SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-04-2015 12:53:49

Eisenbahn
Člen
Registrovaný: 14-12-2014
Příspěvky: 4

Jaký svar použít?

Dobrý den,

mám problém a chtěl bych se vás zeptat na názor z praxe nebo jeslti se s tímto problémem někdo nesetkal.
Máme svařit desku a L-profil dohromady. Problém nastal že mezere která vznikne není přípustná pro kouták. Ale bylo by možné předepsat 1/2Y.

Tady nákres jak to vypadá zkosení 1*45° přehlédněte.



http://www.imgup.cz/image/SAW



Díky

Editoval Eisenbahn (15-04-2015 12:56:22)

Offline

 

#2 15-04-2015 20:49:34

franišek
Člen
Registrovaný: 10-05-2011
Příspěvky: 636

Re: Jaký svar použít?

Y a 1/2Y svar je tzv technologický svár užívaný pro spojení tlustého MTR pro obrábění. Po obrobení jde snadno odstranit. Alespoň u nás se tomu tak děje. Jinak z nákresu mi plyne, nebo přímo se nabízí 1/2V svar nebo když sestavu dobře napolohujš tak z toho je koutový svár. Myslím že ti jde o to jakou značku použít na výkrese a né jak to svařit. Ono je jedno kterou z výže zmíněných značek použiješ, je důležité aby svářeč pochopil co po něm vlastně chceš.

Editoval franišek (15-04-2015 20:51:12)

Offline

 

#3 16-04-2015 08:51:01

Eisenbahn
Člen
Registrovaný: 14-12-2014
Příspěvky: 4

Re: Jaký svar použít?

Ano přesně jaký svár použít aby to bylo ale podle normy a předepsaných rozměru a úhlu. Máme problém s kontrolou tvrdí že není schopná na takovém místě změřit velikost koutového svaru. Ty jsem měl předepsané.  V literatůře jsem našel že se 1/2Y dá označit i značkou průvaru "s" ale je tam i daná styčná plocha materiálu kdy kořen který není u Y provařen ale má mít tabulkové rozměry.
Je tu ještě jeden problém a to že svařeči nejsou schopni provařit kořen koutáku při takových to rozměrech. Proto hledám řešení jakým zpusoben ten to typ zavařit aby bylo vše tip top.


Děkuji za odpověd.

Offline

 

#4 16-04-2015 13:33:05

Eisenbahn
Člen
Registrovaný: 14-12-2014
Příspěvky: 4

Re: Jaký svar použít?

Myslel že označení bude s4 1/2 Y může mi to někdo potvrdit setkal se stím někdo?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče