SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 27-05-2015 12:47:00

MarťasHK
Člen
Registrovaný: 21-05-2015
Příspěvky: 16

Re: jaký první kurz přez úp?

vy ste mě ale vůbec nepochopili. nešlo mi o řízení auta a svařování ale o možnosti najít práci se svářečákem dle ČSE EN ISO 9606-1 a o možnosti jít si udělat řidičák.
Řidičák si udělá kdo chce kdy chce ale práci u které je požadovaná praxe kterou nemá těžko.
Já nevím ale zas tak nesrozumitelně nepíšu si myslím...
Ale když to asi nikdo nechápe, tak jinak. Když bych měl kurz na 111 a pak bych si to rozšířil ještě na 135, tak kde vemu 2 roky praxe aby mě kamkoliv vzali? Nikde, tak kde vemu tu praxi? Zajímavé big_smile

Offline

 

#27 27-05-2015 13:15:36

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: jaký první kurz přez úp?

Ale vždyť ti to tady ostatní pořád píšou dokola. Buď musíš někde zajít do firmy a přemluvit je, nebo spíše nějak přesvědčit, že nejsi vyučený, ale že máš hodně velký zájem pracovat a jak jsem psal, podle mě to bude ze začátku asi jen nějaký pomocník při ruce. Ale jestli to zvládneš, nějakou práci získáš, pak si zažádej o svařečák a tak budeš postupně pokračovat výše. Sice je málo firem, kde zaměstnají i nevyučeného mladíka, ale snad najdeš. Chce to jen hledat. V jedné takové jsem pracoval, takoví jako ty tam jen dělali pomocné práce, ale aspoň něco. Třeba škrábali kuličky po svářečích, brousili výpalky z paličky, brousili výrobky po zavaření apod.

No a nebo druhá možnost, kterou ty ale nechceš, jít prostě někam do školy, tam se alespoň něčím vyučit atd, atd.

Editoval varok (27-05-2015 13:17:05)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#28 27-05-2015 13:44:12

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: jaký první kurz přez úp?

Tak bych v současném kapitalistickém výrobním systému docela rád viděl tu fabriku, jak píše v příspěvku č. 23 MarťasHK - Nevím co by mohlo být níž jak svařování ve fabrice kde jsou lidi často na drogách ale vpohodě tam jsou zaměstnaní. Hlavně ale nechápu jak by třeba praxe v navařování nějakých úchytů k nádobám apod. mohla člověka posunout k nějaké řekněme složitější práci. - protože taková by po pár dnech zkrachovala. Dneska se prostě musí makat a ne kecat o tom jak je všechno na hov.. jen včely jsou na med a ten je taky na hov..  .

Mazání již uveřejněných příspěvků, zvláště těch na které už někdo reagoval, svědčí o hlouposti toho, kdo to dělá. Ať se drbe, koho svědí.

Pro doplnění - moderátoři nic nikomu nemažou, protože na to ani nemají přístup do stránek. Toto právo náleží pouze majiteli těchto stránek - administrátorovi - a nepamatuji, že by někdo někdy byl i za sebevětší pitomosti smazán. Pár uživatelů ale dostalo za nevhodné chování BAN. Ale ani jejich příspěvky nebyly smazány a jsou stále k dispozici.

Offline

 

#29 27-05-2015 13:44:28

MarťasHK
Člen
Registrovaný: 21-05-2015
Příspěvky: 16

Re: jaký první kurz přez úp?

nechci, ono to spíš ani není možný... Potřebuju měsíčně 5 tisíc na nájem + energie, něco k jídlu a sem tam nějaké nečekané vídaje a to prostě se školou ani nejde dát časově dohromady, leda dálkově ale stejně potřebuju nejdřív vydělávat aspoň něco po nějakou dobu a až pak bych si šel dělat dálkově školu.
Ostatní to píší pořád dokola? Však já to psal sám taky ale pak někdo začal psát jakoby můj opak.
Jinak mě nejde ani o to dělat nějakou kdoví jakou svar.práci ale prakticky cokoliv. a ty kurzy bych si udělal sám a jen kdyby to šlo přez úp, tak přez něj. 4týdení kurz na 111 a pak 3týdění rozšíření o 135. počítám že by to tak na 15K vyšlo. Přemýšlím že bych zkusil prodat motorku a na jaře bych si ji zas třeba koupil.

Offline

 

#30 27-05-2015 15:50:36

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: jaký první kurz přez úp?

Jirkati: Aha, tak já nevím jaké možnosti mají moderátoři. Nikdy jsem žádný nebyl, ani být nechci. Děkuji za vysvětlení a omlouvám se.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#31 27-05-2015 15:58:49

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: jaký první kurz přez úp?

MarťasHK: svářečák dnes 111, jenom záklaďák jsem dělal kdysy na učňáku, cenu tudíž nevím. Teď jsem si udělal záklaďák na COčko, cena kolem 11 000,- kč bez DPH, platí to ÚP. Teď to ještě rozšířím na úřední zkoušky, už to mám schválené, nastupuji příští týden, cena 12 500,- kč bez DPH, opět to platí ÚP. Jestli stojí ZK 111 podobně, tak se do 15 tisíc nedostaneš ani náhodou. A pokud neseženeš místo ve firmě kde tu 111ku potřebuješ, tak to ani dělat nemusíš, dnes se to používá už spíše jen na stavbách, mosty, tribuny stadionů apod.
Navíc to nikdo neobrací. Asi to opravdu pořád nechápeš a nemá cenu to s tebou řešit.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#32 27-05-2015 16:34:31

MarťasHK
Člen
Registrovaný: 21-05-2015
Příspěvky: 16

Re: jaký první kurz přez úp?

varok: Známej chodí do ZVU v Hradci Králové a nejdřív tam svářel jenom s elektrodama a hodně brousil s flexou a až po čase s CO2 a tig si udělal až tam.
Nechápu? Vím co mluvím a vím co mi i ukazoval známej z práce (videa), taky mě nosil elektrody někdy...
Také vím že právě tam zamával něčím co dostal od někoho místo peněz co mu dlužil, tak se hned ozvalo x feťáků a vyměnil to za prachy.
A taky vím že zvu HK požaduje min. 111 a 135
Z tohoto vycházím.

Offline

 

#33 27-05-2015 16:37:55

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: jaký první kurz přez úp?

Podle mne, když platí pracák papíry, je třeba to využít. Pak najít firmu kde se dostanu, byť třeba ne hned zpočátku, k této práci - tím získám praxi. Pak se můžu rozhlídnout a zkusit něco lepšího. Těžko můžu čekat že si mne firma najme bez praxe a bude za své peníze trpělivě čekat jak se projevím a zda to k něčemu bude.

To byste třeba mohl sousedovi půjčit motorku a čekat zda se naučí jezdit, nebo jí někde rozštípe a pozůstalí Vám jí pak s omluvou přivezou na vozíku na hromadě. Když už máte tu motorku, pokud máte ždímat GSXR a přežít, musíte začít na GS nebo Banditu - jen příklad

Offline

 

#34 27-05-2015 17:03:56

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: jaký první kurz přez úp?

MarťasHK:jasně papíry si udělejte. Jen vaše možnosti na trhu práce budou vyšší s jakoukoliv dokončenou školou.Zkuste se na chvíli vžít do role perzonalisty co si má vybrat mezi týpkem s požadovanými zkouškami(což je podmínka aby se vámi vůbec zabýval),ale jen se základním vzděláním dalšími kteří toto splňovat taky musí,ale jeden má výuční list jako obráběč seřizovač strojů,další má zámečníka a ten poslední maturitní vysvědčení ze strojárny.To jací ve skutečnosti jsou,co dělají je pro něj ne až tak podstatné to se částečně vyprofiluje při následném pohovoru.Jen poukazuju na to že v  době kdy i ti co na to nemají studují několik vysokých škol má člověk se základním vzděláním na trhu práce šance minimální.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#35 27-05-2015 17:34:13

MarťasHK
Člen
Registrovaný: 21-05-2015
Příspěvky: 16

Re: jaký první kurz přez úp?

Ládes: ano, to je mi jasné ale to mluvíme o něčem co může být nejdříve za 3 roky a než bych dostal výuční list, tak bych taky potřeboval někde vydělávat a ideální by teda byla praxe do budoucna...

Offline

 

#36 28-05-2015 08:39:39

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: jaký první kurz přez úp?

No zdravím pánové, jenže špatně provedený svár neokecá ani akademik, a tohle jsou zkoušky na práci, doporučuji zkoušku dle EN 9606 135 P a141 T no a praxi, vařit, svářet, vařit, pokud tohle zkousnete tak bude, za to dostanete chechtáky, pokud firma na tohle potřebuje dnešní výučák nebo maturitu tak se odkulte jinam, u nás nově vyučení nástrojáři tahaj bedny s rohlikama v supermarketu, no asi jsou na úrovni jen teoreticky a ten svářečák nemaj......na řidiče TIR taky nepotřebujete maturitu ale praxi, štempl na mozek potřebujete jen na policajta.....

Editoval Evita (28-05-2015 10:01:30)

Offline

 

#37 28-05-2015 09:01:47

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: jaký první kurz přez úp?

Kdo chce dělat, tedy myšleno pracovat a živit se vlastníma rukama, prostě nějak začne, a nežvaní blbosti. Třeba v kterékoliv firmě systému AUTOMOTIVE lze začít třeba jako zakladač u robotizovaného svařování. Pravda, je to ta nejjednodušší práce, dokonce obvykle na tři směny a ještě ke všemu se tam musí doopravdy makat, ale je to příležitost vidět a vnímat jak to kolem svařování chodí. A zajímat se o práci. Získat tím tu nezbytnou praxi, při tom si průběžně doplňovat vzdělání - třeba výuční list, svářečák apod. Dělají to tak tisíce lidí. V dnešní době se každý stará o sebe, nikdo to za něho neudělá.

Offline

 

#38 07-07-2015 19:17:54

pierre_sp
Člen
Registrovaný: 07-08-2014
Příspěvky: 13

Re: jaký první kurz přez úp?

Kazdy nejako zacinal,nikto sa nenarodil dokonaly,aj tu TOP zvaraci boli amateri.
Chod do toho ak si myslis ze ta to bude bavit,ak to chces robit pre peniaze kasli na to budes sa ucit na silu a to je zle.Mna to bavi a chcem sa zlepsovat momentalne rozsirujem na TIG a menim zamestnanie za vacsiu mzdu.

Vela stastia.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče