SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 19-06-2023 18:22:24

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Zváranie bázickou elektródou

Zdravím,
mám zakúpený invertor "Iweld Pocketmig 205 Aluflux". Je to primárne určené na zváranie MIG MAG, ale chcel by som vyskúšať
na nej aj zváranie elektródami. Teraz riešim dilemu a to, že predajca mi povedal, že môžem zvárať bázickými aj rutilovými elektródami
bez toho, že by som prehadzoval póly. Teraz mám držiak elektródy v konektore "-". Pýtal som sa pár ľudí, ktorí mi povedali, že
ak chcem zvárať bázickými elektródami, aby som držiak s elektródou zapojil do "+" pólu. Môžem to takto vyskúšať aj napriek tomu,
že predajca mi dal iné info? Nemôžem mašinu poškodiť?
Díky

Offline

 

#2 19-06-2023 18:32:26

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Zváranie bázickou elektródou

Držák elektrody dejte normálně na +. Basické sice jedou i na -, ale podle mě dost špatně. Svár je takový jakoby studený, oblouk hoří nepravidelně, má divný zvuk.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#3 19-06-2023 18:44:58

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Re: Zváranie bázickou elektródou

varok napsal(a):

Držák elektrody dejte normálně na +. Basické sice jedou i na -, ale podle mě dost špatně. Svár je takový jakoby studený, oblouk hoří nepravidelně, má divný zvuk.

Díky, aj kolega mi to radil. Dúfam, že nepokazím mašinu aj keď predajca radil neprehadzovať póly.

Offline

 

#4 19-06-2023 19:27:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Zváranie bázickou elektródou

Maximálně vám to nebude fungovat na basické elektrody, ale z jiného důvodu. Né kvůli polaritě, ale protože mají některé svářečky moc nízké napětí. Ale pokazit by se nic nemělo.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 19-06-2023 20:16:14

Rodi
Člen
Registrovaný: 11-06-2023
Příspěvky: 63

Re: Zváranie bázickou elektródou

varok napsal(a):

Maximálně vám to nebude fungovat na basické elektrody, ale z jiného důvodu. Né kvůli polaritě, ale protože mají některé svářečky moc nízké napětí. Ale pokazit by se nic nemělo.

Ďakujem, vyskúšam.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče