplně jinde na internetu. Zvláště když kvůli nákladům kamenného obchodu to musí být v tom kamenném obchodě dražší. A navíc když internetový obchod má v ceně i dopravu. Náklady má minimální, třeba jen 2 - 5 tisíc měsíčně na provoz internetového shopu a zařízení skladuje někde ve "stodole" nebo v hale postavené uprostřed polí. Nebo neskladuje nic, zařízení rovnou přeprodává z velkoskladu, kde mu zaručují dodávku třeba do 5 dnů.....
Zatímco kamenný obchod musí být někde na náměstí nebo podobném přestižním místě, kde chtějí za 1 metr čtvereční 500 - 1000 měsíčně nájem plus energie.....Musí to být pro provozovatele takových kamenných obchodů dnes docela tvrdý chleba.....

Editoval Radim (04-09-2012 09:32:11)

Offline

 

#38 04-09-2012 11:05:45

Blažena
Člen
Místo: Iron Mountains
Registrovaný: 25-08-2012
Příspěvky: 196
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

To ano, ale když tam celý den prodavač lelkuje, protože tam vzhledem k cenám skoro nikdo nechodí, tak moc neprodá. Kdyby třeba šli s cenami níž, budu preferovat to, že ta mašina nepojede z druhého konce republiky a v případě reklamace ji tam za nemalý peníz (větší stroje běžně posílají vzhledem k hmostnosti za 500 a výš) nebudu muset posílat, ale budu rešit případné problémy kousek od mého bydliště, tak proč ne. Jenže často do prodejny přijdu (nejen do svařovací) a i když je třeba prodavač ochotný, tak když se ho zeptám na cenu druhého (o třetím ani nemluvím) výrobku, tak se mu nechce mi ji říct a začíná být kyselý. Jinde je třeba obsluha ochotná, ale odcházím s pocitem, že mi chtějí vnutit výrobek, který potřebují prodat nebo na čem mají větší marži a ne to, co já chci. A jestliže je rozdíl výše zmíněné 4000 kč, což v mém případě je, navíc když jsem našel internetového prodejce (i s prodejnou) ve vzdálenosti do 30 km na oba uvažované stroje, tak bych byl blázen, abych kupoval o tolik dráž v nejbližším obchodě. Řada z kamenných obchodníků (v jakémkoliv oboru) si navykla na královské marže ze kterých si stavěli honosná obydlí a kupovali luxusní auta a nedošlo jim, že doba se změnila. S internetovými je zase často problém, že lžou o dostupnosti zboží... tvrdí, že mají obrovské sklady plné zboží a pak zjistíte, že to je někdo, kdo má v paneláku na Jižním městě jeden stůl v obýváku a to je celá firma.
Nejbližší dva kamenné obchody na prestižním místě rozhodně nejsou a ten co je na "prestižnějším" místě je u hlavní silnice, kde je zákaz zastavení... mám snad tahat 60kg mašinu někam bůhvíkam na nejbližší parkoviště, nebo riskovat pokutu od městské policie, která místo aby honila lumpy, zloděje a násilníky se vyžívá v pokutách za špatné parkování?
Nechci tím samozřejmě stranit ani jedněm prodejcům, je mezi nimi řada solidních i nesolidních a je jedno zda se jedná o kamenný či internetový obchod. Jen jsem chtěl říci, že věc není tak černobílá jak by se mohlo zdát.

Editoval Blažena (04-09-2012 11:09:13)


Gama 1900, OMI 206, Gama 190L

Offline

 

#39 05-09-2012 08:25:58

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Jojo, je to tak. Kdo chvíli stojí a nesleduje vývoj, může zjistit, že je úplně mimo. Což u obchodníků dneska znamená finanční problémy až krach.
U internetových prodejců  je vlastně v podstatě jedno, jak daleko ode mně v ČR sídlí. Posílají to kurýrní službou, klidně tedy mi to mohou dovézt až domů třeba hned druhý den.
Fakt je ale, že jsem to u větších zásilek, strojů nebo třeba i stavebnin zatím nevyužil, takže nemám přehled, jak to funguje v praxi. Včetně reklamací.
Dokonce to vypadá, že se na český internetový trh začínají tlačit i poláci. Zásilky přes hranici přitom často obcházejí tak, že mají pobočku blízko hranice a se zásilkami sami přejíždějí hranici a posílají je tak z ČR.

Offline

 

#40 05-09-2012 19:38:48

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Je to částečně pravda,ovšem nemění to nic na skutečnosti že náklady kameného obchodu jsou několikrát vyšší než u eshopů.Většina krámů už se trendu přizpůsobila a e-kšefty provozuje taky.Toho kdo bere zákazníky na hůl trh nekompromisně odstaví na vedlejší kolej.Nicméně jsou výrobci kteří své výrobky v případě koupě na bůhvíjakém e shopu neservisují.

Editoval Ládes (05-09-2012 19:39:34)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#41 06-09-2012 09:53:15

Jantus
Člen
Registrovaný: 28-08-2012
Příspěvky: 8

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Nářek obchodníků mne nedojímá..........když máš velké náklady na provoz a proto na výrobku zodějský rabat, TAK TO NEĎELEJ, obleč si montérky a běž vyrábět, čichej od rána do večera ty smrady ........proto koupím tam, kde je to nejlevnější a takový výrobek, který je ověřený a nekazí se a je opravitelný, v dobrém servisu a u českého výrobce.

Offline

 

#42 06-09-2012 21:02:51

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

V žádném případě se nezastávám zlodějů,pouze konstatuji po vlastních zkušenostech fakta když jsem si objednal stroj co se na krámu prodává mezi 24 až 26500,-Na netu jsem ho našel za 19 000 s poštou grátis.Garantovali tam vyřízení objednávky do 24 hodin od podání a má li výrobek status skladem doručení do 3 dnů(ovšem jak jsem se pak v obch. podmínkách pod hvězdičkou ovšem uvedenou v úplně jiné sekci dověděl od potvrzení objednávky).Následně jsem se tam dověděl že objednáním zboží vzniká mezi mnou a prodejcem obchodní vztah aniž došlo k potvrzení objednávky a za odstoupení z koupě mi bude účtováno 10% ceny splatných do 14 dnů jinak to bude postoupeno rozhodci k vymáhání.Na mejly pán nereagoval,telefon mi vzal jednou a když se dověděl o co mi jde a kdo jsem už mi telefon nevzal.Nebýt domluvy známého z ČOI a kámoše z hospodářské kriminálky asi bych mu musel ty necelé 2 litry zacálovat.Objednal jsem tedy z jiného e kšeftu(po velice pečilvém studiu všech bodů obchodních podmínek).Přišlo to rozložené v bedně bez manuálu.Ten jsem sice stáhnul na netu a poskládal,nicméně funkčnost nulová.Krok po kroku jsem vyloučil vlastní chybu a stále nic.Volal jsem do toho e kvelbu,popsal problém a prý jim to mám poslat zpět.Po 14 dnech došel jiný stroj,tentokrát složený.Nalil jsem provozní náplně a zase nic.Telefonát prodejci a prý to není možné.Takže jsem se vypravil do servisu téhle značky.Servisman se na to zkušeným okem mrknul,konstatoval že stroj je nový a jestli mám doklad z autorizovaného obchodu značky.Když se dověděl že je to z eshopu nejdřív mlel něco o tom ať mi to teda na tom internetu i zprovozní.Po chvíli naléhání povolil a mně zprovoznění stálo dalších 1500.Ovšem jak mi to pak popsal tuhle závadu bych sám rozhodně neodstranil.Od té doby jsem k nabídkám e shopů poněkud chladný.Stálo mě to hafo času a lítání a co jsem "ušetřil" na ceně byla jen část toho co jsem projel na kšeftu kterej mi kvůli těm prostojům utekl:(
Tak ať pochodíte líp než já.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#43 07-09-2012 10:45:33

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Jasně že je třeba si Eshop prověřit a při výběru používat selský rozum. Údajně u nás existuje, jestli si z toho článku dobře pamatuji, na 40 tisíc eshopů!
Zoufalec si od stolku v kuchyni objedná softwarovou aplikaci Eshop , některé jsou dokonce pro takových  maximálně 5 - 20 druhů zboží zadarmo "na vyzkoušení", projde nabídku pár velkoprodejců s nízkými cenami, přirazí si 5 %, fotky mašin stáhne z jiných eshopů nebo intenetových stránek obecně a už může prodávat. Pokud provede nějakou rozumnou SEO optimalizaci,  bude se jeho eshop zobrazovat ve vyhledávačích na přednějších místech plus k tomu přidá nějakou reklamu .... získá zákazníky a když jim nevadí, že zboží jim dojde až za týden, obchod se rozjíždí a obchodník vydělává. Pokud to není rovnou podvodník, který přijme platbu dopředu a zboží nepošle.
Projeví se to pak právě až tehdy, když je se zbožím problém a obchodník musí poradit nebo řešit reklamaci......

Offline

 

#44 12-03-2013 11:02:04

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Ještě jednu pracovní, kolečkááá..

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1922_a12612_003.jpg

Offline

 

#45 12-03-2013 13:18:32

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

evik napsal(a):

Ještě jednu pracovní, kolečkááá..

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … 12_003.jpg

Máte můj obdiv, slečno Evik! Koukám, že bychom tam v ČR byli skoro krajani (tedy podle amerických měřítek smile ). Pocházím z Kolína, ale Ledeč nad Sázavou jsem znal velmi dobře, i celé Posázaví, ještě z dob trampování. V Sázavě, K. Hoře, Čáslavi atd, jsem svařoval vodovodní řády...  Ale je to už dávno. Přeji hodně zdaru!!! smile

Offline

 

#46 12-03-2013 16:57:06

samogin
Člen
Registrovaný: 05-12-2010
Příspěvky: 101
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Tak jsem ji taky otestoval a je co chválit.Povedená mašinka a když je k tomu ten vozíček na bombu a velkou cívku tak velice schopný pomocník.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2468_141120123227.jpg

Bez toho držáku na velké cívky by to nebylo to pravé ořechové....(vyšší ceny za malé 5 kg)

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2468_071120123197.jpg

Vozík byl pouze zapůjčen na odzkoušení(cena docela vysoká),tak se musel nějaký vyrobit....

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2468_230220133781.jpg


Fronius Trans Pocket 1500TIG,Fronius Variostar 3100,Fronius Vario Synergic 4000.Fronius TransTig 1600,EWM 230 AC/DC Tetrix,Fronius Transsynergic 4000C,EWM Picomig 180,Fronius Transpuls synergic 4000,Fronius Transsteel 2200

Offline

 

#47 12-03-2013 20:24:56

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

zdravím, jsem ráda že tady někdo dokáže ocenit opravdu povedenou mašinku, už jste ji zkusil na hliník? Šéf k tomu zmákl vozíček trochu menší, mi to pořád převážíme a má to nižší těžiště takže to mohu tahat za hořák za sebou, na el.centrálu špica, nic podobného s pulsem jsem na netu nenašla a to ji tady už tejrám čtvrtej rok....

Offline

 

#48 13-03-2013 18:08:44

samogin
Člen
Registrovaný: 05-12-2010
Příspěvky: 101
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

to evik: nezkoušel jsem hliník.Za tímto účelem ani nebyla pořizována,Spíš ten nerez a montážní práce.Ještě že ta svářečka nemá ruce aby fackovala....Tahat ji za sebou za hořák(to kdyby šéf tušil).Na AL mám od EWM Tetrixa a zatím spokojenost.


Fronius Trans Pocket 1500TIG,Fronius Variostar 3100,Fronius Vario Synergic 4000.Fronius TransTig 1600,EWM 230 AC/DC Tetrix,Fronius Transsynergic 4000C,EWM Picomig 180,Fronius Transpuls synergic 4000,Fronius Transsteel 2200

Offline

 

#49 13-03-2013 19:31:31

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Nene, podívejte se na náš vozíček, takto to bylo schválně konstruováno, s vaším provedením ztrácíte mobilitu, vždyť to má 15 kilo, jen tam musíme dát zadní kolečka s brzdou, někdy se to rozjede až moc....Na austenit a hliník jsme teď s tím dělali EN zkoušky, pánům se to moc líbilo, máme všude rychlospojky, přestaveno to bylo fofrem.Zkuste to na el.centrálu, na to je to stavěný.                                                                                                 Jo a zdravím pana Franka za Velkou louži, děkuji za přání a přeji hodně zdraví aby jste mi mohl poradit kdybych potřebovala.......

Offline

 

#50 14-03-2013 02:41:48

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

evik napsal(a):

Jo a zdravím pana Franka za Velkou louži, děkuji za přání a přeji hodně zdraví aby jste mi mohl poradit kdybych potřebovala.......

Děkuji rovněž. Neviděl jsem mnoho děvčat, které se věnují tomuto řemeslu. Tady v USA jsem se setkal pouze s jednou a taky docela uměla! Ale na vás neměla... big_smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče