SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 06-04-2009 10:27:31

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

vyvaření díry M6x20

u svěráku mám hnutou paknu - závity šroubů jsou hnuté. Dají se závity M6x20 hloubka (litina) úspěšně vyvařit pomocí MMA  nebo TIG a udělat závity na správném místě. Pokud ano jaký je postup
p.s. původní díry nemusí být vyvařeny dokonale. Jde jen o to, že nové závity částečně zasáhnou do oblasti původních závitů.


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#2 06-04-2009 18:58:44

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2439
Web

Re: vyvaření díry M6x20

prezident napsal(a):

u svěráku mám hnutou paknu - závity šroubů jsou hnuté. Dají se závity M6x20 hloubka (litina) úspěšně vyvařit pomocí MMA  nebo TIG a udělat závity na správném místě. Pokud ano jaký je postup
p.s. původní díry nemusí být vyvařeny dokonale. Jde jen o to, že nové závity částečně zasáhnou do oblasti původních závitů.

Mělo by to jít obojím. TIG i MMA. Rozhodně ale doporučuji vyvrtat daleko větší díru pro vyvařování, než je původních 6mm. Není totiž dobré, když se kryje nově řezaný závit s rozhraním svařovaného místa. Na rozhraní sváru mohou vzniknout tak tvrdá místá, že je nelze obrábět běžnými nástroji, natož vyříznout nový závit. V novém návařeném materiálu, který je stejnorodý, toho lze dosáhnout daleko úspěšněji. Použít nikelitky pro MMA s obsahem Ni alespoň 90%, nebo pro TIG, - slitinu NiCu, tzv. Constantan. (Alloy of 45 percent nickel and 55 percent copper). Tolik krátce. Předpokládám, že máte určité zkušenosti se svařováním litiny.

Offline

 

#3 06-04-2009 21:02:57

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: vyvaření díry M6x20

Díky za objasnění a rady. S tím rozhraním to chápu, to jsem si vůbec neuvědomil. Zkušenosti s litinou bohužel nemám


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#4 07-04-2009 19:32:26

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: vyvaření díry M6x20

Myslím, že daleko jednodušší bude použít snadno dostupnou závitovou vložku. Stačí vyvrtat větší díru podle vložky, vyříznout nový, větší závit, zašroubovat (lepit) závitovou vložku. Po vytvrzení lepidla je to plnohodnotný nový kvalitní závit bez rizika zalomení závitníku ve zpevněném svařovaném materiálu. Prostě existují i jiné technologie než svařování.

Offline

 

#5 07-04-2009 21:56:02

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: vyvaření díry M6x20

Když vyvrtám větší díru tak mi vrták asi bude držet střed původní díry. Asi by to bylo pořád mimo požadovanou osu a nepomohl by jsem si. Snad jen vyfrézovat by to šlo na větší díru do strany kam potřebuji. Nic, asi zašroubuju šroub a mezi závity dám epoxyd. až to vytvrdne vyvrtám díru kde potřebuji. Ale díky za rady. Teda každopádně by jsem ale nečekal jak mě budete od vyvaření odrazovat :-) přeci jen svarfórum...ccc. No ale je mi to jasný, stejnak se asi litina naprd vaří

Editoval prezident (07-04-2009 21:58:42)


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče