SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-03-2016 09:13:45

edifice
Člen
Registrovaný: 25-03-2016
Příspěvky: 2

vyplnění drážkového svaru

Dobrý den ,

měl bych dotaz ohledně zavaření žlábkového svaru viz přiložený soubor. Délka drážky je 22mm šířka 2mm tloušťka ZM 0,9mm.Na výkrese máme požadovanou normu 5817-c. Svár musí být zcela vyplněn. Ptám se mohu tento svár vařit nejprve po obvodu a po té středem žlábku (svařeno 3mi svary) nebo musí být vyplněn pouze jedním? Jelikož je to velmi slabý ZM a plochy svařovaných dílů na sebe nepasují (PŘEVÁŽNĚ LISOVANÉ DÍLY) je problematické tento žlábek vyplnit na jeden svár.Zjednodušeně se upalují hrany ZM. Zaměstnavatel mě nutí svařit pouze jedním svarem.Potřeboval bych poradit zda mohu tento svár vařit na 3krát.Předem děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 25-03-2016 09:28:03

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: vyplnění drážkového svaru

Už jsem četl tento dotaz na CWS-ANB a nezdá se mi reálné do mezery 2 mm cpát tři sváry. Znamená to až o třetinu větší vnesené teplo a to může u tenkých materiálů výrazně vadit. Přece stačí si do mezery udělat dva stehy při přitlačeném dílu a pak to na jednu vrstvu přejet. Pokud nepasují lisované díly je potřeba se jim předem věnovat a ne vymýšlet nějaké kombinace svárů.

Offline

 

#3 25-03-2016 10:56:16

edifice
Člen
Registrovaný: 25-03-2016
Příspěvky: 2

Re: vyplnění drážkového svaru

určitě s vámi souhlasím,ale neni to tak jednoduché. Svařuji roboticky metodou CMT pr.přídavného materiálu 1mm (vyzkoušen i 0,8mm) ochranný plyn CO2. Postup , který jste uvedl už jsem zkoušel. Problém u lisovaných dílů bude několikrát byl upozorněn dodavatel a bez výsledku.Mě se jedná pouze o to, že zákazník (BMW) chce tento druh sváru vařit na jednu vrstvu. V normě jsem se nikde nedočetl zda mohu tyto typy sváru vařit na více vrstev, je tam uvedeno , že musí být zcela vyplněn. Pochopil jsem to tak , že je jedno jestli bude vyplněn jednou nebo více hosenkami.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče