SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#351 14-06-2022 11:35:12

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Dotaz na lakyrnika

Petsem napsal(a):

Prečítal som celé vlákno tejto témy, no buď som prehliadol, alebo to tu nie je,... a rád by som sa opýtal skúsenejších lakýrnikov.
Ešte na začiatku "demokracie" som si kúpil fungel nový pištoľ Kovofiniš RH 13 (alebo 14 ?, horná nádobka), ihla 1,4 mm. Bohužiaľ po nejakom čase som si všimol, že pištoľ mi zrejme od nova píše, teda v rozprašenom aerosole -  v tom "Véčku", resp. na striekanej ploche sa stále robia viditeľné pásy a je vidno pohyby/smery pištole.

Servisná oprava pištole  sa mi zrejme nebude rentovať, preto by som si chcel kúpiť nejakú novú pištoľ. Chcel by som niečo laciné, resp. kompromis medzi cenou a kvalitou.  Pištoľ používam iba sporadicky, ale zas na druhej strane, aby to dokázalo urobiť aj "profesionálny" strek smile   (kompresor mám do 8 Atp) ... Poradí mi niekto nejakú konkrétnu značku, typ pištole ???

To je tak složitá problematika díky pokroku ....smile
Jedny z nejlepších jsou SATA, ale to ti bude drahý.  Otázka je "profesionální" nástřik. To je jako v autoopravně? Nebo ve fabrice? Nebo u někoho v airbrushové dílně? A jak velkou máš tlakovou nádobu? A sací výkon kompresoru? Všechno do toho mluví.
Já jsem kdysi koupil na stříkání konstrukcí (jakly, trubky) malou pistoli s tryskou 0,8 mm. Nechtěl jsem, aby to mělo velkou spotřebu barvy a vzduchu, takže LVLP. Vlastnosti to má požadované, bohužel to jde strašně pomalu. Ale můžu s ní stříkat i v dílně, stačí postavit za konstrukci kartonovou stěnu. Teď bych si jí koupil s tryskou 1 mm.
Takže jsem si koupil druhou, dospělou, s tryskou 1,2 mm. Taky LVLP. S tou už se dělá líp, ale zase má větší prostřik. Nejběžnější je tryska 1,4 mm, ale pro mě je to velký. Plochy nestříkám.
Takže určující bude tvoje peněženka smile.

Offline

 

#352 14-06-2022 11:39:48

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Dotaz na lakyrnika

Pred casem tu nekdo jako kvalitu za rozumnou cenu doporucoval DeVilbiss


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#353 14-06-2022 12:26:28

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Dotaz na lakyrnika

"profesionálny nástrek" - to som dal do úvodzoviek, lebo viem, že je to silná slovná kombinácia... Samozrejme, že sa nedá pištoľou za 50 € konkurovať pištoli z profi autolakyrníckej dielni, ale určite existuje nejaký rozumný kompromis - pištoľ, ktorou sa dá aj v domácich podmienkach rovnako dobre nastriekať jaklový zvarenec, tak ako aj kapota, či blatník osobného auta... (teda aspoň si to myslím)


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#354 14-06-2022 14:02:56

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Dotaz na lakyrnika

E-Ryc napsal(a):

Pred casem tu nekdo jako kvalitu za rozumnou cenu doporucoval DeVilbiss

Se SATOU jsou na tom cenově podobně. 
https://www.colorshop.cz/strikaci-pisto … ;onpage=96

Editoval pafik1605 (14-06-2022 14:03:07)

Offline

 

#355 14-06-2022 14:17:51

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Dotaz na lakyrnika

Tak jsem to nasel, model FLG, cena neco pres 4: https://www.svarforum.cz/forum/viewtopi … 21#p175321
Posoudit neumim, jen mi ten nazev utkvel v hlave wink


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#356 14-06-2022 14:38:28

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Dotaz na lakyrnika

Jsem zvědav co se zde poradí. Před několika lety jsem dospěl k názoru, že pokud nedam aspoň 3 tisíce, tak je to loterie. A když ty peníze dam, tak stejně budu muset vybírat podle typu barvy co tím budu stříkat a budu někde na základu. A tak jsem zvolil cestu pokusu. Z toho co mam nejvíc používám něco takovéhleho https://www.aliexpress.com/item/4000167917860.html? Čína koupená tady, kopie. Je to celokovový, vyhovuje mi umístění nádobky z boku s možností natočení tak, aby se barva nevylila. Jen tryska je myslím 0,8mm .
Samotný stříkání je hodně o kvalitě barvy, jak jí naředím, z jaké vzdálenosti stříkám, jak vedu paprsek, nastavím pistoli, odloučení oleje, kompresoru, prachu ve vzduchu (stříkat když je bezvětří a po dešti také né vždy jde) ... Přípravě povrchu a dodatečné chemii. K tomu je moc věcí které neovlivním a tak neuživím něco za za hodně peněz.

Offline

 

#357 14-06-2022 17:45:34

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Dotaz na lakyrnika

Charon napsal(a):

Samotný stříkání je hodně o kvalitě barvy, jak jí naředím, z jaké vzdálenosti stříkám, jak vedu paprsek, nastavím pistoli, odloučení oleje, kompresoru, prachu ve vzduchu (stříkat když je bezvětří a po dešti také né vždy jde) ... Přípravě povrchu a dodatečné chemii. K tomu je moc věcí které neovlivním a tak neuživím něco za za hodně peněz.

Přesně tak.  A musí  se spárovat  barva a nanášecí  zařízení,  aby si  to  vzájemně vyhovovalo.
Je to  dost podobné  jako  svařování  třeba elektrodami. Musí  se to  zkoušet  a dostat  do  ruky,  aby se i  z  levnější  pistole dostalo všechno,  co  ta pistole může poskytnout.


Přidal  bych  další  možnost:
https://www.mediacz.cz/kategorie-produk … i-pistole/
Graco byli  v době,  kdy jsem  dělal  technologa lakovny dobří  v podávání  a čerpání  barev  a tmelů  ,  ve vysokotlakém  stříkání  a obecně v hodně drahém profi  stříkacím  zařízení. Co  jsem se dnes díval,  předpokládám,  že v tom  nanášení  jsou  dobří  pořád a navíc rozšířili sortiment i  na běžná  levná  nanášecí  zařízení.

Editoval Radim (14-06-2022 17:49:22)

Offline

 

#358 14-06-2022 18:15:29

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: Dotaz na lakyrnika

Radim napsal(a):

Tak  jestli  se barva uvolňuje po nějakých  větších  kouscích ze střechy,  tak  to spíš nebude  asfaltovohliníková  barva.

Je to asfaltovo hliníková farba .
Pamätám si tie plechovky a tie lepkavé štetce .
Ta farba bola čierná a keď sa zamiešala tak vznikla strieborná .
Ja som s ňou natrel starú hrdzavú pračku ROMO  a vždy pri praní keď sa voda zohriala farba začala lepiť .
Na niektorých miestach na dome , ktoré až tak neboli exponované slnkom , ta farba drží do dnes  a nelúpe sa.
V minulosti to ale bolo nanesené rovno na pozinkovaný plech bez základnej farby.
Ten asfalt ako by zmizol a ostala len ta strieborná vrstva , ktorá sa teraz uvoľňuje vo forme drobných kúskov ktoré sú všade po zemi .
Možno by pomohla aj silná wapka , ktorá by teoreticky spláchla ten zvyšok .

Editoval m.evil (14-06-2022 18:17:21)

Offline

 

#359 14-06-2022 21:28:40

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Dotaz na lakyrnika

To mi připomíná Tlumex, ale ten stříbrný. Taky je stříbrný, ale když se natírá štětcem, tak jdou vidět černé šmouhy od původního černého Tlumexu, takže je asi nějak uměle přibarvovaný.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#360 14-06-2022 22:16:32

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Dotaz na lakyrnika

Ta asfalto hlinikova farba sa vola renolast ked pamatam a aj teraz sa bezne da kupit len povrch treba dobre ocistit od mastnoty prachu a hrdzu prebrusit a bez zakladnej sa da snou natierat ale musi sa natierat  po dobrom vymiesani a musi byt hrubsia vrstva,ze husta-viac na stetec ci valcek a 2 vrstvy  musia byt . A ked su 2vrstvy tak v pohode 10rokov je klud .


Kutil s.r.o.

Offline

 

#361 14-06-2022 23:25:02

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: Dotaz na lakyrnika

Joe66 : ano to bude ona .
Len vtedy si pamätám , že bola v takých vysokých plechovkách .
Zhruba 15 cm na priemer a zhruba 30 cm vysoká .
Otvárala sa ešte otvarakom na konzervy .

No a cela pointa spočíva v tom , či je možné tu starú farbu pretrieť tou novou .
Problém je že strecha ma plochu zhruba 180-200 m2
Ak by som chcel dokonale zoškrabať  starý náter , trvalo by mi to mesiace .

Editoval m.evil (14-06-2022 23:46:13)

Offline

 

#362 15-06-2022 06:25:29

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Dotaz na lakyrnika

Těch  asfaltových  barev  bylo dříve několik. Ony se snadno  vyráběly,  stačilo  dovézt vhodný  asfal,  rozpustit i  nějakým odpadnějšími levném rozpouštědle, namíchat  hliníková  lístkový  prášek,  při  tom  dodržet  pár zásad a bylo  hotovo. Dneska je myslím  problém  v tom,  že ten  asfalt,  aby barva nebyla moc hustá,  potřebuje příliš moc ředidel a tak z barvy se podle Brusele emituje příliš moc uhlíku.
Taky bylo  dříve několik  různých  barev  plněných hliníkem  určených  na střechy.
Každopádně když  se dnes ta barva loupe,  tak  to,  co  nedrží  je třeba očistit. Vzít to  wapkou  by mohl  být dobrý  nápad. Mně se asfaltová  barva na střee neloupala nikdy,  vždycky držela do  zmizení.

Offline

 

#363 15-06-2022 09:09:20

n810
Člen
Registrovaný: 30-08-2019
Příspěvky: 32

Re: Dotaz na lakyrnika

Zajímalo by mě kdo si v dnešní době koupí novou Satu a bude jí ještě chválit.Já na ni nic extra nevidím, ano je z kvalitních materiálů tak stejně jako ostatní profi značky jako iwata a devilbiss.Píšu z vlastní zkušenosti a já jsem vyzkoušel spoustu profi značek, ale samozřejmě ne všechny a Sata stříká ze všech nejhůře.Dokonce používá těsnění tam kde ostatní ne a to nasvědčuje méně kvalitnímu opracování.Dokonce u dvou nových Sat kupovaných nedávno protýkalo ředidlo mezi dosedacími plochami - šroubení nádobky a dosedací plochou v pistoli.Nevím jestli je to dáno jejich speciálním polovičatým závitem, který nejspíše vyvolává vychýlení k jedné straně a nebo výrobní nepřesností.A ve finále zjistíte, že u Saty tryska 1.3 není 1.3 ale o dost větší a proto taky hůře práší a proto je tak proslule rychlá.Takže žádná Německá nadčasová technika.Nic však na tom nemění, že v profi lakovně s denním používání vydrží Sata, Iwata i Devilbiss přes 10 let, ale bavíme se o jejich top modelech.Ceny top modelů jsou skoro vyrovnané a technikou a opracováním jasně vítězí iwata - štěrbinová tryska = jemnější atomizace.Tomu se Sata a ani Devilbiss nemůže vyrovnat a kdo jednou vyzkouší, už nebude chtít jinou.

Já jsem flg5 kupoval před lety za cca 3 tis. korun a to bylo bezkonkurenční.Teď dost podražili a to je nemilé.Ovšem pořád bych za ni ty peníze dal, protože jako univerzál nemá chybu.Jediná věc která mě štve je méně kvalitní materiál použitý na těsnících manžetách regulačního ventilu vzduchu a rozstřikovacím ventilu.Když budete mýt v acetonu je to v pohodě, ale jakmile budete mít v ředidlu, které obsahuje toluen tak vám těsnění nabobtná a druhý den profukuje.Opravy není třeba stačí nechat toluen z manžety pouze vytěkat, a vše těsní a funguje jak má.Tohle mě na ní opravdu štve, protože si myslím že rozdílová cena mezi materiálem těsnění co používají v top modelech bude v ceně pistole zanedbatelná - tak ho tam mohli dát.Je to chyba které se dá předejít, ale rozhodně to neomlouvá.

A musím dodat že Devilbisska u vrcholových řad používá stejně kvalitní těsnění jako Sata a Iwata, a vydrží ponořená celá v ředidle a acetonu bez újmy i cca 5 dní, ale to jenom pro satanistické rejpaly.

Offline

 

#364 15-06-2022 11:02:22

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Dotaz na lakyrnika

... takže máte dojem, že Kovofiniš RH 13 (14) je už morálne za zenitom a škoda peňazí za nejakú autorizovanú opravu ?  (Moja pištoľ má síce 20 rokov, ale reálne odstriekaných má len nejakých 10 - 20 hodín čistej práce)


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#365 15-06-2022 12:22:16

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Dotaz na lakyrnika

Už  před 20 lety to  musel  být jakýsi  skladový  doprodej z čištění  skladů. Kovofiniš Ledeč nad Sázavo  se po Sametu  dost  rychle rozpadl, zdá  se,  že pomalu  každý druhý technik  a vývojář z  Kovofiniše vytvořil  tehdy svou  vlastní  firmu. To,  na čem  pracoval  předtím  v Kovofiniši,  to  prodával a ostatní  místo  kovofinišáckých  věcí nakupoval spíš ze zahraničí.  Z nanášecích  zařízení  tam  hodně prodávali  právě DeVilbissy a Saty.

Kovofinišácká  pistole RH13 by měla být dost  solidní  a mimo  spotřební  materiál,  třeba trysky, by měla vydržet  při  každodenním  stříkání  mnoho let.  Možná  dokonce,  protože je tak  stará,  může některý  speciální  spotřební  materiál a náhradní  díly jít dnešními  technologiemi  i  snadno  vyrábět. Nástřik  běžnými  barvami,  to  je rozpouštědlovými  by měla,  pokud je v dobrém  technickém  stavu,  bez  problému  zvládat  v běžné  kvalitě i  dnes. Proti  běžným  dnešním  pistolím  může mít velmi  mírně zhoršenou  kvalitu nástřiku a o  nějaké  procento  větší  přestřiky barvy.

Offline

 

#366 07-10-2022 21:30:57

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Dotaz na lakyrnika

Dobrý večer, chtěl jsem zkusit pistoli LVLP, ale nakonec se to nějak zvrtlo. No to je na dlouhé psaní. Koupil jsem pistoli opět Sicco tools. Nevím jaký je rozdíl mezi pistolemi Sico a Sicco, protože někdy prodávají s jedním C a někdy s 2C. No a trošku jsem nechápal pána v prodejně kde prodávají autolaky, pistole, tmely a vše kolem toho. Nevím jestli je možné aby takový prodavač nevěděl jaký je rozdíl mezi pistolemi HVLP, LVLP, RP apod., nebo jestli to je nějaká taktika? No to je jedno. Koupil jsem pistoli HVLP, protože mi prodavač neustále tvrdil že je to LVLP a výrobci to špatně označují. Ano, je to směšné. Dnes jsem ji vyzkoušel a super. Ten kužel barvy je možná i těch 20cm ne-li i více, tak jsem šťastný jak malý synek. tongue Přitom taky pistole za ještě rozumný peníz, stála kolem 18 stovek. Není totiž nic horšího než když máte kompresor tzv. na plné gule a kužel barvy stěží 10cm i když je barva skoro jako voda. To potom lakujete i kdyby jen jeden díl a čmouhaté jako zebra.

Editoval varok (09-10-2022 11:05:11)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#367 28-10-2022 20:03:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Dotaz na lakyrnika

Dobrý večer, chtěl bych poprosit o radu. Myslíte prosím že se může ztrácet v hadici s vnitřním průměrem asi 8-9mm a délkou asi 15m tlak asi 4Bary? Nebo je chyba někde jinde? Kompresor natlakuje asi 9Bar a vypne. Na regulátoru kompresoru nastavím výstup asi 7Bar, potom mám další regulátor s filtrem proti bordelu a vlhkosti. Na konci hadice u pistole mám takový ten maličký skleněný filtr a maličký regulátor. Na něm už ale nenastavím více než asi 3-3,5Bar. Tak nevím.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#368 28-10-2022 21:11:19

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Dotaz na lakyrnika

Znižuje sa prietok - pri 0 prietoku sa podľa Pascalovho zákona tlak vyrovná. Záleží aj od pripájacích koncoviek. Ja som dal 25m hobbymarketovú špirálu a nevládala potiahnuť ani ofukovaciu pištol. Kúpil som 25m dlhú 3/4 colovú záhradnú hadicu  na 25 barov, pripojil som rýchlospojky a som vysmiaty, prietok jak hovado, tlaková strata malá.

Ak nevypúšťaš žiadny luft, tak by mali tlakomery ukazovať všade rovnako. Ale tie malé čínske hovná si ukazujú, čo chcú. Na lidl plazme mi neukáže viac ako 4,5 baru, aj ked je nádoba natlakovaná na 9 barov. Na vzdušníku mám drahý značkový tlakomer, tomu celkom verím.

Editoval jean (28-10-2022 21:13:22)

Offline

 

#369 28-10-2022 23:02:19

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Dotaz na lakyrnika

jean> Podle me je manometr u te plazmy az za jejim regulatorem. A, pokud se nepletu, 4.5 baru je jeho doporucene nastaveni.
A ne, nepujdu to do sklepa vytahnout z police, zapojit a vyzkouset wink


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#370 29-10-2022 07:22:14

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Dotaz na lakyrnika

Samozřejmě chápu že tlak spadne, ale až o 4Bary? Množství vzduchu je něco jiného. Předtím jsem měl hadici s vnitřním průměrem asi 6mm tak to pochopím, ale koupil jsem větší průměr a pořád takové ztráty? A nebo jak píšete budíky špatně ukazují. Děkuji


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#371 29-10-2022 08:11:01

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Dotaz na lakyrnika

Red ventil je přímočinný regulátor. Proto tlak přo průtoku bude na výstupu menší, než při průtoku vzduchu. klidně i o 1Bar. Podívej se co ukáže manometr na výstupu když zmáčkneš pistoli. Pak tam máš další prvky, nejen hadici.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#372 29-10-2022 09:55:19

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Dotaz na lakyrnika

Já  bych  se v první  řadě podíval  na dokumentaci  pistole , kolik  při  tom  tlaku  odebírá  vzduchu. Potom  bych  se podíval  na dokumentaci  všech  těch  filtrů  a regulátorů,v jakém  rozmezí  průtoků  vůbec fungují a kolik  je na nich  při  tom  průtoku  tlaková  ztráta.
Potm  bych  zkontroloval všechny ty filtry,  jestli nejsou  zanešené. Předpokládám,  že ostaní  je smontované  v pořádku,  že tam  například není  ve šroubení  třeba kousek  igelitu,  který  ten  průtok  zmenšuje.
Teprve potom  by přišla na řadu  otázka průměru  a délky té  hadice.

Offline

 

#373 29-10-2022 14:10:31

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Dotaz na lakyrnika

Famater: to že je tlak na budíku jiný na prázdno a při spuštění např. stříkací pistole chápu a je mi to jasné. Dělá to i třeba redukční ventil u svářečky. Ale já myslel spíše všeobecně. Když kompresor natlačí max. asi 9Bar co jsem si nastavil, a na RV už jde na výstupu nastavit max. odhadem 7Bar. Potom mám přídavný RV s filtrem GEKO, pak už jde hadice co jsem psal a na konci už jde nastavit u pistole max. asi 3,5Bar naprázdno. Když pustím třeba střiíkací pistoli, tak to ještě spadne.
Myslíte prosím že by pomohlo vyřadit ten původní RV úplně a nechat jen ten s Filtrem?

Radim: To co píšete je směšné. Každý trošku inteligentní člověk ví že to co píšete je nesmysl. U stříkacích pistolí si výrobci a prodejci píšou co chtějí, což jsem se nedávno přesvědčil osobně. Že to jsou úplné bludy je nezajímá a budou se s vámi klidně i hodinu hádat. U RV a filtrů je to to samé, tedy pokud se jedná o čínské věci. PŘÍKLAD: Pistole HVLP mají asi největší odběr vzduchu kolem 350L/min. a výše. RP pistole trošku nižší, řekněme do 250L/min. Teď se prodávají i pistole LVLP, které mají mít odběr zhruba kolem 150L/min. plus mínus podle typu. A prodejci vám budou tvrdit, že pistole LVLP má vyšší průtok než HVLP, že pro hobby je vhodná RP apod. U HVLP pistolí se nestydí napsat průtok třeba 170L/min. a spoustu dalších nesmyslů. Kompresory jsou kapitola sama o sobě jak se tady na fóru mnohokráte řešilo. Čistá čína má o polovinu lepší dodávané množství vzduchu než značkové apod. Jak se potom chcete dopátrat údajů které píšete?

Editoval varok (11-05-2023 20:23:41)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#374 29-10-2022 14:30:29

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Dotaz na lakyrnika

varok napsal(a):

To mi připomíná Tlumex, ale ten stříbrný. Taky je stříbrný, ale když se natírá štětcem, tak jdou vidět černé šmouhy od původního černého Tlumexu, takže je asi nějak uměle přibarvovaný.

Je to Renolast. Stále sa vyrába. Problémom je,že sa už nedá pretiet alebo prestiekat inou farbou. Dá sa naried i na striekanie,ale treba velmy vela riedidla.

Offline

 

#375 29-10-2022 14:35:58

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: Dotaz na lakyrnika

varok ten povodný RV vyradit uplne. Do serie 2 redukčné ventili priíliš dobre nefunguju,navyše každý redukčný ventil znižuje prietok vzduchu. Ten čínsky originál vyradit uplne,vyhodit do koša.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče