SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 31-07-2015 19:35:23

Marky
Člen
Místo: Veľké Zálužie
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 66
Web

môj Pegas 200 mig man PFC

Tak som sa rozhodol, že sa aj ja pochválim s mojou mašinou. Ako prvú vec som si vyrobil vozík. Trochu som pobrúsil po nete, zozbieral nápady a už je na svete. No,  má už nejaký ten mesiac, ale myslím, že sa vydaril.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6486_img_20150731_194438.jpg



http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6486_img_20150629_160041.jpg


Zatial som ho nerozoberal, som rád, keď veci fungujú a nemusím ich pri tom rozoberať smile
Mám k nemu len horák na co2. Plánujem si dokúpiť kábel s kliešťami na MMA. Tigový horák zatial nie. Možno časom. CO zvára perfektne, ale zaujíma ma aj elektróda. Keďže môj invertor 13 ročný Stel zvára v pohode tak ma to ani netlačí.

Editoval Marky (31-07-2015 21:19:54)


Invertor Stel HI-STICK 141 + Lincoln electric 3350
Pegas 200 mig man PFC,  Pilous ARG130 a.... Milwaukee always...

Offline

 

#2 26-09-2015 15:52:13

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Tak to buď rád, že ti funguje a slouží.
Už jsem taky (ne)šťastný majitel tohoto kousku. Velmi smíšené pocity. Hlavně že svařuje...o zbytku a hlavně o tom  zázraku Parker hořáku se ale raději rozepisovat nebudu. Dalo by se to říct jednoduše a stručně...šmejd všech šmejdů...zlatý Binzel MB15AK a i od číňanů.
Každopádně dnes bych šáhl po Fantasy TRIO 200....Za tu cenu mám aspoň komplet stroj a ještě s dobrým ovládáním.

Offline

 

#3 27-09-2015 15:45:38

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

No, co jsem nedávno dělal v jedné firmě, měli tam podobný zázrak, ale myslím že Pegas MIG 160. Nejsem si tím typem úplně jistý, ale byla to ta kombinace pro MIG/MAG, MMA a asi i TIG. Vozili jsme to i na stavbu jednoho stadionu a moc mě ta mašina nenadchla. Používali jsme to sice jen na COčko, ale mám doma jen takovou levnou mašinku a vůbec bych se nestyděl tvrdit, že to bylo asi na stejné úrovni. Sice s tím svařoval někdo jiný, já jsem si to jen vyzkoušel, ale ........
Za ty peníze bych si představoval něco jiného.
Discovera: Takže ses zbavil toho Tusona, koupil tohohle Pegase 200 a jsi zklamaný? Když to porovnáš s tím Tusonem, tak ten byl lepší?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#4 27-09-2015 17:42:57

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Varok: NE ne! Tusona mám pořád...šiškote vždyť to je AC/DC stroj smile bych byl blbej po těch úpravách jej dát pryč...i když je to potenciometrový stroj je super!  Prodal jsem OMI165ku komplet i s výbavou. Tento PEGAS je multifunkce tedy MMA, TIG (Lift), CO2.

Ano Pegas MIG 160 je to samé co mám já jen silnější 200A při 100% zatížení 140A a to je rozdíl mezi tou 160kou ta má jen 90A na 100%.
Verze SYN je trochu zvláštní a v drtivé většině mají jejich majitelé "problém" se sní sžít a nastavit co jsem četl jejich komenty. Proto jsem chtěl zásadně verzi MANUAL. Nejsem profi svářeč a nerad se babrám s moc složitým nastavením-trvá to déle, než se s tím člověk sladí.
Omi165 jsem dal pryč jen k vůli váze nic víc. Tuson sváří jak v DC tak i v AC naprosto parádně a když srovnám Jasica 200ku v digitálu, kterou jsem měl možnost vyzkoušet nepoznal jsem mezi nimi rozdíl (pokud teda nebudu řešit vyšší ampery u Jasica). Navíc se prostě absolutně nezahřívá a už jsem stáhl i rychlsot ventilátoru v Tusonu a je klid na uši. A tato multifunkce PEGAS 200 doufám, že bude dobrá...neskutečně by mě štvala představa vyhozených 19 tis.
Design a vnitřní provedení je perfektní a i materiál (zakladna-kostra) je precizně vyrobená. Jen je to decentně řečeno vykastovany a jde vidět šetření na materiálech hlavně posuvu samotného, kde hnaná jen spodní kladka mě naštvala. Omi165 měla obě kladky hnané a převodovka je opravdu malá včetně motoru...snad to nebude slabina tohot stroje....nas*alo by mě to velice.

Editoval Discovera (27-09-2015 17:54:07)

Offline

 

#5 27-09-2015 19:02:48

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Aha, takže toho Tusona máš na svařování TIGem, jsi s ním spokojený a tohle jsi koupil spíše jen na COčko? Ten tvůj Tuson tam měli v té firmě taky. Nevím jestli tu verzi co máš ty, ale bylo tam MMA, TIG a mělo to dokonce i plasmu. Používali ji většinou na MMA, svařovala nádherně a jednou zkoušeli i plasmu.
Ten jejich Pegas 160 nevím jestli byl synergie, ale asi manuál. měl 3 potenciometry a dva displeje. Jedním potíkem se nastavovalo napětí, jedním asi posuv a proud. Tím třetím nevím, ten jsme nepoužívali. Já jen že jsem chvíli šteloval a stejně se mi zdálo, že to nemá nějak moc dobré svářecí parametry.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#6 09-10-2015 21:37:16

Lacike
Člen
Registrovaný: 30-09-2015
Příspěvky: 17

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Marky napsal(a):

Tak som sa rozhodol, že sa aj ja pochválim s mojou mašinou. Ako prvú vec som si vyrobil vozík. Trochu som pobrúsil po nete, zozbieral nápady a už je na svete. No,  má už nejaký ten mesiac, ale myslím, že sa vydaril.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … 194438.jpg



http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … 160041.jpg


Zatial som ho nerozoberal, som rád, keď veci fungujú a nemusím ich pri tom rozoberať smile
Mám k nemu len horák na co2. Plánujem si dokúpiť kábel s kliešťami na MMA. Tigový horák zatial nie. Možno časom. CO zvára perfektne, ale zaujíma ma aj elektróda. Keďže môj invertor 13 ročný Stel zvára v pohode tak ma to ani netlačí.

Zdravím
Ako si spokojný a pegasom?

Offline

 

#7 22-02-2016 12:39:44

Marky
Člen
Místo: Veľké Zálužie
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 66
Web

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Mám za sebou prvy upgrade, mašiny...
Po dlhšej komunikácii s Alfinom, som ich prehovoril a poslali mi novú kladku( teda celý nový kladkový systém ) táto má hnané obe kladky a výsledok sa dostavil ihneď po odskúšaní.
Zvláda prekonávať prekážky v podobe slučiek a zákrut hadice horáku v podstate bez problémov.

Uff... vyšlo ma to na 45 € vrátane dopravy, balného a čo ja viem ešte čoho, ale neľutujem... 
Skúška bola zvládnutá na 100 %.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6486_img_20160222_120309.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6486_img_20160222_120855.jpg

Nová dvojkladka má dokonca aj vylepšenie v podobe čierneho krytu.

Narazil som ale na menší problém..
Nova kladka na oske motorčeka je síce rovnaká, ale ozubené koliesko je širšie ako bolo pôvodné vymedzenie.
Nasledne pri zasúvaní drôtu do drážky som zistil, že drôt jazdí mimo drážky, a kladka sa točila na prázdno, bez toho aby aj tlačila drôt.
Nakoniec som to vyriešil tak, že som jemne naklepal kladku kladivom ešte bližšie k motoru( 1 mm ?) hrubá sila vždy pomôže smile.
A trochu som si prispôsobil plastovú trubičku z ktorej vychádza drôt medzi kladky. Možno ide trošku šikmo, ale naozaj len trošku. Pevne verím ,že časom si to sadne ( ako všetko ).

Editoval Marky (22-02-2016 12:50:29)


Invertor Stel HI-STICK 141 + Lincoln electric 3350
Pegas 200 mig man PFC,  Pilous ARG130 a.... Milwaukee always...

Offline

 

#8 22-02-2016 13:03:40

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Marky:  Jsem říkal, že je to s dvou kladkou lepší a navíc podle mě standard. Nechápu, že to všichni výrobci oholí až na kost...fakt smutné. U trubičky je to znát dvojnásob.  Jedno kladka má i tu nevýhodu, že se více zasírá bowden....jde to vidět u vstupu do průvlaku na hořáku, kde se hromadí rychleji měděný povlak z drátu. Na dvoj kladce ne.

Offline

 

#9 22-02-2016 15:19:01

Marky
Člen
Místo: Veľké Zálužie
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 66
Web

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Veď to ty si ma na to " naviedol " smile. Skôr ma zarazila prvá odpoveď od Alfinu, že sa s tym nedá nič robiť, lebo toto je štandart. Až keď som im poslal fotky prerobenej zváračky, dali si povedať a poslali mi spomínanú dvojkladku.

Možno si to v Alfine uvedomia a budú dávať dvojkladku ako štandart, až keď sa im ozve viac nespokojencov...
Vďaka za info Discovera.


Invertor Stel HI-STICK 141 + Lincoln electric 3350
Pegas 200 mig man PFC,  Pilous ARG130 a.... Milwaukee always...

Offline

 

#10 22-02-2016 16:06:54

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

ono by stačilo kdyby nabízeli tuto úpravu za výše uvedený příplatek běžně, bez nějakého škemrání a každý by si vybral mezi cenou a počtem kladek

Offline

 

#11 22-02-2016 16:41:32

Marky
Člen
Místo: Veľké Zálužie
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 66
Web

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

jees napsal(a):

ono by stačilo kdyby nabízeli tuto úpravu za výše uvedený příplatek běžně, bez nějakého škemrání a každý by si vybral mezi cenou a počtem kladek

Ale veď oni na to časom prídu.... možno takéto fóra aj zodpovední sledujú ( čo by nebolo na škodu ) a urobia nejaké upgrady vo výrobe, alebo v predajnej politike.

Vox populi, vox Dei....


Invertor Stel HI-STICK 141 + Lincoln electric 3350
Pegas 200 mig man PFC,  Pilous ARG130 a.... Milwaukee always...

Offline

 

#12 07-12-2018 21:20:13

RomanN
Člen
Místo: Třešť
Registrovaný: 25-01-2018
Příspěvky: 28

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Ahoj, po dlouhém rozhodování jsem pořídil taky tento stroj, nebo vlastně jeho nástupce AlfaIn Perun 200 MIG MAN PFC.
V základu už je tam dvoukladka stejně jako i v Pegasech. Oproti Pegasu se liší lepší řídící deskou.Parametry zůstaly stejné.
Kupoval jsem přímo na firmě, vyzkoušel v šourůmu jak mig na plechu tak plný výkon na desítce matroši, tak i tig (s náškrabem jsem nikdy nevařil,v práci mám HF) vše vysvětleno, předvedeno...
a teď to nejdůležitější- cenovku mi udělali stejnou jak na Pegase a jako bonus jsem ještě dostal 3m MMA kabel.


AlfaIn Perun 200 MIG MAN PFC, Rehm 310D, Alfin 150, TIG 200PAC/DC, velký a malý autogen Pb+O2

Offline

 

#13 05-05-2020 21:27:35

Marky
Člen
Místo: Veľké Zálužie
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 66
Web

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

Zdravím ľudia... Dlho som tu nebol.. ospravedlňujem sa 😉.
V podstate je to už takmer 5 rokov keď som som si kúpil môjho Pegasa.
Takže taká mikrorecenzia........

Ľudia, tá mašinka stále ide ( dúfam, že to nazakríknem ).
Dokonca aj ten " šmejd " horák Parker.
Hej rozmýšľal som už dávno že ho vymením za lepší, ale kurňa prečo, keď nie je dôvod.
Stále čakám kedy sa pokazí aby som mal dôvod ho vymeniť a on nič.
Čo sa týka mašiny tak tam takéto čosi teda neočakávam 😉 a dúfam , že ma nesklame.
Zvaram, zvaram ,zvaram, mením špičky, hubice a samozrejme nový drôt ak sa minie. Plyn iba CO.
Stále som ju ešte nemal rozobranú ( mašinu ) asi dva krát som ju vyfúkal stlačeným vzduchom.
Display ako nový, len viac zaprášený podobne aj potenciometre.
Tlačítka fungujú a ten hlučný ventilátor je stále rovnako hlučný.
Myslím, že Pegas splnil svoju úlohu. Teda zarábať mi peniaze. A zatiaľ mu to teda ide.

Zatiaľ ( musím si zaklopať ) ani náznak nejakého problému.
Môj známy kupoval invertor až po mne - inú značku - a už má rok druhú mašinku.
To PFC je dobrá vec.. on túto funkciu totiž nemal.. a doplatil na to ☹️.

TIG som ešte neskúšal a asi ani nebudem. Ale ešte nehádžem flintu do žita.
Jednoducho som len nemal dôvod.

Takže zatiaľ Pegaaaas ideš.
Rád by som počul aj od iných čo majú túto zváračky aké s ňou majú skúsenosti atď.


Invertor Stel HI-STICK 141 + Lincoln electric 3350
Pegas 200 mig man PFC,  Pilous ARG130 a.... Milwaukee always...

Offline

 

#14 09-07-2022 12:39:57

sutneosv
Člen
Registrovaný: 12-07-2013
Příspěvky: 42

Re: môj Pegas 200 mig man PFC

jsem také několik roků spokojený majitel tohoto stroje (kupovaný z druhé ruky) mám jenom problém, jak zprovoznit Spool Gun - dostal jsem jeden darem, je ale bez silového kabelu, koukají z toho 4 drátky - dva budou zřejme posun drátu a dva ovládání plynového ventilu. Nikde ale nemohu najít elektrické schem pagas 200 MIG MAN PFC. Přepínač MIG / SpoolGun to má
Pokud někdo Spool Gun s Pegasem používáte, budu rád za informace a rady
Děkuji

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče