SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 27-12-2011 20:17:48

jojosebo
Člen
Registrovaný: 25-09-2011
Příspěvky: 7

Danubius Elektrik PP 125

Aký je to stroj? Aké má vlastnosti? Má niekto k nemu návod, schému? (Viem, že je to CO2 zváračka z bývalých BEZ Bratislava, ale tam moje vedomosti končia)

Offline

 

#2 28-12-2011 06:27:37

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Danubius Elektrik PP 125

Dobrý den,
pokud Vám pomůže tento odkaz budu rád: http://www.svarecky.com/o-svareckach-co … 50--pp350/
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#3 26-11-2012 09:51:40

jojosebo
Člen
Registrovaný: 25-09-2011
Příspěvky: 7

Re: Danubius Elektrik PP 125

Moja PP 125 predvčerom prestala podávať drôt.
Popis situácie:

Deň predtým podávala až príliš - podávač nereagoval na uvoľnenie vypínača. Jednoducho podával ďalej, a ja som sa snažil "klikať" vypínačom, aby prestal. Nakoniec vždy prestal, ale zváral som v komplikovanej konstrukcii a malom priestore, takže sa mi sem-tam stalo, že som ten utekajúci drôt nevymanévroval a on sa dotkol konštrukcie - výsledkom bolo cca 20 cm žeravého drôtu :-). Toto však nastávalo cca pri jednom zvare z 10. Pripísal som to nejakej smeti niekde v systéme a neriešil som to - nebol čas.
Predvčerom to už zváralo bez problémov, až kým to pri jednom zvare nezdochlo. Poistka F 5 vypálená. Vymenil som ju, ale vypálilo to aj druhú. Druhý pokus bol len stlačenie spínača na horáku, nemal som oblúk (neskúšal som ho - chcel som len kliknúť) . Ďalej som nemal čas experimentovať, takže ak sa k nej dostanem dnes,  odskúšam motor podávača. Nemá niekdo k tomuto stroju schému, aby som nešiel ďalej naslepo?
Ďakujem za každú pomoc.

Editoval jojosebo (26-11-2012 09:58:14)

Offline

 

#4 26-11-2012 19:28:32

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Danubius Elektrik PP 125

Mozna se vam to bude zdat jako trivialita ale mate svarecku vyfoukanou a cistou?Ted budu vypadat jen jako rypal ale pokud se projevi nejaky problem je ho nejlepe resit ihned.Zkuste kontaktovat treba svarecky.com


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#5 27-11-2012 16:13:47

jojosebo
Člen
Registrovaný: 25-09-2011
Příspěvky: 7

Re: Danubius Elektrik PP 125

Zváračka je čistá, preto som to nepovažoval za problém.
Update: Doska je v poriadku, motor podávača smerom dozadu točí, smerom dopredu vyhadzuje. Takže keď bude čas, vyberiem drôt z bowdenu, skúsim ešte raz chod dopredu a ak vydrží, začnem hľadať mechanickú závadu v horáku a bowdene.
Update 2: Pohyb bez bowdenu dáva rovnaký výsledok: dozadu motor ide, dopredu nie. Chyba je v motore, alebo prevodovke.
Update 3: Motor po kontrole prevodovky pri testovacom zapojení vo vodorovnej polohe na ponku ide do oboch strán, po namontovaní do stroja (je vertikálne) opäť len páli poistky.
Update 4: Všetko zle-záhada vyriešená! Nasadil som na otestovaný motor len kontakty, ale neupevňoval som ho. Zapol som hlavný vypínač a motorom hneď trhlo a to bolo všetko. Čiže: do motora ide prúd ihneď, nie až po stlačení tlačidla na horáku a hneď sa aj vypaľuje poistka (to som nemal šancu zistiť, keď bol motor namontovaný napevno, lebo som nevidel to trhnutie). Je to teda pokračovanie "záhadného" nevypínania motora. Toto nové zistenie ma prinútilo hľadať chybu znova na doske a oplatilo sa - môj dvorný elekrikár zistil, čo som ja nezistil (a bez jeho prednášky na tému polovodičové súčiastky nemal šancu zistiť): tranzistor KD503 bol odídený. Následne vymenený, zváračka otestovaná a funkčná. Díky, Maťo!
Sumár: Niekoľko večerov zabitých v studenej dielni, nevyužité relatívne teplé dni, 7 vypálených poistiek, nabrané nové vedomosti o vnútornostiach motorčeka PAL série 443 a tranzistoroch a konečne funkčná zváračka. Hádam moju blbosť ospravedlní aspoň to, že chyba sa vyskytovala najskôr náhodne (nevypínanie motorčeka) a potom sa nedala len tak objaviť, pokiaľ bol motor napevno namontovaný.

Editoval jojosebo (30-11-2012 20:51:48)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče