SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 03-11-2013 12:17:29

jirkadupont
Člen
Registrovaný: 03-11-2013
Příspěvky: 1

Svařování Titanu.

Ahoj chlapy prosím poradtě mě kolik mám nastavit zhruba ampér na 1 mm Děrovaný plech z Titanu díky moc za příspěvky.

Offline

 

#2 03-11-2013 17:02:59

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Svařování Titanu.

To velice závisí na tom, jaký svár se bude svařovat, jaký bude průměr přídavného materiálu. Pokud to bude svár natupo v PA a PM 1,6 mm bude stačit cca 40 A. Pokud to bude lemový svár tak klidně i 50 A. Hlavně je nutné si uvědomovat, že svar musí být ze všech stran dokonale "zalitý" tím nejčistším argonem. Jinak bude svár nekvalitní, pórovitý a je schopen se při zatížení rozpadnout.
To je všechno ale hraběcí rada, protože v dotazu není uvedeno jaký typ (skupina) titanu se bude svařovat, jaký bude přídavný materiál a jaké pak budou na svár požadavky.

Online

 

#3 04-11-2013 01:05:21

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Svařování Titanu.

jirkadupont napsal(a):

Ahoj chlapy prosím poradtě mě kolik mám nastavit zhruba ampér na 1 mm Děrovaný plech z Titanu díky moc za příspěvky.

Normalne sa mi nechce verit ze budes cakat na vyjadrenie niekoho tu z fora a nevyskusas si to na nejakom zbytku... pokial nemas zbytky tak to skusaj najprv na mensich amperoch.. Nenapisal si ake velke su tam diery a ake su medzi nimi rozostupy. Totiz ten dierovany plech skor prehrejes ako normalny plech..


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče