SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 31-10-2012 11:13:17

alesak1188
Člen
Místo: brno
Registrovaný: 21-09-2010
Příspěvky: 33
Web

Oprava prasklin svodů FOCUS (ne litina)

Zdravím všechny profíky, potřeboval bych poradit ve výběru přídavného materiálu na praskliny svodů u focusu a ty jsou z nějakého zřejmě teplotně odolného matroše, ale litina to není, že by to byl nerez? Vyzkoušel jsem to zavařit oloupanou elektrodou na litinu a nerezovým přídavným drátem metodou TIG a ta oloupana el na litinu se chová nejlépe, nepění, vzhledově taky není porovitá, prostě asi nejlepší. Samozřejmě jsem si svody nejdříve předehřál tak cca 300 stupnů a nechám v zábalu pomalu chládnout. Myslíte že to vydrží, nebo se mám připravit na opakovaný pokus. Zlatý litinový svody :-) Děkuju za Vaše rady a názory Alešák


Stamos Welding Group S-AC200p TIG MMA, PP315.21 CO2

Offline

 

#2 31-10-2012 17:35:36

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: Oprava prasklin svodů FOCUS (ne litina)

Tady se můžete podívat na prospekt, jaké materiály se nyní používají pro výfukové systémy.
V NJ je to http://www.boehler-welding.com/german/f … ve_DEU.pdf
V AJ je to http://www.boehler-welding.com/german/f … ve_ENG.pdf
Nevím, co konkrétně má Fokus, ale čím dál častěji se používají 17% Cr oceli. Výrobní firmy na to používají např. dráty Böhler CAT 430 LCb.
Opravu použitého bych ale dělal elektrodou, a to Böhler FOX A 7, což je bazická 18Cr 8Ni 6Mn pokud máte něco podobného.
Jestli to chcete dělat WIG, posílám Vám e-mailem mobil na kolegu, který je z Brna. Domluvte se s ním, jestli by Vám nepřivezl na zkoušku drát Thermanit X nebo Böhler A 7 CN-IG. Buď to půjde, nebo ne, za zkoušku nic nedáte.

Editoval JardaK (31-10-2012 17:40:33)

Offline

 

#3 01-11-2012 14:35:36

alesak1188
Člen
Místo: brno
Registrovaný: 21-09-2010
Příspěvky: 33
Web

Re: Oprava prasklin svodů FOCUS (ne litina)

Jj ve finále jsem to zavařil MMA elektrodou ES723/NiCr takže asi řečeno ve zkratce Nikelitkou. Výsledek se zdá být uspokjivý, žádné praskliny po schládnutí mezi svárem a svařovaným materiálem nebyly a po ohřátí plamenem a rychlém schládnutí taky vše ok. Díky za ten kontakt na kolegu, určitě ho ještě využiju.


Stamos Welding Group S-AC200p TIG MMA, PP315.21 CO2

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče