SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-01-2014 22:35:20

koník
Člen
Místo: Velvary
Registrovaný: 05-01-2009
Příspěvky: 63

...hořáky Dinse PX 50 a PX 101...

..nechtěl jsem zakládat nové vlákno,ale o tomhle hořáku jsem nic nenašel...kdysi,po revoluci,jsme s kolegou zakoupili plasmu od firmy Dinse,měla být na prořez cca 25 mm...po zkouškách ve firmě (už zde dávno neexistuje),jsme začali zkoušet v dílně...dostalo nás to,že ačkoliv štítek na přístroji chtěl jištění 25 A jističem,třídy B,tak jsme to v dílně nerozeběhli ani na C...měli jsem ale v té době zakoupený bývalý statek,kde byl jistič 50 A,v motorové variantě...tam plasma běhala,kompresor byl Orlík,jednoválec,teď už přesně nevím typ,ale stačil...ale..ta plazma u nás profoukla tak maximálně 5 mm plech,nerez tak do 3 mm...a ještě s velkejma nečistotama po řezání...nakonec jsme jí nechali osudu a ve statku stála nevyužívaná cca 13 let,letos jsme jí rozebrali a zbyly nám nějaké HF elektrody a nějaké trysky,ale nikde jsme nenašli,co s nima?...pro upřesnění se pokusím vložit stránku,jak tyto věci vypadají... http://soldafil.com/CATALOGO/3-PLASMA/1a10.pdf ...je to na stránce 11,Dinse PX 50 a Dinse PX 101...z té 50 mám pouze trysky a z té 101 mám jak elektrody,tak trysky...nevíte co s tím?...na elektrody bych využití měl,stavím si banjo a byly by to krásný ladící matice k bláně,ale trysky?...díky za jakoukoliv reakci...


...kovář zdraví pány svářeče...

Offline

 

#2 28-01-2014 23:56:27

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ...hořáky Dinse PX 50 a PX 101...

koník napsal(a):

..díky za jakoukoliv reakci...

co s těma elektrodama nevím, pokud mají na špičce terčík z Hafnia, nebo Stříbra možná by se s tím daly dělat nějaké pokusy.
Zaujalo mě že pri tak velkým odběru - předpoklad až 100A na elektrodě - to řezalo sotva 5mm, buď byl zdroj v hajzlu nebo a to spíš - málo vzduchu, píšeš nějaký jednoválec Orlík...
Já mám Hypertherm Powermax 80A a už jsem s tím řezal několikametrový řezy v nerezi tl. 40mm! Byl to opruz jednak kompresor 300litrů/min při stálem tlaku 10bar a bylo nutný řezat velmi pomalu a opatrně, stačilo malinko zaklepat rukou, spára se zalila okujemi a mohl jsem se o 10cm vrátit a jet nový řez podle starého protože okuje to neprofoukne. Ale těch 40mm byl extrem. Jinak do 25mm tenhle Hypertherm řeže železo a nerez bezproblému a rychle. Určitě je třeba filtrovat vzduch (za kompresorem) výrazně to šetří trysky a elektrody.

Ty litry vzduchu samozřejmě na výstupu!

Editoval bourač (28-01-2014 23:58:46)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče