SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 18-05-2014 20:15:14

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Skoro typická diskuse o ničem. Amatéři mají představu, že když jim něco funguje, tak to přece musí být dobré. Profíci vědí, že při výrobním zatížení většina těch "levných" svářeček prostě nestíhá. Bohužel, prodejci odmítají z celkem srozumitelných důvodů své zboží označit jako hobby, poloprofi a profi provedení. A ti, co si už naběhli, mají své přesvědčení, které se dost blbě vyvrací. A neznám člověka, který by napsal : koupil jsem blbě, je to křáp.
Ve skutečnosti je tedy úplně jedno, co kdo o svářečkách řekne nebo napíše. Každý asi uzná, že existují značky, které jsou zárukou kvalitního výrobku. Namátkově FRONIUS, LINCOLN ELECTRIC, MIGATRONIC, LORCH a řada dalších. Velké firmy si docela rychle vyberou tu správnou, jim vyhovující značku, s patřičným servisem či spotřebními díly. Taková firma totiž ví, že není tak bohatá, aby mohla kupovat levné věci a to platí i o svářečkách. A taky to platí o Svářečských školách. No a malé firmy zkoušejí experimentovat, jestli to náhodou nevyjde s nějakou svářečkou z toho sortimentu hobby nebo poloprofi.

Offline

 

#27 18-05-2014 20:52:14

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Celé sa to posralo už pekne dávno, kedy tu začali vyrastať prvé supermarkety ako Tesco či Baumax, kde sa začal objavovať čínsky HNOJ. Skrátka ludia v prvom rade pozerajú na cenu a až potom na kvalitu. No a dnes ked je toho hnoja nepreberné množstvo tak zákazníci by stále chceli ešte lacnejšie výrobky, pričom si nechcú pripustiť že kupujú šmejd. Obchodníci zasa aby prežili kupujú to čo najviac ide, tiež aby to bolo čo najlacnejšie a snažia sa to predať čo možno s najväčším ziskom. Kvalita ide totálne bokom - jednoducho len málokto ju kupuje.

Ja ani radšej nechcem vedieť výrobné náklady bežnej invertorovej zváračky z číny, to je výrobok za pár šupov a tu sa predáva za nehorázny peniaz

Offline

 

#28 18-05-2014 21:04:47

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

jirkati napsal(a):

Skoro typická diskuse o ničem. Amatéři mají představu, že když jim něco funguje, tak to přece musí být dobré. Profíci vědí, že při výrobním zatížení většina těch "levných" svářeček prostě nestíhá. Bohužel, prodejci odmítají z celkem srozumitelných důvodů své zboží označit jako hobby, poloprofi a profi provedení. A ti, co si už naběhli, mají své přesvědčení, které se dost blbě vyvrací. A neznám člověka, který by napsal : koupil jsem blbě, je to křáp.

Napr. ja mam predstavu, ze je to dobre pre mna, amatera a nie pre profika. To, ze to nestiha na profi vyuzitie, viem aj ja, na to nemusim byt profi zvarac, staci zdravy sedliacky rozum!

Trosku odbocim a dam priklad zo zivota: Denne robim na aute 25km, dochadzam do prace + kdesi cosi dalej, rocne 10 000km, tak za vozim na Felde za 500euro, lebo mi to STACI!
Ked budem jazdit 120 000 km rocne a v aute pomali aj spat a este sa tym budem aj zivit, cize auto si na seba zarobi, tak si kupim A4 za 40 000euro a nebudem jazdit po europe na hrdzavke 100km/h!

A ked Vam to urobi radost, tak budem teda prvy: Kupil som si na doma 2 cinske crepi, nic na nich nefunguje, po 2 min. prevadzky mi zdroje zhoreli a teraz neviem ako ich predam :-(

Na vlakne, ktore som zalozil, som napisal, ze akonahle sa nieco pokasle, tak to tam aj napisem, aby sa dalsi amater vedel rozhodnut a posudit, do coho pojde alebo nie. Nie ako ja, ze som nenasiel skoro nic rozumne, co by mi aj nieco dalo, ale kupil som s vedomim, ze nekupujem ,,Audi'' ale v lepsom pripade ,,Feldu'', v horsom trabanta...Ja s tym pocitam a som s tym zmiereny :-) A budte si isty, ze pokial to bude ten trabant, tak dam o tom, ako podvedeny spotrebitel, aj patricne vediet!!!

Nic v zlom, len som vyjadril svoj nazor...


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#29 18-05-2014 21:11:20

Maajjo
Člen
Místo: Horná Streda, Slovakia
Registrovaný: 01-05-2014
Příspěvky: 116

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

ivko napsal(a):

Celé sa to posralo už pekne dávno, kedy tu začali vyrastať prvé supermarkety ako Tesco či Baumax, kde sa začal objavovať čínsky HNOJ. Skrátka ludia v prvom rade pozerajú na cenu a až potom na kvalitu. No a dnes ked je toho hnoja nepreberné množstvo tak zákazníci by stále chceli ešte lacnejšie výrobky, pričom si nechcú pripustiť že kupujú šmejd. Obchodníci zasa aby prežili kupujú to čo najviac ide, tiež aby to bolo čo najlacnejšie a snažia sa to predať čo možno s najväčším ziskom. Kvalita ide totálne bokom - jednoducho len málokto ju kupuje.

Ja ani radšej nechcem vedieť výrobné náklady bežnej invertorovej zváračky z číny, to je výrobok za pár šupov a tu sa predáva za nehorázny peniaz

Suhlas! Len trosicku zase zarypnem a to, ze ja osobne nejdem v prvom rade len po cene, ale bohuzial je to tak, ako to je. Skor ocakavam, ze strojcek za 200euro vydrzi prd, ani si na nom bohvie co nenaladim, stroj za 600euro by uz predsa len mohol na doma posluzit, aj ovladanie by mohlo byt trosku ludskejsie. Stroj za 2000euro ani len nenaladim, pretoze aj tak neviem ako a podla coho, lebo som amater, takze mi to je aj tak na nic...


KITin 170 TIG LA, KITin 2080 MIG EURO, ForMIG 260D, Speedglas 9100X

Offline

 

#30 18-05-2014 22:17:32

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Už jsem tu někde napsal, že i v Číně umějí vyrobit velice kvalitní věci, včetně svářeček. Pracoval jsem v automobilové firmě, která stavěla v Číně svou pobočku. A veliké překvapení pro mnohé svářeče - na robotizovaných svařovacích linkách jsou instalovány čínské svářečky, které běží s vedle umístěnými špičkovými výrobky výborné firmy z Rakouska za stelných podmínek. Za dva roky v třísměnném provoze byly výsledky sledování spolehlivosti svařovacích zdrojů prakticky totožné.
Čínské firmy vám vyrobí svářečku v takové cenové relaci, jakou si objednáte. Co potom objednávají naši nákupčí je celkem jasné. Vzhledem k tomu, že všichni chceme mít svářečku co nejlevnější a oni potřebují hlavně vydělávat, tak stroje přicházející na náš trh jsou ty nejlevnější hobby mašinky. Zkuste se podívat na stejné svářečky či jejich komponenty na ebay.com a pochopíte.

Offline

 

#31 19-05-2014 07:28:44

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Bohužel je spousta lidí, kteří si myslí, že na východ od nás začínají rozvojové země. Není jediný důvod, aby právě takový gigant, jako je Čína s téměř 1.4 mld. obyvatel, nemohl vyrábět zboží, které je plně konkurenceschopné se západem. Jsou zde koncentrované výroby z celého světa a snad všech oblastí. Jak bylo správně řečeno, kvalita je v přímé úměře s cenou. A to platí ve všech oblastech, tedy i ve svářecí technice. Mohu koupit invertor za 3.500,- nebo 15.000,-, obojí z Číny a každý "trochu" jiný :-)

Offline

 

#32 19-05-2014 18:12:00

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Objednaval som si dosky do zvaracky kompletne osadene, cena 40E v cine. To len pre predstavu o cene, a tvrdimze lepsia cina ako z trebica.

Offline

 

#33 19-05-2014 19:23:29

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Atlan, nepodělil by ses o to kde a co jsi přesně koupil? Třeba bys někomu rozšířil obzory.

Offline

 

#34 19-05-2014 22:03:12

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Atlan je čistá ezoterika , coby atishajn . Vždy jen popisy bez reálií . smile

Offline

 

#35 20-05-2014 13:16:33

pete805
Člen
Místo: Brezno
Registrovaný: 26-10-2011
Příspěvky: 67

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Jirkati má pravdu ,kolegova neter má za muža číňana a ten sa smeje, že čo za šmejdy od nich tu predávame :-(


Lepič-amatér ETP Compakt 180,JD 1070D

Offline

 

#36 20-05-2014 14:17:45

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Nevím, co má znamenat toto vlákno. Pokud se týká sváření tak jsem přesvědčen o tom, že na Evik tu mnoho přispěvatelů nemá. Z toho vyplývá i její pohled na svářecí stroje. Ono v katalogu je totiž na př. u KITINU 150-170La napsáno, že se jedná o profesionální stroj. Ale všichni tu říkáte, že je to na hobby sváření. To jistě jo, také to sváří a dobře, ale profi stroj, jak je daklarováno v katalogu to není už z důvodu mechanické odolnosti. Na stavbách vídám u firem, které provádějí montáže a potřebují občas něco přivařit /např. výtaháři, MaR), gamy. Jsou pro jejich práci s nimi spokojeni. Neviděl jsem to ale u žádné potrubářské firmy. Proto si myslím spíš, že by mělo být vlákno o tom, kdo používá v profiprovozu profi stroje z Třebíče a jaké má zkušenosti a proč se pro ten stroj rozhodl. Já Evik chápu, že obklopena profi svářečkami když vidí tyhle levné stroje, že k nim má z pohledu profesionálního použití nedůveru a že do tohoto vlákna nepřispěje.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#37 20-05-2014 14:44:13

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Toto vlákno vzniklo pro vyjádření Evika, která bez argumentů kritizuje třebíčské svářečky i ve vláknech tazatelů, kteří shánějí stroje pro domácí využití. Mohla navrhnout lepší variantu se srovnatelnými kriterii, ale toho se od ní zatím nikdo nedočkal. Pouze víme, že Třebíč je špatná, ale proč, to pořád nevíme. Chtěl jsem na fóru ušetřit prostor, aby Evik nemusela všude psát ty samé ironické narážky a vyjádřila se s argumenty na jednom místě.

Offline

 

#38 20-05-2014 18:43:47

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Napriklad blbe uchytenie tlmivky a trafa, o tom ze usporiadanie komponentov z hladiska chladenia je chaoticke.....

Offline

 

#39 20-05-2014 19:38:43

stále se učící
Člen
Registrovaný: 11-12-2013
Příspěvky: 21

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Někdy cca pře deseti lety, kdy invertory přicházely na trh zde většina národa sténala nad výbornou kvalitou strojů z Třebíče.Jejich cena v té době byla také někde jinde.Dnes se tito podnikatelé v podstatě stydí přiznat, že něco podobného mají a pracují s tím. Koupil jsem si nedávno Kitin 150 LA a jako amatér vařící 30 let jsem s ním velmi spokojen.
   A slečna "Evik"? Nikdo ji nezná. Nikdo ji neviděl. Je to muž, či žena. Kdoví. V každém případě ať je kdokoliv, cíleně útočí na jistou značku strojů.
Tož tak. Teď rduste a trhejte.

Offline

 

#40 20-05-2014 20:16:56

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

stále se učící, když projdete diskuzi, tak najdete i její fotky. Nezevšeobecňoval bych když neznám já  tak už nikdo.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#41 20-05-2014 22:29:27

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

stále se učící napsal(a):

Někdy cca pře deseti lety, kdy invertory přicházely na trh zde většina národa sténala nad výbornou kvalitou strojů z Třebíče.Jejich cena v té době byla také někde jinde.Dnes se tito podnikatelé v podstatě stydí přiznat, že něco podobného mají a pracují s tím. Koupil jsem si nedávno Kitin 150 LA a jako amatér vařící 30 let jsem s ním velmi spokojen.
   A slečna "Evik"? Nikdo ji nezná. Nikdo ji neviděl. Je to muž, či žena. Kdoví. V každém případě ať je kdokoliv, cíleně útočí na jistou značku strojů.
Tož tak. Teď rduste a trhejte.

Nikto tu nebude nikoho dusit a trhat samozrejme, ale slecna Evik ako jedna z mala zverejnila na svarfore svoje osobne fotky. Takze vieme velmi dobre o koho ide. V kazdom pripade je to profesionalka od ktorej sa tu mnohi budu mat dlho co ucit.
Ja osobne mam tiez dve masinky z Trebice. Jedneho kuhtreibera a jednu plazmu od Alfy. Osobne som s nimi spokojny, ale zase ich nedusim 8 hodin denne a 5 dni v tyzdni. Kupoval som ich podla vtedajsich financnych moznosti a keby som vtedy mohol, samozrejme kupim nieco lepsie..


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#42 21-05-2014 07:26:13

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Poprosil bych admina o smazání, nebo alespoň uzamčení tohoto vlákna.... Pro dobro všech

Offline

 

#43 21-05-2014 07:56:36

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Hmm, ale to prosím neee, mě to opravdu neva, co to otočit a psát jsem návrhy co by jste si pod tím názvem představovali jak by taková Vámi vysněná svářečka měla vypadat a co by měla umět.jsou tu dizajnéři, profi svářeči,technologové , vývojáři, proč si tu neudělat virtuální českou svářečku s přidanou hodnotou?Aby to mělo nabíječku jako od JK WELD, dalo se to použít třeba jako stabilisovaný zdroj, jako zdroj proudu k Mig- Mag, navrhnout to modulově aby se to dalo rozšiřovat ? Třeba by se pak i firmy u Třebíče domluvily a realizovaly to jako společný projekt a Vy všichni z toho měli dobrý pocit že jste přispěli k opravdu dobré věci.Huff, to jsem se rozepsala,musím běžet, šéf mě zabije......

Offline

 

#44 21-05-2014 08:05:42

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

bobobo napsal(a):

Atlan je čistá ezoterika , coby atishajn . Vždy jen popisy bez reálií . smile

http://www.aliexpress.com/store/product … 90386.html

http://www.aliexpress.com/store/product … 58600.html

spokojny ? wink

Offline

 

#45 21-05-2014 08:24:44

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Pro gondis: udělejte prosím selekci celého fóra a požádejte admina, aby pro dobro všech zanechal pouze Vaše příspěvky.

Pro ostatní zde diskutující:
Od Evika se žádných argumentů proti Třebíči nedočkáme, což mě "překvapuje". Ve vlákně o Fronius Vario Star 457 uvedla:

"Hmm, víte, já jsem zde ještě ani jedno vlákno nezaložila, a najednou takové drama.A když se juknu na vlákna jimi založená je jasné za koho kopou.Když mi nějaký gentleman napíše že zde mé příspěvky nejsou pro nikoho vhodné tak se mu do jeho pro všechny přínosného vlákna necpu a ani mi to žíly netrhá.Koupili si dle zřejmě klamavé reklamy  profi zázrak tak ať se na to doma zbožně koukaj, sorry já s tím musím makat,takže si musím být stopro jistá že je to spolehlivé i na elcentrále a u tohohle ten pocit nemám.A navíc mě napadaj a spojujou s firmama které jsem ve svých příspěvcích ani nikdy nejmenovala.Kolem Třebíče je daleko více firem a prodejců, vždyť jim to ostatním musí být líto....hi.K tématu, blbost, vtom s Vámi nesouhlasím, co to je za firmu, dvacetiletý Froniusky,to snad ještě nebyly mobilní telefony, to pan Varok dělá v muzeu?Jo a šéf to zkouk, a nemám reagovat a ten se musí poslechnout..hi"

Za sebe tvrdím, že dosud nic nepochopila, že nikdo za nikoho nekope, ale když někdo do někoho kope, musí vědět proč a mohl by nám to sdělit. Očividně ani nechápe rozdíl mezi domácím a profi nasazením a tudíž i rozdílným požadavkům na stroj a cenové relace, když si to koupím za své na 10 svárů ročně nebo do firmy, kde vaří 8 hodin denně. Já za sebe nijak Evíka po stránce odbornosti nenapadám ani nehodnotím, jen mě mrzí, že nenapíše třeba pět argumentů, proč si nemáme kupovat třebíčské svářečky do dílny k baráku a místo toho se neustále povýšeně honosí svou profesionalitou. V poklidu by věc byla ukončena, my hloupí bychom už věděli, že jsme udělali strašnou chybu a "drama" by skončilo. Abych se zastal pana Varoka - firma Fronius byla založena v roce 1945, tedy hluboce před mobilními telefony. Tak daleko však Evik zřejmě nedohlédne. Nebo jí to řekl šéf? Správný Hujer musí poslouchat a bez šéfa se nevyjadřovat.

Offline

 

#46 21-05-2014 08:33:46

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

evik napsal(a):

Hmm, ale to prosím neee, mě to opravdu neva, co to otočit a psát jsem návrhy co by jste si pod tím názvem představovali jak by taková Vámi vysněná svářečka měla vypadat a co by měla umět.jsou tu dizajnéři, profi svářeči,technologové , vývojáři, proč si tu neudělat virtuální českou svářečku s přidanou hodnotou?Aby to mělo nabíječku jako od JK WELD, dalo se to použít třeba jako stabilisovaný zdroj, jako zdroj proudu k Mig- Mag, navrhnout to modulově aby se to dalo rozšiřovat ? Třeba by se pak i firmy u Třebíče domluvily a realizovaly to jako společný projekt a Vy všichni z toho měli dobrý pocit že jste přispěli k opravdu dobré věci.Huff, to jsem se rozepsala,musím běžet, šéf mě zabije......

Vítejte Evíku, konečně jste sem zabředla. K Vašim otázkám jednoznačně ano, ALE já toto vlákno založil především proto, že i tam kde se tazatel ptal na domácí svářečku typu KITin 150, dostal ironickou, nepodloženou odpověď. V žádném případě nebylo založeno, aby Vám jakkoliv mělo vadit nebo Vás poškodit. Z tohoto kontextu jsou Vaše návrhy tzv "off topic" (mimo téma). Proto ti, co je Vámi navržená oblast zajímá, nechť diskutují, v samostatném vlákně, nepochybně to bude přínosné a možná i konstruktivní.

Offline

 

#47 21-05-2014 08:35:14

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Tady to houstne smile Myslím, že uzamykat toto vlákno netřeba...ať si každý řekne co chce stejně se na to zapomene a všichni zúčastnění vychladnou smile
Já osobně nemůžu hanit ani Omicron bo nic jiného, než svou postavenou OMI165 nemám a nebylo by fér říkat nepravdu. Pajšl moji svářečky je ale na nejvyšší možné urovni a vše je v mědi a velmi kvalitně zpracované. Ovšem ty fotky co tu dal kolega se svou mašinou, kde hlavní svářecí zdroj je snad celý svařený včetně těch otřesných jeklů přivařen na samotné trafo plechy to je opravdu na přesdršku....to se neda ani komentovat. Sám uvažuji o  TIGu a i já řeším cenu a stejně půjdu do tohoto tovaru smile (http://www.centrum-naradi.cz/katalog/ma … __THF205P/  díky za odkaz:) ) na víc stejně nemám.
Jinak na slečnu evik bych se rád mrkl...nenašel jsem nikde foto nedá sem někdo link? smile evika neznám, ale smekám před každou slečnou či paní co se nebojí šáhnout na práci standardně mužskou...to vždy obdivuji.

Offline

 

#48 21-05-2014 08:53:14

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Atlan napsal(a):

bobobo napsal(a):

Atlan je čistá ezoterika , coby atishajn . Vždy jen popisy bez reálií . smile

http://www.aliexpress.com/store/product … 90386.html

http://www.aliexpress.com/store/product … 58600.html

spokojny ? wink

Atlan, děkujeme za rozšíření obzorů. V Číně nakupuji různý sortiment již řadu let. Je to opravdu země neomezených možností a cen. Ovšem často chybí ten "tah na bránu". Ohledně V-MOS desek: Za cenu 3.000 Kč bez DPH (pokud celnice nezasáhne, je to konečná cena), máte holotu bez chlazení (aktivního i pasivního), přípojných a ovládacích prvků a krabice. O nějaké záruce a servisu ani nemluvím. Nepochybně se tímto stylem dá postavit invertor, ale třeba já jsem z těchto dobrodružství vyléčen, protože jsem si jich užil dost. Pokud se budu bavit o nabíječce k mobilu za dolar, kašlu na zázemí, ale v případě složité a výkonově namáhané svářečky, tam vyžaduji něco víc. Nechci se zastávat českých prodejců a importérů, ale zkuste prodávat za čínské ceny, když musíte platit daně, pojištění, nájmy, zaměstnance, držet min. 2 roky záruku, ... To prostě nejde a o tom je ta marže.
Asi bych raději než takto smrkal desky, koupil GAMA 166 za 4.200 Kč i se zárukou. Ono těch 200A u toho složence také záleží na mnoha faktorech :-)

Editoval LFT (21-05-2014 09:17:59)

Offline

 

#49 21-05-2014 12:06:29

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

LFT : a v tom Třebíči myslíš že je tomu inak ako keby by si kúpil z číny?
Oni sa tiež len spoliehajú že to človek využije pár krát do roka a tým pádom sa to v záruke nestihne pokaziť.

Týchto tém tu bolo mraky a vždy to je o tom istom, pre mňa je to tiež len čínsky šmejd už len preto lebo mnohé výrobky nájde človek pod inou farbou doslova identického či veľmi podobného designu.
A teraz ani nejde tak o zváracie schopnosti, ktoré nepatria určite medzi zlé, len niektorým ľuďom vrátane mňa vadí to spojenie "kvalitní český výrobek".

To už môžu zrovna prefarbiť šmejdové EINHELL a ponúkať ich ako kvalitný český výrobok. A že Omicron taký dosť podobný výrobok ponúkal na iný trh pod značkou Tiger sa vie

Jediný rozdiel medzi niektorými výrobkami z Trebíča a tým čo človek kúpi v "bau bau" marketoch je ten že "bau bau" kašle na premenovanie a predáva ešte aj väčší odpad, ale tiež nepresviedčajú zákazníkov že kupujú kvalitné české profi stroje

Editoval ivko (21-05-2014 12:08:31)

Offline

 

#50 21-05-2014 13:28:38

LFT
Člen
Registrovaný: 22-08-2013
Příspěvky: 42

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

ivko: Jak jsem již někde psal, neviděl jsem výrobu v Třebíči, ani jsem neviděl rozebraný svůj KITin 150 TIG LA, proto věřím nálepce na bedně, že je vyroben v ČR. Až někde uvidím foto nebo se k tomu dopracuji a odkrytuji ho, pak teprve mohu případně říci, že se o český výrobek nejedná a výrobce klame. Do té doby ctím "presumpci neviny". Pro mě je podstatné, že mám 5 let záruku, tedy 5 let funkčnosti a servisu zdarma. Subjektivně jsem spokojen, vaří podle mých představ, takže nehledám mouchy. Všiml jsem si toho, že některé typy mají na sobě tuto nálepku a jiné ne. Možná část výroby probíhá tady a část za hranicemi. Nevím. Mrzí mě jen lidé, kteří paušálně něco haní i když nejsou schopni vyjádřit proč.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče