SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 26-03-2013 13:27:06

RomanIWT
Člen
Registrovaný: 26-03-2013
Příspěvky: 1

Svářečský technik - vystavení "kartičky" osvědčení o proškolení

Dobrý den,
ve firmě vedu evidenci svařečů, máme externí (živnostníky) ale i kmenové svářeče. Před nedávnem mne oslovil kamarád zároveň jeden z našich bývalých zaměstnanců zda bych ho proškolil z bezp. ustanovení a vystavil mu osvědčení o proškolení k ZK. Protože mám pověření vystaveno na firmu obrátil jsem se na svého vedoucího zda by to bylo možné bez toho aniž by byl svářeč veden v evidenci firmy. Bylo mi sděleno, že pokud zaplatí poplatek za proškolení tak je to možné.
Na pověření svařečského technika od ANB je věta "Toto pověření neslouží jako doklad pro udělení povolení pro vlastní podnikatelskou činnost" ,
pokud tomu dobře rozumím tak kamarádovi po proškolení "kartičku" mohu vystavit, protože to není moje vlastní podnikatelská činnost.
Rozumím tomu dobře? Jaké jsou vaše názory?
Děkuji.
Roman

Offline

 

#2 27-03-2013 07:38:57

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Svářečský technik - vystavení "kartičky" osvědčení o proškolení

V pověření máte pro jakou firmu můžete, co uvedete u toho kamaráda v protokolu, který se zasílá? Bylo mi mojí zastřešující organizací SVV Praha sděleno, že tím přeškolením přebírám i částečnou zodpovědnost za bezpečnost v jejich provozu. Já to tedy nedělám a posílám je do svářecí školy.
Stejně tak nemůžete správně přezkoušet sám sebe, je to prostě byrokracie u tohoto případu už vůbec.
Jo a v první řadě jde o prachy, velmi pečlivě si hlídají snadně vydělané peníze.

Editoval kirkmen (27-03-2013 07:39:36)


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#3 27-03-2013 18:08:45

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: Svářečský technik - vystavení "kartičky" osvědčení o proškolení

Není-li žalobce, není soudce, ale málokterá firma má ve svém oprávnění napsáno, že může přeškolovat svářeče z bezpečnostních předpisů za úhradu. A v tomto případě platí co je psáno, to je dáno. Takže pokud by si firma nechala zaplatit přezkoušení cizího svářeče se základním kurzem, tak za těch pár korun hrozí obrovská pokuta od finančáku za nedovolené podnikání. Takže je to na úvaze každého z nás, jaké riziko uneseme. Ostatně přezkoušení stojí ve svářečské škole pár korun a je to bez rizika.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče