SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 05-05-2014 17:11:15

kovař
Člen
Registrovaný: 29-10-2012
Příspěvky: 5

dotaz na parametry odporového přivaření matice M8+plech tl.2mm

Dobrý den
Mohl bych vás požádat o radu v práci mám vyzkoušet odporové přivaření MATICE M8  DIN928,ČER k plechu tl.2mm z mat. 11375, mohli by jste mi prosím poradit jak velký svařovací proud bych měl nastavit? v práci bodujeme pouze matice M6 takže  svařečka má  nastavený určitý program ale podle mě bude minimálně rozdíl ve  velikosti svařovacího proudu  ostatní parametry nevím jestli je nutné měnit...
navařená matice by měla vydržet namáhání na krut minimálně 25Nm-zkouší se momentovým klíčem.
Byl bych rád za každou radu... děkuji

Offline

 

#2 05-05-2014 20:23:26

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: dotaz na parametry odporového přivaření matice M8+plech tl.2mm

V prvním kroku bych zvednul svařovací proud o cca 10 %. Pokud by ještě nebyla pevnost dostatečná, přidal bych 1 per. svařovacího času. Přítlak bych neměnil. To zkoušení momentovým klíčem je sice v pořádku, ale může při kontrolní zkoušce nastat případ, že je opakovaně zkoušen stejný spoj. A žádná norma o opakovaných zkouškách na hraniční hodnotu nehovoří. To jen pro zajímavost.

Offline

 

#3 06-05-2014 19:41:00

kovař
Člen
Registrovaný: 29-10-2012
Příspěvky: 5

Re: dotaz na parametry odporového přivaření matice M8+plech tl.2mm

Dobrý den
Děkuji za radu ohledně bodování dneska jsem to vyzkoušel  a pohrál si trochu s nastavením a je to OK smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče