SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#276 19-08-2015 17:50:51

Cirusalien
Člen
Registrovaný: 19-08-2015
Příspěvky: 8

Re: Práce v zahraničí

Ahoj svářeči, prosím zkušenější o radu. Po zralé úvaze jsem se rozhodl zkusit štěstí ve světě. A jde mi o tohle, mám TUV certifikát EN 287-1 141 T BW/FW 8 S T2 D42 H-L045 ss nb. Uplatním se s tímhle certifikátem např. v Německu? Mám 3 roky praxi v kompletaci podle technických výkresů a svařování potrubních větví a ovládacích panelů vysokotlakých zásobníků na zkapalněný plyn. Problém je že neumím německy. Je to velká překážka? Nebo existují v Německu i firmy kde postačí angličtina? Ve vaření si věřim, ale z práce v Německu mám přece jenom respekt. Nejsou 3 roky praxe málo? Díky moc za odpověď. Až přijdu na to jak, tak i nějaké fotky svarů přidám :-).

Offline

 

#277 19-08-2015 18:08:02

kenz007
Člen
Registrovaný: 04-06-2011
Příspěvky: 119

Re: Práce v zahraničí

este to tu chcel kolko krat pridat to mas vplane dat do kazdeho tematu aby sme vedeli ze sa chystas do nemecka a nevies ci nato mas

Offline

 

#278 19-08-2015 18:23:58

Cirusalien
Člen
Registrovaný: 19-08-2015
Příspěvky: 8

Re: Práce v zahraničí

Sory, píšu to z telefonu a nějak mi to plaší. Napsal jsem to a pak jsem to tam nenašel, tak sem to napsal znova a příspěvky okolo byly z roku 2007, tak sem to pro jistotu napsal ještě jednou.. Moje chyba, doufám že se tě to moc nedotklo..;-) .

Offline

 

#279 23-08-2015 12:30:05

jiskra121
Člen
Registrovaný: 23-08-2015
Příspěvky: 5

Re: Práce v zahraničí

Dobrý den všem. Je někdo kdo by mě vzal do party jako svářeče?
Předem píšu že neumím cizím slovem,
tudíž bych se neobešel bez parťáka který se dorozumí... Mám prozatím základní zkoušky a nebyl by pro mě problém si dodělat EN pokud bych věděl na tuty že mě někdo vezme...
ZK 135 1.1, ZK 141 21, ZK 141 1.1, praxe 4 roky převážně AL.
Vyučen jako strojní mechanik.Bydlím v Liberci, věk 35.
Předem díky za příspěvky Jirka.

Offline

 

#280 20-10-2015 21:02:43

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

Ahoj ve spolek,
jsem šikovný, rychlý a bezchybný svářeč - potrubář (EN141 nerez, cerny). Dva roky pod rentgeny 100% smile
Rád bych zůročil svou dovednost v zahraničí. Mluvím částečně anglicky, trochu německy a dobře polsky.
Máte někdo kontakt nebo pracujete v zahraničí a vemete mě do party?

Díky za veškeré info a případné kontakty.
Daniel 35 let (od Liberce)

Offline

 

#281 03-11-2015 09:19:58

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

kluci, chlapy, svářeči.. že by si každý hlídal svůj píseček? smile budu moc vděčný za kontakty na zahraničí byť i agentury.. sic se mi ozval chlapík ale nejde mu napsat spět skrze plnou schránku..
díky díky díky smile

Offline

 

#282 03-11-2015 11:20:27

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Práce v zahraničí

O jednu stránku dříve je tu hned několik nabídek. Zkusil jste je všechny kontaktovat? Třeba tu libereckou firmu, kde je i telefon? Způsob, kterým se zde prezentujete je nejhorší možný. Každý přece víme, že certifikáty na svařování podle EN 287-1 už skončily platnost a ty existující jen dojíždějí, každý certifikát na některou metodu svařování má nějaký rozsah a platnost, což jsou pro případného zájemce velice důležité údaje. A při přetlaku těch, co by si rádi hodně vydělávali v zahraničí jen málokdo bude někoho kontaktovat, aby se dozvěděl důležité podrobnosti.
A je celkem logické, že jen velice málo svářečů , kteří práci v zahraničí mají, by zde hledalo kolegu - konkurenci. Přitom je v ČR v současnosti hodně firem hledajících kvalifikované svářeče - a marně.

Offline

 

#283 03-11-2015 11:35:56

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

něco na tom bude.. díky za ponaučení.. firma z LBC Potrubex pokud myslíte tu , tak před tou jsem byl varován.. tj. že se poptávám a ano to jsme my berem bratra krajana jako konkurenci smile je málo solidních lidí kteří nevidí v karajanu soka ale posílení party (je v tom i zvíšení životního standardu v ČR), někteří to mají ještě hůře nastavené, ve smyslu okradu ho.. Ano je to složité, obzvláště pro toho kdo v zahraničí nesvářel..
pokud teda dle Vaších instrukcí pomůže, náhled na certifikaci budiž
EN 287 - 141 - T BW 8 S ... H-L045 ss
EN-287 141 P FW 8-6 S t6 PF ml
EN 287-1 141 T BW 6 S ... H-L045 ss nb
dvě sezóny svářím pod rentgeny s 99,9% uspěchem ve všech polohách
jsem rychlí, přesný ..tloušťka mat. ani průměr nerozhoduje
S pozdravy Daniel

Offline

 

#284 03-11-2015 11:40:15

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

a to co píšete o EN 287-1 je divné v červnu jsem si prodlužoval .. můžete poslat info..?

a pardń za hrubku v předešlé zpravě t.j jsem rychlý smile

Offline

 

#285 03-11-2015 12:01:16

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Práce v zahraničí

Daniel 141 napsal(a):

něco na tom bude.. díky za ponaučení.. firma z LBC Potrubex pokud myslíte tu , tak před tou jsem byl varován.. tj. že se poptávám a ano to jsme my berem bratra krajana jako konkurenci smile je málo solidních lidí kteří nevidí v karajanu soka ale posílení party (je v tom i zvíšení životního standardu v ČR), někteří to mají ještě hůře nastavené, ve smyslu okradu ho.. Ano je to složité, obzvláště pro toho kdo v zahraničí nesvářel..
pokud teda dle Vaších instrukcí pomůže, náhled na certifikaci budiž
EN 287 - 141 - T BW 8 S ... H-L045 ss
EN-287 141 P FW 8-6 S t6 PF ml
EN 287-1 141 T BW 6 S ... H-L045 ss nb
dvě sezóny svářím pod rentgeny s 99,9% uspěchem ve všech polohách
jsem rychlí, přesný ..tloušťka mat. ani průměr nerozhoduje
S pozdravy Daniel

Já bych vám jako krajanu velmi rád pomohl, to mi věřte, ale bohužel už jsem v důchodu a ve firmě, kde jsem pracoval, teď zrovna mají plný stav. Nicméně do US je to tak jako tak dost složité, pokud nemáte US pracovní povolení...
To víte, že to má složité ten, co nikdy v zahraničí nesvářel. Máte však poměrně vysokou kvalifikaci a v tom máte obrovskou výhodu. V dnešním napjatém světě vás za ruku nikdo vodit nebude, s tím je nutno počítat. Prosadit se musí člověk nakonec sám. Prohledejte Google - Welding jobs world ap. Máte tam spousty nabídek.

Offline

 

#286 03-11-2015 12:19:55

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

děkuji, to je od Vás moc milé, jj máte pravdu s tím voděním za ruku.. ano chce to víc sebevědomí.. to mi trochu co se týče zahraničí chybí, známý mě trochu vyděsil, když mi popsal situaci jak chodil v UK do práce vedle kolegy o kterým se asi po třech měsících náhodně dověděl, že je Čech.. proto jsem dnes i tak reagoval  ... Agentury jsem oslovil také.. Nu což dopadne to tak jak to dopadnout má.. jdu za tím neb motivaci mám velkou tj. koupě domu.. A má žena za to stojí smile

Offline

 

#287 03-11-2015 12:34:39

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Práce v zahraničí

Než se dlouze rozepisovat k platnosti doporučuji si přečíst třeba http://www.domzo13.cz/vzdelavani/clanky … 606-1.html

Offline

 

#288 03-11-2015 12:54:54

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

no zdá se mi že jsem v pohodě píše se tam že zkoušky provádí zkušební orgán.. nikoli pracoviště
tj.V praxi to znamená, že již nelze zkoušet a kvalifikovat svářeče podle této normy například svářečským dozorem na pracovišti výrobce, protože zkoušku musí dozorovat a doklad vydat certifikační orgán pro personál.

dále tady píšou:
Evropské komise nedoporučují kvalifikovat a uznávat svářeče podle EN ISO 9606-1 pro kolejová vozidal, v případě prodlužování podle bodu 9.3 c to dokonce zakazují.

a dále:
Kvalifikace svářečů musí být podle EN 287-1 a svářečských operátorů podle EN 1418". Dále toto norma požaduje v normativní příloze "A" v tabulce A.3.

nebo:
Do 31.10.2015 lze tedy souběžně používat obě normy a certifikáty vydané např. dne 31.10.2015 bude mít platnost až do 31.10.2017.

Takže jsem zcela v klidu smile
jinak moc moc díky!
toto fórum je super!!

Offline

 

#289 03-11-2015 12:58:54

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Práce v zahraničí

Daniel 141 napsal(a):

děkuji, to je od Vás moc milé, jj máte pravdu s tím voděním za ruku.. ano chce to víc sebevědomí.. to mi trochu co se týče zahraničí chybí, známý mě trochu vyděsil, když mi popsal situaci jak chodil v UK do práce vedle kolegy o kterým se asi po třech měsících náhodně dověděl, že je Čech.. proto jsem dnes i tak reagoval  ... Agentury jsem oslovil také.. Nu což dopadne to tak jak to dopadnout má.. jdu za tím neb motivaci mám velkou tj. koupě domu.. A má žena za to stojí smile

Tím se nenechte odradit, bohužel jsou i takoví, že se nechají zapřít, což dost dobře nechápu proč. S vaší kvalifikací uspějete, tím jsem si jist. Já jem tady začínal prakticky úplně sám s tehdy úřední zkouškou z ČSSR na potrubí elektrodou a TIG, které zde byly stejně celkem k ničemu. Ano, chce to určité sebevědomí a vytrvat! Držím palce! smile

Offline

 

#290 09-11-2015 08:43:38

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

Děkuji!

Věřím, že se něco objeví.. Přeji si to denně, mám za to, že si to i zasloužím smile

Offline

 

#291 09-11-2015 09:48:10

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Práce v zahraničí

Já bych zase až tak v klidu s Certifikáty nebyl.
Ono totiž záleží na tom, co bude požadovat ten, kdo vám poskytne práci. Žádný univerzální přístup neexistuje. Zkuste při hledání práce v zahraničí využít tamní portály s nabídkou práce. V sousedním Německu jsou požadavků na svářeče mraky.

Offline

 

#292 09-11-2015 10:05:42

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

ano děkuji.. zkouším německé weby ale asi bych potřeboval trochu nasměrovat..tj. neznáte nějáké?
A asi zjišťuji že je třeba za případný kontakt zaplatit.. dnes jak koukám nikdo za darmo info neposkytne.. a defato se s tím začínám smiřovat.. čili rád se odměním..
Ve čtvrtek jsem byl na pohovoru v Libereckém DTZ ..snad se ozvou..i když ze mne cítili dle životopisu, že bych jim mohl utéci, neboť jsem tři roky OSVČ .. a asi moc dobře vědí že jaký je rozdíl v penězích.. no pro mě je teď priorita rodina neb žena je jak se říká v tom.. a pak peníze a práce takže snad se mi ozvou... přesto si přeji tu cizinu, neboť nás děcko bude stát asi dost peněz..

Offline

 

#293 09-11-2015 11:02:23

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Práce v zahraničí

Bylo by asi nevhodné sem vypisovat desítky německých agentur zabývajících se hledáním pracovníků různých profesí, včetně svářečů. To za vás nikdo neudělá. Ano, všude pak vyžadují nějaký motivační dopis, aby si udělali o uchazeči základní obraz. Dokonce existuje v Německu státem provozovaná agentura, která hledá pracovníky bez poplatku za zprostředkování ( https://www.arbeitsagentur.de ).

Offline

 

#294 09-11-2015 11:42:31

Daniel 141
Člen
Registrovaný: 20-10-2015
Příspěvky: 23

Re: Práce v zahraničí

co je vhodné zde na fôru to nechám na Vás, přeci jen jste zde už řadu let. tj. díky alespoň za tu agenturu smile a mt. DTZ se ozvala smile

Offline

 

#295 19-01-2016 14:30:30

tfx
Člen
Registrovaný: 19-01-2016
Příspěvky: 2

Re: Práce v zahraničí

Hledal jsem i na http://www.prace.azinzert.cz/prace-v-zahranici/ , je tam toho dost, většinou přes agentury, hlavně nabídky na Norsko, Německo, Rakousko

Offline

 

#296 09-03-2016 19:55:56

SpeddRobotník
Člen
Registrovaný: 26-08-2015
Příspěvky: 38

Re: Práce v zahraničí

jiskra121 napsal(a):

Dobrý den všem. Je někdo kdo by mě vzal do party jako svářeče?
Předem píšu že neumím cizím slovem,
tudíž bych se neobešel bez parťáka který se dorozumí... Mám prozatím základní zkoušky a nebyl by pro mě problém si dodělat EN pokud bych věděl na tuty že mě někdo vezme...
ZK 135 1.1, ZK 141 21, ZK 141 1.1, praxe 4 roky převážně AL.
Vyučen jako strojní mechanik.Bydlím v Liberci, věk 35.
Předem díky za příspěvky Jirka.

To je přesně ten správný přístup,a způsob,hledání práce v zahraničí...nikoli,přes agentury na netu,a nikoli s otázkou,jaké certifikátyči zkoušky jsou potřeba...zkoušky a požadavky jsou různé,i němci už zjistili,že je rozdíl být vlastníkem zkoušky a umět vařit ,je velký rozdíl,zvláště co se týká svářečů východního bloku (:,také kdyby měl svářeč platit všechny nejpravděpodobněji požadované zkoužky,bez konkrétní nabídky,tak je to vyhazování peněz.../což ,ale platí pouze u této profese,a tohoto guláše/
Přes agentury,pracujete převážně přes jednu např.slovenskou,která vám to zprostředkuje,ale pak ještě německou...
A to práci,jakéhosi svářeče,zámečníka,helfra...dohromady,pokud nemáte štěstí,přetlak těchto svářeču /Od rumunů,po poláky/,je už v DE.,obrovský.
Je lepší se tedy zkusit dostat do nějaké party,kde máte více informací,rady,...nežli, v agentuře,kde info.není dostatečné,mnohé se dozvíte na místě,zvláště pokud je váš jazyk nedokonalý..
Pokud se i přesto rozhodnete ,hledat práci přes pers.agenturu,s kterými se rotrhl pytel,Je žádoucí si tedy zjistit čím jak nejvíce info.,
o konkrétní práci,atd.,mnohdy se totiž stává,že ikdyž máte velkou praxi,a zkoušky,tak si vás vybere agentura/protože máte super CV/,
kde budete ale dělat jakéhosi helfra,či mitelarbeitera...něco jako cvičená opice (:
Také je potřeba se dívat do jaké oblasti v německu,ai těžko najdete práci pro kval.svářeče někdev okolí Pasau,kde potkáte max.fabriku v mezi farmou na krávy,a hotelem...,nebo v oblasti vína kolem Studgartu/moje první zkušenosti/,měli byste mít nárok na diety 45 eur den,min.mzda je myslím 8.54 eur.,takže za 9 je to vlastně ,jako uklízečka,tedy pro dobrého svářeče málo....ale na druhou stranu,každá zkušenost dobrá,
rada na závěr-dobře vybírejte,budtě trpěliví,ale nezdolní ...
/Problém větších personálních agentur,tedy těch relativně serioznějších,je že nemají o svařování,ani páru (:,a tedy nedokážou posoudit,kvalifikaci,zkušenosti,a uplatnění v tomto oboru....krom agentur,které se specializují na ento obor,ale tam je také větší riziko /

Editoval SpeddRobotník (10-03-2016 19:16:43)

Offline

 

#297 26-04-2016 18:26:30

Hore
Člen
Registrovaný: 26-04-2016
Příspěvky: 1

Re: Práce v zahraničí

Zdravím všechny. Hledám práci v zahraničí jako svářeč/zámečník nejlépe v Holandsku ale jinak je to celkem jedno kde by to bylo hlavně aby to byla dobrá práce mám státní zkoušky MIG/MAG 135,138 a 136 a vařit umím si myslím že slušně jakoukoliv polohu mám to na denním pořádku a výkresy taky nedělají problém. Je mně 23 let a mám asi 5 let praxe. Trochu se domluvím anglicky a práce mně aj baví a je lepší jakákoliv jiná kdyby náhodou někdo o něčem věděl nebo mně vzal do party bral bych hned nejsu žádný blb smile S pozdravem Roman

Offline

 

#298 14-12-2016 09:09:25

exmakac
Člen
Místo: Nacina Ves
Registrovaný: 06-12-2016
Příspěvky: 19

Re: Práce v zahraničí

Tu mate jednu KVALITNU firmu ,kde možete pracovať v zahraničí ,

http://www.sgs-industrial.com/en/sgs-wo … -republic/

mate tam domace zazemie, osadenstvo su  na 90 % Češi

preferované sposoby zvarania 111, 141 , 135 v tom poradí ako som napísal

a dokonca pracuju tam aj MONTERI teda takí čo nezvarajú, ale montuju konštrukcie.

Niet za čo.

Editoval exmakac (14-12-2016 09:12:01)


Perfekcionizmus nie je ludska vlastnost. Dokonalý je len Pán Boh. Preto nema zmysel niečo zlepšovať z 98 % na 100 %.

Offline

 

#299 26-04-2017 12:25:25

Lilija
Člen
Registrovaný: 25-04-2017
Příspěvky: 1

Re: Práce v zahraničí

Já ted hledám na Jooble, zkuste podívat zde https://cz.jooble.org/pr%C3%A1ce-sv%C3%A1%C5%99e%C4%8D  a mužete zde zvolit libovolnou lokalitu a take zahraničí.
Ať se Vám daří smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče