SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 20-08-2015 19:32:35

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Možnosti svařování hliníku

jole napsal(a):

Frkvence pulzu je asi míněno to, co popisuje Evita. Někteří výrobci to nazývají "MagicWave", někteří "DualWave" atp.
Je to vlastně střídání nastavené frekvence, balance AC s předem nastaveným DC. Při pulzu AC dojde k čištění a ve fázi DC dojde k ochlazení elektrody a zároveň k hlubšímu natavení základního materiálu. Je tím zajištěna zvýšená zatížitelnost elektrody, dobré čištění a dobré provaření.  Tedy pokud jsem dobře pochopil dotaz. Jole.

Kecy: Frekvence Dc je střídání HaL stejnépolarity. Může mít i různou šířku.
         Frekvence Ac je střídání Ac polarity


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#52 20-08-2015 19:46:33

koumes
Člen
Registrovaný: 09-02-2015
Příspěvky: 63

Re: Možnosti svařování hliníku

Ale my řešíme frekvenci pulzu, ne frekvenci průběhu.
Nicméně jsme se dočetl, že u jet tig svářečky je AC pulse a advanced AC pulse.
U AC pulse se střídají nejspíše jen dvě hodnoty AC proudu.
Kdežto u advanced AC pulse se skutečně střídá AC a DC, jak již psal Jole a Evita. Zajímavá vychytávka, používal jste to ještě někdo?

Offline

 

#53 20-08-2015 21:20:38

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4813

Re: Možnosti svařování hliníku

Puls na AL občas používám. Použití pulsu na AC je obdobné jako na DC, až nato, že se jedná vždy o nízkou frekvenci a tedy se nevyužívá vlastnost pulsů vysoké frekvence, která není u AC možná. Snížení vneseného tepla u tenkých plechů, nebo zlepšení kresby-perlička. Ptal jste se proč je možnost nastavení frekvence pulsu. Je to pro to, že universální frekvence, která by byla fixně nastavena neexistuje. Já mám na své svářečce nastavenu Advanced. Možnost nastavení mám v servisním menu.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče