SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 03-11-2015 22:50:57

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2435
Web

Re: sváření prasklého svěráku

RV napsal(a):

Tak vařil jsem to v době, kdy jsem nikelitek mel málo. Proste to drží. Muzu vyfotit, předvést. Ted uz bych treba to jádro ocelovou nevaril, ale tehdy to jinak neslo.

Já vám to věřím. Ne, že bych chtěl nějak pochybovat o tom, co napal pan JardaK.  Já jsem něco podobného rovněž praktikoval a také to drží, dokonce po PT testu na rozhraní nikckel/nerez tam bylo výrazně méně defektů, než na rozhraní svaru litina/nikelit. My už jsme zde s panem Jardou na toto téma debatu vedli.: http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 227#p56227  smile Asi bude hodně záležet na vneseném teplu a interpass teplotě, při provádění spoje nikelit s nerez, nebo ve vašem případě ocelovou elektrodou, aby se ty tepelné praskliny omezily. Jiný zásadní problém v tom nevidím.

Editoval Frank (04-11-2015 00:28:06)

Offline

 

#27 04-11-2015 11:29:21

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: sváření prasklého svěráku

svařování prasklého svěráku bych nazval sázkou ne do loterie ale sázkou na materiál daného svěráku, každý výrobce a dokonce i snad každý kus má jiné složení a proto někomu drží když to svaří tímhle někomu to zase praská ale drží zase jiná elektroda atd, svařoval sem několik kusů svěráků typu červený York a tam jsem na tuto skutečnost přišel, jeden kus stačilo svařit obyčejnou EB 121 a drží už asi deset let druhý při použití této elektrody absolutně nemožné spojení (slití materiálů) a nejsem si jist zda to šlo nikelitkama nebo se to nakonec vyhodilo další kus pro nedostatek elektrod ES sem to svařil nerezovými elektrodami s obsahem Ni a taky drží co si moc dobře vzpomínám tak sem taky vařil zelený svěrák Kasper ten nešel svařit ničím litina hrubozrná s kuličkovým grafitem ten se dal naštěstí opravit sešroubováním pak sem svařoval podobný typ a tam chybělo kus té litiny tak sem to EB 121 přivařil na kus železa a držel hódně let, skončil se strženým šroubem a rozlomenou čelistí jak se to rvalo trubkou a kde sem se dostal k tolika svěrákům? no hlavně to byli opravy pro kamarády a ten zelený Kasper to je můj ten sem si jako nový zničil neopatrností že sem povoloval šroub velkým hasákem a hlava šroubu upnutá ve svěráku zapůsobila jako výstředník na lisu a svěrák rozlomila a to týden od zakoupení, to sem týden brečel jaké su já debil

Offline

 

#28 04-11-2015 17:09:49

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: sváření prasklého svěráku

Dnes jsem obětoval hodinku na pokusy s litinou-co si prakticky ještě můžeme dovolit a co už je moc,takže jsem zkoušel dlouhé sváry(l 400 a 450mm,d4mm, elda na jedno zapálení),několikavrstvé rozpendlované kouťáky,vnášet moc tepla a chladit,různé elektrody(ES 723,EB 121,74.78,7018,UTP 86 a UTP68) no a byl jsem mile překvapen kolik si toho litina nechá líbit.K testování pevnosti svařence jsem využíval 5 kilovou palici s křížovým nosem a následně kvůli neuspokojivým výsledkům vyšší level buchar Prako.A až na tu nerezovou 68 to dopadlo dá se říct obdobně a i u té povolil svár  až po páté ráně beranu bucharu u ostatních to bylo i po několikanásobně větším množství většinou v teplem ovlivněné oblasti je u té UTP 86 to ruplo kolmo ke sváru.Takže si myslím že pokud  se  svařuje tak jak se má vydrží navěky


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče