SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 12-03-2012 20:01:45

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Jakou aktivní kuklu

asi to bude len prirodzeny vyvoj smile

Offline

 

#52 13-03-2012 13:24:22

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Jakou aktivní kuklu

Ja sem tedka nejspokojenějěí sklasickou púlastovou kuklou s Filtrem 13 zeleným. Ze samostmýveček mě bolely oči a bylo v nich málo místa a o malém průzoru nemluvě. V te plastové klidně můzu mít i cigáro v koutku a pořád mám dost místa. Sice samostmívačky jsou machrovina ale na klasiku pořád nemají.

Offline

 

#53 13-03-2012 20:33:23

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Jakou aktivní kuklu

to je pravda,ale niekedy je to pomocnik nenahraditelny,hlavne v miestach kde sa neda obycajna maska neda zaklapnut-hlavne pri TIG zvarani...

Offline

 

#54 19-06-2012 22:23:13

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: Jakou aktivní kuklu

Unihero napsal(a):

moje jediná rada, připlatte si a kupte něco lepšího, třeba speedglas 9002V má nastavení DIN 9-13 i se sensitivitou, kupte tuto, protože neprohloupíte.
nedávno jsem jednu prodal za 4750 úplně novou...
opravdu nešetřete...

Nebyla by nějaká Speedglaska za takovouto dobrou cenu. Moje ADF 700 začíná zlobit, často má velké zpoždění, při zapálení oblouku. Je to dost nepříjenmé oslnění a o zdraví ani nemluvě :-(
Zkoušel jsem "nabít" solármi články celý den na intenzivním světle, ale beze změny...


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#55 19-06-2012 23:11:48

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Jakou aktivní kuklu

Mario napsal(a):

Unihero napsal(a):

moje jediná rada, připlatte si a kupte něco lepšího, třeba speedglas 9002V má nastavení DIN 9-13 i se sensitivitou, kupte tuto, protože neprohloupíte.
nedávno jsem jednu prodal za 4750 úplně novou...
opravdu nešetřete...

Nebyla by nějaká Speedglaska za takovouto dobrou cenu. Moje ADF 700 začíná zlobit, často má velké zpoždění, při zapálení oblouku. Je to dost nepříjenmé oslnění a o zdraví ani nemluvě :-(
Zkoušel jsem "nabít" solármi články celý den na intenzivním světle, ale beze změny...

příští týden by mohla být na prododej 9002X!!!

Offline

 

#56 19-06-2012 23:51:31

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: Jakou aktivní kuklu

Super, když něco bude tak to sem prosím dej.


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#57 02-07-2012 15:41:52

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Jakou aktivní kuklu

Mario napsal(a):

Super, když něco bude tak to sem prosím dej.

je na Vás nějaký email či teleofní kontakt?
díky

Offline

 

#58 02-07-2012 21:06:29

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: Jakou aktivní kuklu

Unihero napsal(a):

Mario napsal(a):

Super, když něco bude tak to sem prosím dej.

je na Vás nějaký email či teleofní kontakt?
díky

Zdravím a děkuji že jste si vzpomněl. Poslal jsem Vám email...


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#59 27-07-2012 19:45:00

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: Jakou aktivní kuklu

Unihero, děkuji ještě jednou za kuklu Speedglas 9002V. Jsem s ní opravdu moc spokojený, stmavení je pravidelné, nepoblikává, průhlednost ve světlém stavu je velká, je dobře vyvážená… Líbí se mi také odvětrávání pod kazetou, což zabraňuje zamlžování kazety. Spotřebního materiálu (folie, potítka…) jste poslal opravdu hodně, to mi vystačí na roky :-) Mozná jsem natrefil na horší kus ADF 700, kterou jsem kupoval spolu s KITinem, ale jiné nejspíš budou podobné. Mám alespoň ponaučení, že na kukle se nemá šetřit ani pro amaterské svařování.

Měl bych dva dotazy :
-Za jak dlouho dojde k automatickému vypnutí kukly (na tlačítku je „auto off“) ?
-Boční průzory v kukle se mi zdají příliš světlé (je na nich DIN 5). Používají se častěji zalepené přiloženými černými foliemi nebo to není potřeba ?


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#60 27-07-2012 22:47:09

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Jakou aktivní kuklu

děkuji, jsem rád že slouží jak má.

9002 kazety se autamiticky po cca půl hodině vypnou sami.
mě třeba osobně vyhovovalo odkryté průzory, díky filtraci jsem nemusel kuklu sundavat z hlavy a měl jsem tak rozhled kolem sebe, lepší orientace. ale ano přiložené folie slouží k zalepení bočních průzorů, někomu to vadí a někdo dělá bez toho.

Offline

 

#61 16-03-2013 13:07:36

Ivico
Člen
Registrovaný: 10-03-2013
Příspěvky: 6

Re: Jakou aktivní kuklu

Mario napsal(a):

Mám zkušenost se samostmívačkou ADF 700, kterou jsem koupil v setu s invertorem. Ten můj kus má opravdu velmi viditelné rozdíly v rovnoměrnosti zatemnění kazety. Okraje v rozích jsou výrazně světlejší, což při svařování není moc příjemné. Po této zkušenosti jsem se v obchodě díval přes jinou kuklu stejného typu a bylo to stejné... Už bych si nikdy levnou neznačkovou samostmívačku nekoupil ani na občasné kutilské svařování.
Je rozdíl koupit např. levnou rozbrušovačku a nebo levnou kuklu. Rozbruška zahodím a koupím dalsí, ale kukla kterou si můžu trvale poškodit zrak to je něco jiného. Na některých věcech by člověk neměl šetřit. A ta cena kterou zmiňoval Unihero za nový kus je fantastická!
Nejspíš bych šel do Speedglasky, měl možnost ji vyzkoušet v praxi a je to o něčem jiném :-)

----------------------------------
Prostě další ukázka, že se amatéři s profesionály nikdy nedomluví. Uznávánm, že zdraví máme pouze jedno, ale rady typu "kup kuklu za 8 tisíc a raději ještě dražší" jsou asi stejně podnětné, jako když ročně pojedu autem k rodině z Ostravy do Brna tak 3-4 do roka a někdo mi poradí auto za milion. Přitom tam dojedu stejně i autem z bazaru. Sice nebude tak bezpečné s méně airbagy, ale stejně dojedu k cíly. Ale rozumím, že je docela obtížné překonat profesní deformaci, když zaměstnavatel mu dává kuklu třeba za 15-20 tisíc, domů na fušky si pořídí něco okolo 8-10 tisíc, když se mu fuškama zaplatí, jak se má vžít do situace amatéra, který koupil Gamu 160 za 3800Kč v akci, protože prostě na lepší nemá, ale občas je na chalupě třeba něco přivařit. Jak třeba ohodnotí tito "rádci" uživatele kukly Proteco P600E-C, když tuto levnou kuklu docela chválí:
http://www.svarecky-obchod.cz/prislusen … -model.htm
Že by tito všichni usilovali o zničení vlastního zraku a po třetím sváru již ani nevidí, co vaří? Nebo to jsou názory právě těch amatérů, pro které je určena. Nebo to jsou všichni tito lidé bez soudnosti. Nebo mají po svařování branky oči jak "angorák", ale chtějí se pomstít ostatním a lžou, jen se práší? Spíše si myslím, že si zvolili právě to, co jim plně vyhovuje za rozumnou cenu. A o to tady jde! Většinou se zde neptají profící, protože ti vědí, ale amatéři, kreří si nevědí rady. A dostane se jim odpovědi pro profesionála! Sám pracuji přes počítače, zkuste se mě zeptat, jaký PC by vám vyhovoval pouze na brouzdání internetem. Uvidíte, jak se naše názory budou diametrálně lišit. Je to paradox, ale asi nejlepší odpovědi ohledně kukly nejsou od opravdových svářečů, ale od ostatních uživatelů, kteří si určitou kuklu koupili a podělí se o vlastní zkušenosti. Navíc mají oči citlivější, než profík svářeč, který je již na nějaký blikanec zviklý a i jejich oči snesou horší podmínky. Taková je pravda. Zatím při samotné technice jsou jejich rady nepostradatelné.
Třeba na občasné řezání dřeva jsem také koupil levnou motorovku za 3,5 tisíce a né vychnalovanou Stihl a Husqarnu za 10tisíc a více. A již mi udělala mraky práce.

Editoval Ivico (16-03-2013 13:13:08)

Offline

 

#62 16-03-2013 16:12:35

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Jakou aktivní kuklu

Ivico napsal(a):

Mario napsal(a):

Mám zkušenost se samostmívačkou ADF 700, kterou jsem koupil v setu s invertorem. Ten můj kus má opravdu velmi viditelné rozdíly v rovnoměrnosti zatemnění kazety. Okraje v rozích jsou výrazně světlejší, což při svařování není moc příjemné. Po této zkušenosti jsem se v obchodě díval přes jinou kuklu stejného typu a bylo to stejné... Už bych si nikdy levnou neznačkovou samostmívačku nekoupil ani na občasné kutilské svařování.
Je rozdíl koupit např. levnou rozbrušovačku a nebo levnou kuklu. Rozbruška zahodím a koupím dalsí, ale kukla kterou si můžu trvale poškodit zrak to je něco jiného. Na některých věcech by člověk neměl šetřit. A ta cena kterou zmiňoval Unihero za nový kus je fantastická!
Nejspíš bych šel do Speedglasky, měl možnost ji vyzkoušet v praxi a je to o něčem jiném :-)

----------------------------------
Prostě další ukázka, že se amatéři s profesionály nikdy nedomluví. Uznávánm, že zdraví máme pouze jedno, ale rady typu "kup kuklu za 8 tisíc a raději ještě dražší" jsou asi stejně podnětné, jako když ročně pojedu autem k rodině z Ostravy do Brna tak 3-4 do roka a někdo mi poradí auto za milion. Přitom tam dojedu stejně i autem z bazaru. Sice nebude tak bezpečné s méně airbagy, ale stejně dojedu k cíly. Ale rozumím, že je docela obtížné překonat profesní deformaci, když zaměstnavatel mu dává kuklu třeba za 15-20 tisíc, domů na fušky si pořídí něco okolo 8-10 tisíc, když se mu fuškama zaplatí, jak se má vžít do situace amatéra, který koupil Gamu 160 za 3800Kč v akci, protože prostě na lepší nemá, ale občas je na chalupě třeba něco přivařit. Jak třeba ohodnotí tito "rádci" uživatele kukly Proteco P600E-C, když tuto levnou kuklu docela chválí:
http://www.svarecky-obchod.cz/prislusen … -model.htm
Že by tito všichni usilovali o zničení vlastního zraku a po třetím sváru již ani nevidí, co vaří? Nebo to jsou názory právě těch amatérů, pro které je určena. Nebo to jsou všichni tito lidé bez soudnosti. Nebo mají po svařování branky oči jak "angorák", ale chtějí se pomstít ostatním a lžou, jen se práší? Spíše si myslím, že si zvolili právě to, co jim plně vyhovuje za rozumnou cenu. A o to tady jde! Většinou se zde neptají profící, protože ti vědí, ale amatéři, kreří si nevědí rady. A dostane se jim odpovědi pro profesionála! Sám pracuji přes počítače, zkuste se mě zeptat, jaký PC by vám vyhovoval pouze na brouzdání internetem. Uvidíte, jak se naše názory budou diametrálně lišit. Je to paradox, ale asi nejlepší odpovědi ohledně kukly nejsou od opravdových svářečů, ale od ostatních uživatelů, kteří si určitou kuklu koupili a podělí se o vlastní zkušenosti. Navíc mají oči citlivější, než profík svářeč, který je již na nějaký blikanec zviklý a i jejich oči snesou horší podmínky. Taková je pravda. Zatím při samotné technice jsou jejich rady nepostradatelné.
Třeba na občasné řezání dřeva jsem také koupil levnou motorovku za 3,5 tisíce a né vychnalovanou Stihl a Husqarnu za 10tisíc a více. A již mi udělala mraky práce.

koukám že se opakujete v dalším příspěvku.
kdo zkusil proteco a nezkusil speedglas a jiné značky nikdy nepozná rozdíl, zkuste si koupit z proteca speedglas a pak běžte zpátky ze speedglasu k protecu a myslím si že teprve uznáte o co se jedná.
a nevím proč tu pořád píšete za kuklu 10 tis... kdyby jste chvíli hledal na netu tak sám uvidíte že speedglas 9002X, 9100 se dají sehnat bezproblémů za polovinu, a použité seženete za 3-4 tis. radši si koupím použitou 9002X za 4 tis než kuklu za 2,5 made in china sad
dneska jsou ceny úplně někde jinde než byli před 5 ti lety smile je i větší dostupnost těchto dobrých kukel.
známej si koupil an prskání na doma 9002V před cca 10 lety, kukla stále funkční, jen mění folie a baterie ( za kuklu dal cca 14 tis) a dodnes toho nelituje. jde o to že proteco má životnost 3 roky ale kvalitní kukly třeba i 10 let a to při každodenním zatížení.
ale tak každý má na to názor, já si budu stát za svým a myslím si že tu nebudu sám... smile

Offline

 

#63 16-03-2013 21:16:46

denes
Člen
Registrovaný: 23-05-2011
Příspěvky: 79

Re: Jakou aktivní kuklu

pod nazor hore sa kedykolvek podpisem... smile ....speedglass 9002V alebo X dnes clovek kupi v podstate za par korun a pri domacom pouziti ju ma na dlhe roky spokojneho pouzivania!


KEMPPI masterTIG MLS4000, KEMPPI Kempomig 4000W, MAHE sy-mig pulse420, ČKD WTS 500, CEA RAINBOW 150, KEMPPI beta90X,

Offline

 

#64 17-03-2013 11:26:46

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: Jakou aktivní kuklu

Coby neprofík - má zkušenost. Měl jsem číňana č.1 (AG3+), ve svý době dost drahýho. Nejdříve proti klasice nadšení, hodně mi to pomohlo se trochu naučit prskat. Po cca dvou letech velmi občasného sváření se mi s ním dělalo nějak divně. Projevila se velká nerovnoměrnost zatmavení kazety, taky regulace regulovala tmavost jen někde a někde vůbec. Navíc pohled přes ní byl takový nějaký zamžený. Půjčil jsem si od kolegy ASK300, stejnej problém, ale kolegovi to nevadí a dělá se mu s ní dobře. Já mám nějaký citlivější oči, ne že bych si vysloveně nablikal, tam neni problém ani u levný samostmívačky při domácím prskání, ale nějak špatně se mi přes to koukalo, měl jsem z toho takový "vytahaný" oči. Pořídil jsem číňana č.2 - ASK2000, kazeta nerovnoměrně flekatá už jako nová, reakce na regulaci taky dávala podivné artefakty ve výhledu. Výměna za osobně vybranou ASK3000, tedy z číňanů už spíše lepší, kazeta v pohodě, funguje dobře, spokojenost. Pak mi kolega Unihero půjčil na vyzkoušení a následně a za velice slušnou cenu (což ale i tak může být problém pro někoho kdo svařuje jednou za rok invertorem za 4000 a nechce vrážet do kukly víc než do svářečky) prodal Speedglasku - výhled a pohodlnost pro oči je o řád jinde. Tedy IMHO pokud si člověk vybere slušnýho neflekatýho číňana na doma, může být i velmi spokojen a bude mu perfektně sloužit. Odolnější jedinci to asi zvládnou s číňanem i v práci, ale je to jako se vším - na lepší se sakra rychle zvyká. Tedy přechod byť ze slušnýho a vcelku dobře fungujícího číňana na Speeglas je prostě neoddiskutovatelnej skok v komfortu.  Netvrdil bych, že cokoli horšího než "značková" kukla je shit kterej vám zničí oči, jen je to tak, že ta "značka" je holt výrazně příjemnější a pohodlnější a ač by mi stačila ta ASK3000, tak jsem rád že mám 9002X. Spousta kamarádů kteří ale nemají jako koníčka vercajk a třeba i svařujou víc, takovou kuklu považujou za zbytečný luxus, mají jiné priority a je to v pořádku.

Je to jako se vším - člověku stačí v pohodě chleba se salámem (někdo nemá ani to), ale řízek je lepší a i na kořínkách se dá přežít.

Editoval Pruduch (17-03-2013 11:37:57)

Offline

 

#65 17-03-2013 11:46:24

Matt
Člen
Registrovaný: 16-12-2008
Příspěvky: 32
Web

Re: Jakou aktivní kuklu

Ivico napsal(a):

Prostě další ukázka, že se amatéři s profesionály nikdy nedomluví. Uznávánm, že zdraví máme pouze jedno, ale rady typu "kup kuklu za 8 tisíc a raději ještě dražší"...

Neni pak lepsi koupit obyc kuklu s cernym sklem za par stovek?


Iskravar MIG 163 s doma dělanou řídící jednotkou http://www.youtube.com/watch?v=y-G6laIjJKM

Offline

 

#66 17-03-2013 13:22:19

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Jakou aktivní kuklu

Neni lebo v jednej ruke mas horak v druhej pridavny material, potom musis saskovat so sklapanim kukly....

Offline

 

#67 18-03-2013 13:09:43

joziZbazi
Člen
Registrovaný: 25-11-2012
Příspěvky: 2

Re: Jakou aktivní kuklu

Tak uz som si zaobstaral kuklu chameleon 3 VO,teraz ju uz len odskusat,cakam na lepsie pocasie,,,ma normu 1/1/1/2 zohnal som ju za 68 eur,daju sa menit batetie,cize pre moje obcasne zvaranie by malo luxusne stacit dufam


Beno filip 150+klasicka kukla DIN 10 smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče