SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#126 20-12-2015 08:03:34

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

No hromadu kuliček to opravdu dělat umí. Je proto nutné dát elektronickou tlumivku na minimálně 90% Ideálně 100%. Pak to téměř kuličky nedělá - viz fotky. Jinak nastavení svařovacích parametrů je celkem jednoduché a snad by to měl zvládnout i naprostý lajk.
1: nastavím napětí, na nějakém kousku železa začnu svařovat a
2: při tom svařování nastavím pomocí sluchu a vidu rychlost posuvu drátu.
Tuto variantu používám pokud jde o manuální svářečku, která nemá žádné displeje a v podstatě ani popisky (setřené používáním).

Jinak to jde i přímo od oka, ale to už chce nějakou praxi s nějakou svářečkou... Tady toho pegase šteluju jen +- protože v práci vařím na digitálu, tak si ty hodnoty zhruba dokážu odvodit nebo pamatuju...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#127 20-12-2015 08:37:46

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Já s tím svým Pegasem (ve směsi) mám tlumivku uprostřed a V (třetí potenciom.) taky uprostřed.
Zatím jsem dělal pouze v synergii a všechno fuguje super i v polohách, jedině co mně vadí je při
vaření na tupo třeba silnějšího plocháče (na max 160A) dáva svářečka moc drátu - nebo nestačím
jet moc rychle ?? protože nevidim dobře do oblouku, oproti třeba koutovému sváru .....
Je zajímavý že v poloze zeshora dolů, ta rychlost posuvu drátu je přesně taková, jak má být ....

Nejsem prostě profík a co jsem získal za info děkuji tomuhle fóru smile

Ještě mě napadlo, jak koukám na fotky Rellika, že nemám mezeru mei díly a to by asi pomohlo k lepšímu
pohledu do oblouku a možná by mě to donutilo ještě k vetší rychlosti posuvu hořáku.


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#128 20-12-2015 14:13:56

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

milosak napsal(a):

Ještě mě napadlo, jak koukám na fotky Rellika, že nemám mezeru mei díly a to by asi pomohlo k lepšímu
pohledu do oblouku a možná by mě to donutilo ještě k vetší rychlosti posuvu hořáku.

Ano je to spíše o rychlosti posunu hořáku a taky u tupých svárů je nutné nechat mezeru. U slabších materiálů do cca 5mm by měla být mezera minimálně cca 1/2 tloušťky materiálu... Pak už by měly být udělané úkosy + mezera taky ty 2-3mm


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#129 20-12-2015 15:56:30

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

No z práce mám zkušenosti, že pokud svařuji tlustší materiál na tupo, tak při silnější mašině a čistém CO2 není potřeba moc velkou mezeru. Při slabší mašině a směsném plynu už potřeba mezery je větší, protože se směskou nen průvar tak moc velký. Alespoň co jsem zkoušel já. Nebo jak psal Rellik, tak raději udělat úskosy na každm dílu 45° a svár bude na povrchu krásně rozlitý a provařený hluboko. Bez úkosů a mezery je to málo provařené a svár hodně vysoký.

Rellik: Aha, takže u takových mašin je jeden potenciometr na nastavení napětí, druhý na nastavení rychlosti posuvu drátu a třetí doladění tlumivky, jako bývalo třeba u starších Froniusů apod? Tak už vím kde byl problém. smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#130 20-12-2015 18:25:48

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

varok: ano vlevo je rychlost posuvu drátu, uprostřed napětí a vpravo tlumivka - http://www.alfain.eu/static/_user/Foto_ … pozice.jpg Tyto nastavení jsou u volby Mig Mag. V jiných režimech mají jinou funkci...
Jinak jakmile dovařím obsah toho hasičáku, tak z něj vyberu tu sací trubku a naplním si ho směsí... I když vlastně to ani nemusím dělat pokud to budu plnit směsí. Ta určitě nebude v kapalném stavu... smile


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#131 20-12-2015 19:29:00

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Tak se omlouvám zleva ampery (posuv), uprostřed volty a v pravo tlumivka.
Když jsem byl na zaškolení u souseda bylo mně řečeno k obsluze 1. nastavit proud (posuv)
                                                                                               2. pro nejvěší průvar volty svisle (potenciometr)
                                                                                                   a otáčením doprava (zvyšov.napětí) se svár roztahuje do stran
                                                                                               3. tlumivka pro směs  na 12. hod. svisle, pro CO2 posunout doprava

Editoval milosak (20-12-2015 19:29:52)


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#132 20-12-2015 19:31:29

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

milosak:mezera je při svařování natupo kor matodou Mag nezbytná má li být provařený kořen ne jen díly slepené "železem"U malých tlouštěk(tak do 2-2,5mm) není nezbytná.úhel rozevření u větších tlouštěk by měl být tak kolem 50-60st.Postupová rychlost(to jak rychle vedeš hořák) tak akorát aby ti svárový kov pentroval základní materiál,ale ještě nedošlo k propadnutí lázně.
rellik:nevím jestli ventil na zkapalnělý CO2 udrží stlačenou směs o několikanásobně vyšším tlaku(možná ano možná ne skutečně nevím)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#133 20-12-2015 19:43:57

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

OK budu na tu mezeru myslet  smile


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#134 20-12-2015 20:46:19

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Ládes napsal(a):

rellik:nevím jestli ventil na zkapalnělý CO2 udrží stlačenou směs o několikanásobně vyšším tlaku(možná ano možná ne skutečně nevím)

No jelikož jednu flašku mám napuštěnou čistým argonem a drží už téměř rok, tak bych řekl, že by to pro ventil neměl být problém. Nicméně kolega z práce má zase opačnou zkušenost. Mu ten argon utekl. Je ovšem otázka, zda měl dostatečně utažený ventil při skladování...

Editoval Rellik (20-12-2015 20:46:36)


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#135 20-12-2015 21:39:00

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Rellik: No, my jsme vždycky nastavili tím prostředním potenciometrem napětí, bylo vidět na jednom displeji. Myslím že tím levým posuv drátu, to už na druhém displeji ukazovalo nějak divně. To ukazuje v m/min. ? No a třetí jsme nepoužívali, protože ti odborníci neustále tvrdili, že to je na nastavování při režimu MMA a TIG. Na MIG že se nepoužívá. Tak tam asi byla chyba.
Děkuji za vysvětlení, třeba se mi to v budoucnu hodí. Jestli někdy našetřím konečně na tu moji vysněnou mašinku. 😀


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#136 21-12-2015 15:12:03

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

varok napsal(a):

Rellik: No, my jsme vždycky nastavili tím prostředním potenciometrem napětí, bylo vidět na jednom displeji. Myslím že tím levým posuv drátu, to už na druhém displeji ukazovalo nějak divně. To ukazuje v m/min. ? No a třetí jsme nepoužívali, protože ti odborníci neustále tvrdili, že to je na nastavování při režimu MMA a TIG. Na MIG že se nepoužívá. Tak tam asi byla chyba.
Děkuji za vysvětlení, třeba se mi to v budoucnu hodí. Jestli někdy našetřím konečně na tu moji vysněnou mašinku. 😀

Ano posuv drátu je uváděn v m/min. A nemožnost tedy dobrého oblouku je tedy vyřešena. Nepoužití 3 potenciometru a vyladění tedy tlumivky zapříčinio to kuličkování a špatné svařování... Taky mi to dělalo něco podobného když jsem to poprvé zapnul a hned chtěl zkoušet svařovat... Po otočení minimálně do poloviny už to bylo lepší a teď to mám na cca 90%. Co máme v práci digitály, tak ty mají výchozí  a doporučené nastavení tlumivky na 100%..


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#137 21-12-2015 16:22:14

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Oni měli ten třetí potenciometr asi v půlce, ale jak jsem psal, vůbec na to nikdo nešahal. Svařoval s tím někdo jiný, ale já jsem si to vyzkoušel a hrůza. Raději ani nebudu psát, co s tím svařovali. Průser to jistí.
Zkoušel jsem při určitém napětí dávat posuv drátu i na maximum, ale pořád to svařovalo stylem příliš velkého odtavování drátu, nebo jak se to odborně nazývá. Prostě to, jako když u své svářečky v garáži dám přepínač napětí třeba na 4ku a posuv drátu na 2ku, jinak je asi kolem 4ky. Jen to šumělo a v kukle bylo vidět, že padají velké kuličky kolem sváru a zatavují se do materiálu.
Už toho ale nechám, nebudu vám tady za...t vlákno blbostma. Ještě jednou moc děkuji za vysvětlení.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#138 08-02-2016 20:33:40

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Takže po delší době podávám nový raport o tom Pegasu 200 Mig Man. Už jsem ho měl možnost vyzkoušet na něčem složitějším, což byly schody do sklepa o kterých jsem už psal. Svařovalo se to jedna bášeň a to i když některé části byly mírně zrezlé nebo s nánosem barvy (barvu jsem ve většině případů obrousil). http://rellik.rajce.idnes.cz/Schody/ Opět musím vyzvednout (jsem z toho úplně nadšený), že při svařování nebyl téměř žádný rozstřik, takže jsem nemusel nic následně zdlouhavě čistit...
Dnes jsem svářečku otestoval i na narez. Byli jsme v jedné firmě opravovat děravou vibrační myčku. http://rellik.rajce.idnes.cz/Alfin_Pega … 131436.jpg Byl použitý nerez 308LSi o průměru 0,8mm a směsný plyn 97,5%Ar+2,5%Co2. Paráda! Opět žádné kuličky a ačkoliv to bylo na celkem špatně přístupném místě a nerez sám o sobě se špatně svařuje, tak i sváry vypadaly velmi dobře (alespoň v rámci možností - jednou rukou jsem si držel kuklu a druhou natahnutou dovnitř jsem to svařoval...). Prostě paráda!


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#139 09-02-2016 10:37:15

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Jsi se do ní úplně zamiloval smile  ...jestli budeš mít možnost vyzkoušet nerez trubičku od Bohleru udělej to. To budeš unešen ještě víc. Ten Pegas z touto trubičkou svařuje neskutečně exceletně...
Jinak plným drátem 308LSi jsem nesvařoval. Mám jen směsku 88 Ar/12 Co2.

Offline

 

#140 09-02-2016 15:21:08

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Discovera napsal(a):

Jsi se do ní úplně zamiloval smile  ...jestli budeš mít možnost vyzkoušet nerez trubičku od Bohleru udělej to. To budeš unešen ještě víc. Ten Pegas z touto trubičkou svařuje neskutečně exceletně...
Jinak plným drátem 308LSi jsem nesvařoval. Mám jen směsku 88 Ar/12 Co2.

Ano jsem z té svářečky velmi mile překvapen. Prošlo mi rukou už několik různých svářeček v cenách od cca 8000,- do 250000,- A musím říct, že tato svářečka za tuto cenu je fakt výborná. Kdybych měl srovnat přímo průběh svařování (chování oblouku atd...) tak bych řekl, že svařuje jako fronius VS4000. Je to sice odbočkový fronius s velkým trafem, ale taky vůbec nekuličkuje a má krásný stabilní oblouk... Může to vyznět skoro už jako propaganda, ale jsem s ní nadmíru spokojen... A to jsem z práce rozmlsán z jiných mašin... Jinak nad tou trubičkou jsme včera uvažovali taky, zda koupit plný nerez a vézt flašku s plynem a nebo vzít trubičku a vézt jen svářečku... Nakonec to padlo na plný drát, jelikož by se ten stroj pak musel dobře vyčistit od té strusky. Takto pár těch nerezových kuliček nevadilo, jelikož se tam "perou nerezové výlisky (na fotce pod svářečkou http://rellik.rajce.idnes.cz/Alfin_Pega … 131436.jpg ) A z těch taky odpadávají otřepy... Prostě super! Ještě si musím upravit další hasičák abych si v práci mimo Ar mohl foukat i směsku CoAr...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#141 09-02-2016 16:07:02

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Kdepak hele smile když svařuji tou trubičkou polaritu nepřehazuji a struska odpadne CELÁ SAMA !!  S tímto invertorem jsem na to hleděl jak tele na vrata.....prostě celá sama opadává jak postupně chladne. Vůbec jí nemusím oťukávat a je navíc velmi tenká. To s OMI165kou samo neopadalo....zůstávaly tam hluchá místa se struskou!  Tohle opadává úplně samo. Jinak já jsem s ní taky naprosto spokojený.

Offline

 

#142 09-02-2016 22:17:41

Marky
Člen
Místo: Veľké Zálužie
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 66
Web

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Discovera napsal(a):

Jsi se do ní úplně zamiloval smile  ...jestli budeš mít možnost vyzkoušet nerez trubičku od Bohleru udělej to. To budeš unešen ještě víc. Ten Pegas z touto trubičkou svařuje neskutečně exceletně...
Jinak plným drátem 308LSi jsem nesvařoval. Mám jen směsku 88 Ar/12 Co2.

Čo vravíš po dlhšom čase na Pegasa ??? Tu čítam, že si unesený no na začiatku si bol z neho mierne rozčarovaný.. ako ho hodnotíš dnes....
Ozaj ten tvoj horák je dobrý ??? Mne zatial Parker stačí, ale nechám si poradiť... v čom je lepší tvoj ? 

Informoval som sa u výrobcu na tie kladky... odpoveď prišla o dva dni.. Že vraj pre pre pegas 200 mig man Pfc, existuje iba alternatíva... ako je to naozaj.
Mal som informáciu že v Alfine mi dokážu vymeniť kladky za 1000 kc ( hnané obe.. )


Invertor Stel HI-STICK 141 + Lincoln electric 3350
Pegas 200 mig man PFC,  Pilous ARG130 a.... Milwaukee always...

Offline

 

#143 09-02-2016 22:43:58

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Marky: Na samotném začátku mě a Pegasu zklamal podavač a pár drobností, jako je vypadený faston z přepínače (špatně zvolili velikost fastonů na PINy kolébkového přepínače). Teď po předělání dvojkladky jsem namíru spokojen a svářecí vlastnosti Pegase jsou opravdu neskutečně úžasné. Jak píše Rellik je prostě parádní. Nezkoušel jsem na něm svářet AL ale vše ostatní je paráda a nerez trubička naprosto úžasná.
Hořák jsem koupil jiný  Binzel Abimig AT 255LW a práce tím pádem jde opravdu parádně od ruky.
Věřím, že se jim nechce předělávat každému podavač na dvoukladku....prostě nemají zájem ale i tak nechápu, proč už od výroby nemá pohon na dvě kladky....jde jen o raménko a vrchní ozubenou redukci. Cenově to musí být téměř stejné....toto mě nikdo z AlfaInu prostě nevymluví. Každá ušetřená koruna je evidentně pro firmu velké PLUS....pro mě zklamání, když vezmu v potaz že "usoplená" OMI 165 MÁ v základu dvojkladku...a jak parádně svařuje.

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_abimig_at_255lw.jpg

Offline

 

#144 09-02-2016 23:09:01

RV
Člen
Registrovaný: 21-01-2008
Příspěvky: 179

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Tak skoda, ze se firma bráni dat tomu nějakou přidanou hodnotu..Ne jen obrandovana krabice. Treba ta úprava podavace, poradnej horak.

Offline

 

#145 10-02-2016 07:41:10

Mikema
Člen
Registrovaný: 26-06-2015
Příspěvky: 54

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Můžete tu poslat fotku, jak jste nechali/upravili posuv na dvojkladku u Pegase ?

Offline

 

#146 10-02-2016 09:17:35

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

RV napsal(a):

Tak skoda, ze se firma bráni dat tomu nějakou přidanou hodnotu..Ne jen obrandovana krabice. Treba ta úprava podavace, poradnej horak.

Hořák jsem si koupil podle své chuti v tom nevidím problém a na délku 3m mně stačí i původní kladka.
Halt nemůžete mít z Pegase Fronius   smile  )))


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#147 10-02-2016 10:05:49

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Milosak: Nikdo z toho Fronius nedělá...jen prostě stroj za bezmála 20tis boků českých není kapesné a samotný podavač (myšleno motor) je ani né poloviční oproti pořádnému macku z OMI 165 a jim podobným. Takže úsporu peněz už firma má na samotném motoru. A raménko je kus vylisovaného ocel. plechu a k němu je potřeba jen ozubená redukce na které je nasunut ocelový kroužek místo ložiska. Ta cena nemůže být větší než s ložiskem.
Samotný podavač v originálu opravdu stačí...ale do chvíle, než tam člověk nasadí trubičkový drát v nerezu. Poté to začíná být zajímavé. Dělá to prostě bordel a nehodlám kolem svařence lítat s úplně nataženým hořákem, jen díky ošizené kladce.
Jinak je svářečka luxusní.

Editoval Discovera (10-02-2016 12:30:21)

Offline

 

#148 10-02-2016 13:58:37

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Taky mám chuť vyzkoušet nerezovou trubičku , k tomu už nemusí být plyn ??
Rozumím tomu správně že nerezovoy drát je tužší takže podavac
Se prtaci.


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#149 10-02-2016 14:58:16

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

Plyn nepotřebuješ - trubička má svou ochrannou atmosféru pro lázeň - struska. Tak jak u MMA musíš po sváření oklepat tohle je podobné jen s velmi tenkou až skoro nulovou tloušťkou vrstvy...sama opadává při chladnutí. Málo kdy na sváru něco zůstane. Nerez je "tvrdší" než (aspoň si to myslím) ocelová trubička. Jednokladka s tím má větší problém (můžeš nechat klasickou V drážku kladku  co máš v mašině) Problém je s přítlakem. S "V" kladkou na klasický drát musíš zvolit optimální přítlak, jinak se drát deformuje a drát prokluzuje (hlavně při sváření a zároveň pohybu kabelu) a teflonový bowden v hořáku dostává zabrat a moc nevydrží (max 2 cívky drátu a je po něm) v průvlaku se ti nažmuchlá teflon. Nekupoval jsem drážkovanou půlkulatou kladku...jedu přes "V" kladku a pokud máš hnané právě obě kladky přítlak na "1" max a jede bez sebemenšího zaškubnutí. hořák můžu mít i zatočený a není NIKDY problém. S jednokladkou je a nedá se z nerez trubičkou v podstatě svářet. Ocel trubička není problém i na jednokladce.

Editoval Discovera (10-02-2016 15:23:30)

Offline

 

#150 10-02-2016 15:08:20

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Můj "upgrade" - KITin 165

milosak napsal(a):

Taky mám chuť vyzkoušet nerezovou trubičku , k tomu už nemusí být plyn ??
Rozumím tomu správně že nerezovoy drát je tužší takže podavac
Se prtaci.

Ano k trubičce není potřeba potřeba plyn.
Nerez je tužší, takže by mu ta dvoukladka mohla stačit oproti obyčejnému drátu nebo hliníkovému... Jinak celý podavač, který je stejný jako ten co tam je, je tento http://www.naraditechnik.cz/svarovaci-t … a-171.html Tento ovšem má ozubené kolečka, takže hnané obě kladky, které by pasovaly i na ten podavač co je v tom pegasu. Jinak tohle by mohla být ta 4 kladka, kterou tam za úplatu namontuje alfin http://www.naraditechnik.cz/svarovaci-t … i-334.html Když jsem se ptal v tom obchodě, zda by šly objednat jen ozubené kolečka na tu dvoukladku, nebyli mi to schopni říct. Jinak to, že je zrovna u toho podavače v tom pegasu je dvoukladka s hnanou jednou kladkou je nejspíš kvůli tomu, že převodové kolečka od motorku jsou plastové (asi jako ve stěračích na autě), takže pokud se drát zapeče nebo zadrhne, tato "jednokladka" proklouzne a tím chrání ty plastové převody. Pokud ovšem by se to snažilo hnát dál za každou cenu, dřív nebo později to ty kolečka nemusí vydržet... Bavil jsem se s jedním opravářem co od něho nakupujem do práce a říkal, že jsou to dobré mašinky, ale že ty posuvy jsou nic moc. Prý už na několika měnil právě ty převodové kolečka a nechal si je raději udělat z mosazi. Ty už jsou v podstatě nezničitelné... Tak asi toliko k posuvu... smile


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče