SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 08-12-2012 22:35:38

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4724
Web

Re: Může se elektroda přilepit i s antistickem?

Josef*elektro napsal(a):

prý se do oblouku nedíval...

njn, laici a domácí občasní svařeči netuší, že zánět spojivek dostane i ten kdo se celodenně zdržuje poblíž pracujícího svařeče - netřeba se dívat přímo do oblouku - zánět způsobí i odrazy!
A platí to i pro práci plasmou (osobně vyzkoušeno smile )


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#27 08-12-2012 22:37:54

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4724
Web

Re: Může se elektroda přilepit i s antistickem?

Ládes napsal(a):

minimálně 5. člověk včetně mně co na Kitina 150tigLA nadává.,

jj tyhle stroje se nepovedly...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#28 08-12-2012 23:05:41

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Může se elektroda přilepit i s antistickem?

bourač napsal(a):

Josef*elektro napsal(a):

prý se do oblouku nedíval...

njn, laici a domácí občasní svařeči netuší, že zánět spojivek dostane i ten kdo se celodenně zdržuje poblíž pracujícího svařeče - netřeba se dívat přímo do oblouku - zánět způsobí i odrazy!
A platí to i pro práci plasmou (osobně vyzkoušeno smile )

Slušná pakárna je po dovaření delšího sváru zapomenout přepnout ze 4 taktu a následně si jen něco přibodnout.Naposled jsem 250ampérama(nač kvůli jednomu bodu přepínat svářečku že?) bliknul nejen sobě ale i kámošovi co mi díl přitlačoval....


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#29 09-12-2012 10:28:13

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4820

Re: Může se elektroda přilepit i s antistickem?

Lepení bazických elektrod může být také způsobeno nedostatečnou funkcí ARCForce. Koupil jsem první invertor vyrobený firmou DECCA, na krabici byly byl obrázky všech funkcí. Bazickou elektrodu bylo při malých proudech problém udržet, často se lepila. Nerezovou bazickou nešlo vůbec svářet. Po prostudování návodu jsem zjistil že tenhle invertor vůbec funkci ARC Force nemá. Odpověď autorizovaného servisu byla: používejte moderní rutilové elektrody. Tak jsem koupil Froniuse. Zkušenost s kitinem na MMA zatím nemám používám ho jen na TIG. Až budu něco vařit MMA vezmu ho a odzkouším, dám vědět kam se zařadím jestli budu 6. nespokojený.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče