SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-02-2015 19:25:41

TomasKobr_LBC
Člen
Registrovaný: 23-02-2015
Příspěvky: 6

Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

Přeji hezký den.

Jsem ze školy už nějakých dvacet let a oboru SMOK jsem se v podstatě nikdy nevěnoval. Ale pro takové to domácí vaření mě zůstala trocha selského rozumu a přirozeného umu, takže doma stále něco tropím (vařím).
Starý stroj je hin  a tak se koukám po něčem novém za rozumné peníze. Nevařím nic velkého, max tloušťka 5mm a žádné nosné (důležité) sváry. Doporučili by jste mě níže svářečku ? Nebo by jste mě doporučili jinou ve stejné cenové relaci?

Děkuji za rady, názory a nápady.

http://www.svarecky-obchod.cz/akcni-set … -kukla.htm

Editoval TomasKobr_LBC (23-02-2015 19:26:08)

Offline

 

#2 23-02-2015 19:48:14

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

Trošku přitlačit a koupit nějaký invertor Mig/Mag .Pokud nechcete jen lepit big_smile


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#3 23-02-2015 20:07:57

TomasKobr_LBC
Člen
Registrovaný: 23-02-2015
Příspěvky: 6

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

Mne serete :-)

No dobrá tedy. Co toto http://www.svarecky-obchod.cz/invertory … ra-140.htm ? Fakt se mě nechce topit 15.000,- a podobně .

Každopádně díky za názory.

Offline

 

#4 23-02-2015 20:21:42

Jimmys3
Člen
Místo: Pardubice
Registrovaný: 14-11-2013
Příspěvky: 242

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

A co koupit něco profi z druhý ruky?


WF Jet TIG II 250 AC/DC, Omicron Gama 160

Offline

 

#5 23-02-2015 20:26:51

TomasKobr_LBC
Člen
Registrovaný: 23-02-2015
Příspěvky: 6

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

No jo. To mne napadlo už před pár lety a dopadlo to tak, že jsem měl sice profi, ale byl jsem stím třikrát do roka v servisu. A opravdu nejde o profi práci. Představte si starého vobejdu (ale mladšího) co si doma jen tak kutí.
Z nákupu použitého už mám opravdu strach.

Offline

 

#6 23-02-2015 20:29:04

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

nedávno sem někdo dával http://www.svarecky-obchod.cz/invertory … enstvi.htm

o 5,5 tis. dražší, ale zase navíc MMA+TIG, silnější stroj, red.ventil a vozík, pokud by někdo využil

Offline

 

#7 23-02-2015 20:34:47

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

V tom prvním případě dává těch 7300,- prodejce za to, že si to někdo vezme, nebo za to ty peníze chce dostat on? big_smile
To druhé už vypadá trošku líp (aspoň teda značka) nicméně výkon taky nic moc... Těch maximálních 140A na tu 5mm sílu materiálu teda nic moc..
Myslím, že sehnat něco nového pod 10k aby to bylo co k čemu je trochu mimo... Tyto "lepící" svářečky jsou dobré možná pro autokarosáře a nějaké klempíře, co s tím budou bodovat (ani ne svařovat) materiály tak do cca 3mm... Pokud by to melo už obstojně svařovat i tyto tlustší materiály, tak to se musí vybraz buď něco bazarového a kvalitního, nebo dát aspoň kolem těch 15k... http://www.svarecky-obchod.cz/akcni-set … bi-3-m.htm Taky jsem si původně kdysi koupil svářečku o které jsem si myslel, že mi pro moje účely bude stačit... No po 1,5 roce jsem ji hluboko pod cenou prodal a koupil svářečku téměř 4x dražší... Opravdu doporučuji připlatit a mít jistotu, než se pak štvát s málo hodnotným strojem...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#8 23-02-2015 21:21:57

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

Proč chcete na domácí svařování MAG? Proč si tady (a nejen tady) většina myslí, že MAG je nějaký vyšší level?
Nežli křapku ceočko, kupte radši za stejné peníze slušnější hobby invertor na elektrodu. Postupně koupíte asi 5 druhů elektrod, z toho 3 druhy i v průměru 1,5 na tenké plechy, a není nic, co byste doma nezavařil. A svařit něco dalšího, jen další balíček elektrod, nebo i pár kusů. A zkuste mít doma malou cívečku nelegovaného drátu, nerezu, litiny, návaru, přechodovky, atd., různé plyny, a hlavně, zkuste to odvařit na Einhelu za pár tisíc smile

Offline

 

#9 23-02-2015 21:57:08

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

SMOK sváření mostních konstrukcí???

A ted vážně ,zkusil tazatel nejdřív hledat zde na foru??
Podobné (v podstate stejné)dotazy jsou zde pokládány minimálně několikrát do měsíce (nejdříve hledejte a čtěte a pak se ptejte!).
Nikdo z vás kdo odpovídal se tazatele  nezeptal jakou metodou chce/umí svářet?Jaké materiály chce svářet(pouze nelegovanou ocel?nerez? další legované oceli?hliník?)?
Kde bude svářečku provozovat (230/400V) ??
To se pak těžko odpovídá když nikdo netuší co vlastně tazatel chce?

MMA?MAG?TIG?

Editoval Honza007 (23-02-2015 21:59:22)


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Online

 

#10 23-02-2015 22:20:28

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

TomasKobr_LBC napsal(a):

Starý stroj je hin

co to bylo? tuším že něco na elektrody?
Podepisuju co napsal JardaK.
Kup tohle: http://www.jk-weld.cz/migo/dokumenty/eldys142.pdf


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#11 23-02-2015 22:23:41

TomasKobr_LBC
Člen
Registrovaný: 23-02-2015
Příspěvky: 6

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

1.SMOK - Strojní zámeník ocelových konstrukcí HK Vocelova 1338 :-D mě ta adresa z palice nezmizí ani po dvaceti letech
2. Je toho tu opravdu spousta, ale dotaz doporučíte toto, nebo něco jiného se vyhledavači špatně pokládá
3. Sváření se týká téměř výhradně obyčejnou ocel, ale do budoucna uvažuji nad hliníkem. Nic jiného. (hliník je ještě k tomu s otazníkem)
4. Připojení je nutné k 220 V

Editoval TomasKobr_LBC (23-02-2015 22:24:28)

Offline

 

#12 23-02-2015 22:24:13

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

To je právě problém levná a dobrá big_smile
LIBRA 140 bude snad lepší než trafo ... lepší je to ject skusit .
Jinak čína
http://www.ebay.de/itm/WTL-MULTIMIG-200 … 27f7284e98

500E 200A 30% . a za 600E mají 3x400 250A verzi . 4 kladka a na 300mm civky co jich je plnej bazoš.
za 400 je horší invertor made in čína /starší kvalitní trafo jen je třeba 3x400V a misto na 150kg svářečku .
za 300 už je to bída a pod 300 už to jsou jen hračky i na to svařování jeklu .
takže je problém najít starší hezkou za 250 co svařuje big_smile
Pokud stará svářečka vařila dobře a nemá vážnou poruchu tak je možná lepší změnit servis .
Nebo svařit pár branek na zahrádku sousedum a je hned doma lepší kousek big_smile


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#13 23-02-2015 22:26:31

TomasKobr_LBC
Člen
Registrovaný: 23-02-2015
Příspěvky: 6

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

bourač napsal(a):

TomasKobr_LBC napsal(a):

Starý stroj je hin

co to bylo? tuším že něco na elektrody?
Podepisuju co napsal JardaK.
Kup tohle: http://www.jk-weld.cz/migo/dokumenty/eldys142.pdf

To bylo už tak omlácené a přeplechované, že se to jen těžko zjistí :-) ale ano asi ano ale musel bych do garáže.

Offline

 

#14 23-02-2015 22:47:53

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

Co použít hlavu? co třeba slova   výběr,prosba,rada,jakou svářečku atd.atd.

Pokud chcete novou slušnou svářečku tak invertor na elektrody cca od 4000 výše Mag od 12 výše multifunkce od cca 14-15 výše.pokud pořídíte cokoli levnějšího už jste na tenkém ledě (seřízení, poruchy ,všechny levné svářečky jsou poddimenzované!!!!) 
Na sváření je třeba použít svářečku ne hračku!!!Za malo penez málo muziky v tomto případě platí dvojnásob!!!


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Online

 

#15 24-02-2015 04:46:38

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

Holt za málo peněz je málo muziky. Co se týká nákupou svářečky.
Co se týká výběru svářečky, platí totéž. Nikdy není žádné vyhledávání zadarmo takové, že to prostě jen zadáš a hned potom bez jakékoliv námahy lížeš smetanu. Zadarmo prostě musíš zadávat do Guglu jednotlivá hesla, pročítat to, co najdou, vyřazovat nesmysly a staré neaktuální věci a zbytek potom ještě jednou pečlivě pročíst a vyhodnotit. To by takové vyhledávání nikdo nedával na internet zadarmo, ale nechal by si za něho slušně zaplatit, bo by rychle předstihl ve výši konta Apple i samotného Gůgla.
Můžeš zkusit najít někoho, kdo ti s výběrem svářečky poradí za peníze, ale to potom platí to, co jsem napsal hned na začátku. Za málo peněz málo muziky a naopak.

Offline

 

#16 24-02-2015 05:38:33

TomasKobr_LBC
Člen
Registrovaný: 23-02-2015
Příspěvky: 6

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

Radim napsal(a):

Holt za málo peněz je málo muziky. Co se týká nákupou svářečky.
Co se týká výběru svářečky, platí totéž. Nikdy není žádné vyhledávání zadarmo takové, že to prostě jen zadáš a hned potom bez jakékoliv námahy lížeš smetanu.....

Ano ano. Vyhledávání přináší spoustu balastu, ale není to ani tak vyhledáváním, to funguje. Ono se stačí podívat na konkrétní dotaz zde na "odborném " fóru a pak na tvůj příspěvek.  Pak se jen málo kdo může divit balastu při vyhledávání. Takových "odborníků " kteří vyplodi nesmysly typu, použij google jsou plné fóra. To je právě ten balast ve vyhledávání.  Když by jsi k tomu balastu přihodil, konkrétní radu, tip, nápad, tak není co řešit.  Ale tyhle kecy na diskuzních fórech fakt nemají větší cenu, než trolleni.
Jinak ostatním díky za rady i tipy na konkrétní stroje. Pokoukam rozmyslím a uvidím. 
A nic ve zlém. Stejně jsem asi domluvil. smile

Offline

 

#17 24-02-2015 15:16:37

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

No, když se to veme z opačné strany a slušně, je tady i kategorie MIG/MAG svářečky. Tam je spousta napsaného. Tam si lze hooodně jednoduchým způsobem najít, že svářečky typu Einhel modré řady jsou fakt nanic. Klasické GUDE s trafem, Sharks a podobné mašinky pod 10 tisíc by se daly, ale musíte hodně upravovat, jinak to je opravdu jen samé trápení. Píšu z vlastní zkušenosti i když jsem koupil Telwina a zase tak hrozné to nebylo ani v základu.
Raději si opravdu přišetřete a kupte něco za 12 tisíc a výše. Už se dají sehnat číňani, ale kvalitní, třeba Jasic 160, Rilon apod, kteří mají dobré parametry a zase tak moc drahé nejsou.
A s tou starší mašinou? Nevím co jste to měl za typ, ale servisy to rády dělají. Opraví všechno provizorně, aby to vydrželo tak max. rok a práci mají. Nejsou takové však všechny.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#18 24-02-2015 16:28:55

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Schválíte mě nebo doporučíte něco jiného ?

Juggernault napsal(a):

To je právě problém levná a dobrá big_smile
LIBRA 140 bude snad lepší než trafo ... lepší je to ject skusit .
Jinak čína
http://www.ebay.de/itm/WTL-MULTIMIG-200 … 27f7284e98

500E 200A 30% . a za 600E mají 3x400 250A verzi . 4 kladka a na 300mm civky co jich je plnej bazoš.
za 400 je horší invertor made in čína /starší kvalitní trafo jen je třeba 3x400V a misto na 150kg svářečku .
za 300 už je to bída a pod 300 už to jsou jen hračky i na to svařování jeklu .
takže je problém najít starší hezkou za 250 co svařuje big_smile
Pokud stará svářečka vařila dobře a nemá vážnou poruchu tak je možná lepší změnit servis .
Nebo svařit pár branek na zahrádku sousedum a je hned doma lepší kousek big_smile

no to nevim teda, unás všicni soucśedi mají svářečku vlastní a tak takhle asi těžko navíc kolik těch branek by se muselo svařit aby to vydělalo na novotu to teda ani nevím, jinak teda k tématu, levná a dobrá je stará JS90F a ktomu usměrňovač UDA160 stojí to poslední dobou pár korun není to tak dlouho co sem viděl takovou sestavu na bazoši za 2000korun svářečka zánovní usměrňovač taktéž, a nebo okřápaná stará potvora za 1000korun a to si pište že tento výrobek pokud se nepřejede traktorem nebo nehodí ze skály tak fungovat bude, na svářečce vyjímečně zlobí přepínač, ještě sem to teda neviděl, ale je to opravitelné šikovným kutilem, poskládat si podle starého nový je to hodně polohový OBZOR Zlín (bako)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče