SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 08-11-2012 10:08:12

sybi
Člen
Registrovaný: 08-11-2012
Příspěvky: 2

Fimer x 134 nejde

Zdravím pánové, mám už několik let invertor Fimer x 134 a navařil sem se s nim parádně spoustu věcí ke vší spokojenosti ale ted mi kleknul, takže jsem ho zkusil taknějak poopravit a zjistil jsem že byl vyboulenej kondík na SS straně a spálenej jeho nabíjecí odpor a proměřil jsem usměrnovací můstek (vyletovanej) a ten se tvářil vpořádku takže jsem vyměnil pro jistotu kondík, pak ten odpor dal jsem silnější 5W a pro jistotu i relátko nabjení. Pak svářečka normálně chodila a když sem udělal asi 5cm svař takže se z ní zase zakouřilo a spálil se zase ten nabíjecí odpor, nemáte s tim někdo nějakou zkušenost nebo radu kde hledat dál neboť spálenej odpor rozhodně nebyla příčina problému ale jen jeho důsledek...děkuju za každou radu

Offline

 

#2 08-11-2012 20:06:14

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Fimer x 134 nejde

napište panu štepankovi_zděšte on vam muže pomoci..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 09-11-2012 06:52:57

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4102

Re: Fimer x 134 nejde

Pokud je to odpor pro softstart , tak si zkontroluj relé , které ho přemosťuje . To za prvé , potom zapojení toho obvodu a až nakonec - byl by nejhorší problém , ovládání tohoto obvodu . Jinak nwm , proč all protěžuje jeden servis , buďto má procenta nebo jiný servis nezná . Pokud vyžaduješ záruku na opravu a to bych Ti od servisu vřele doporučil , ať nezkončíš jako např. bourač , tak to můžeš zanést do kteréhokoliv servisu invertorů .

Offline

 

#4 09-11-2012 13:05:38

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4724
Web

Re: Fimer x 134 nejde

bobobo napsal(a):

ať nezkončíš jako např. bourač , .

lol pro přispěvovatele, kteří čtou Svarfórum důkladně, doplňuji info:  někteří zde působící servisáci jsou skuteční profesionálové.
bobobo díky za účast smile v tomto případě jsi trefil kozla!


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#5 14-11-2012 14:19:10

sybi
Člen
Registrovaný: 08-11-2012
Příspěvky: 2

Re: Fimer x 134 nejde

Relátko je vpořádku a pokud je vyletované tak spíná jak má ale po zapnutí "svářečky" ještě než stihne sepnout tohle relátko tak dojde ke spálení nabíjecího odporu (pro soft start jak píšete), takže ani nedojde k nabití kondenzátorů a a nemůže logicky ani sepnout to relátko, na kondenzátorech by zkrat být neměl pač jsem to zkoušel i s novýma a to samý a zase si řikam kdyby byl zkrat na můstku nedošlo by ke spálení kondíku ale rovnou k vyhození jističe, nebo se mýlím? dodávám že můstek sem proměřoval ale pouze diodovou zkoušečkou tzn že nemůžu zjistit jak se to chová při napětí 230v

Editoval sybi (14-11-2012 14:29:59)

Offline

 

#6 14-11-2012 19:32:30

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Fimer x 134 nejde

FIMER X 134
Dobrý den sybi,
teď je na čase, Vaši svářečku FIMER X134, poslat kolegovi BOBOBO, protože Vás navádí k neodborným zásahům.

Systém pokus - omyl kolego sybi nikam moc nevede. Pokud takto postupujete, že postupně vypájíte a zpět zapájíte jednotlivé součástky a stále Vám "odchází" jedna a táž součástka, tak si jen tak v duchu představuji jak trpí tištěný spoj.
Proto zabalte FIMERa a zašlete ušlechtilému a zde oblíbenému opraváři BOBOBO, který zdarma a spolehlivě vše opraví, a zde na fóru se s námi velmi ochotně podělí o svůj výzkum.
Takového člena je tu škoda, osobně si myslím, že jej admin mněl angažovat coby MODERÁTORA.
Přeji Všem stranám hodně úspěchů.
S pozdravem Zdeště

P.S. Jak to vidím:
BOBOBO, tu takzvaně radí a přitom nebere naprosto žádnou odpovědnost za výsledek.
BOBOBO tu dezorientuje zdejší společnost kde jen může.
BOBOBO nic neopraví, jen těm přitroublým povídačkám říká "RADY"!!!!!
BOBOBO sedí v labině, nudí se a proto opruzuje zde, i na jiných fórech dokonce pod stejnou přezdívkou

Co dodat, máte-li někdo jinou zkušenost rád změním svůj názor!
Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#7 15-11-2012 10:28:16

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4495

Re: Fimer x 134 nejde

Nejsi první, kdo se jen s malou znalostí elektroniky pokouší opravit svářečku. Problém je v tom, že  tento problém nemá tady na fóru speciální místo, ale je rozprostřeno ve více tématech podle toho, jakou konkrétní svářečku ten člověk zrovna opravuje či při jakém svařování se to stalo atd.
Projdi si hlavně témata v oddílu Svářečky a svařování podle metod a potom ve Všeobecné diskuzi - pokec a najdeš tam spoustu příspěvků, jak se k takové opravě postavit.

Konkrétně systém pokus omyl. Použitá elekronika je příliš složitá, možnost, že vada někde způsobí průšvih někde úplně jinde na desce je příliš velká stejně tak jako při větším pájení možnost vzniku dodatečných poruch nebo zásadního snížení spolehlivosti.

Offline

 

#8 15-11-2012 16:33:05

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Fimer x 134 nejde

ja som robil pred nedavnom neaky cemomt a zistenie zavady trvalo skoro dve hodiny preco nejde a ma vysoky odber riadiaca cast , o nakonec stacilo vymenit obycajnu zenerku ktora bola na 18V  a ona sa destruovala na 10V . a testerom diod ukazovala dobre , a je to len Diodka za par halierov a aku nefunkcnoct to urobi ...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče