SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 14-07-2015 15:23:34

jaxvine
Člen
Registrovaný: 14-07-2015
Příspěvky: 1

Tepelné zpracování po svaření alu disku

Dobrý den, vím že se to tu řešilo již dříve, a že spousta z váas řekne alu disk raději nesvařovat že to je o hubu, ale rád bych se tomuto vyhnul, jde o staré klasiky, které je potřeba zachránit. A teď k věci, koupil jsem kola, ovšem jedno bylo již svařované a to nijak profesionálně řekl bych... Vzal jsem ho tedy do "profi" firmy zabívající se opravou alu kol kde mi ho bez problému svařili. Za nedlouho ode mě kolo dostalo ránu a prasklo znovu (dalo se čekat), teď ale uchází pneu (asi tak za týden) a když jsem kolo ponořil do vody nasvědčuje to na další prasklinu (ačkoli zatím neni nic vidět). Takže mi jde o to jestli by se dalo kolo nějak tepelně zpracovat po svaření aby snížilo pnutí, nebo křehkost a pokud ano jak? Nakolik stupňů jak dlouho atd... Vím že bez toho abych vám řekl materiál mi těžko poradíte, ale hned jak se dostanu ke kolu napíšu ho sem. Chtěl bych i vědět jestli s tím někdo má už zkušenosti...

Děkuji Vítek

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče