SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 15-11-2015 07:15:27

emanuel1200
Člen
Registrovaný: 27-03-2013
Příspěvky: 207

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

jees napsal(a):

emanuel1200: ale ne, nejsem jen tupý gastarbeiter, ale to nemá cenu řešit. Nějak se to vymyká, je to jako schůze SSM, bylo by lepší vrátit to zpět k vašemu oboru.

Pokud je tu ale někdo, kdo dokáže založit firmu, obstát na trhu a ještě dopřát zaměstnancům leháro, dejte vědět, papíry na sváření si opatřím a můžete mě potom průběžně zapracovávat. Děkuji za nabídky zaměstnání

Kdo tady píše o leháru zaměstnanců?Kolik schůzí SSM jste zažil?
Tak šikovný člověk jak píšete tak si udělejte živnostenský list a začněte podnikat.Poradím, bez půjček postupně z výdělků vybyvovat dílnu.Jenže tak si to žádný podnikatel nepředstavuje.Každý by chtěl nejlevnější pracovní sílu hodně práce pro zaměstnance , vilu za 8 000 000Kč  BMV před ní 4x do roka dovolená na vlastní jachtě.Na kontě 3miliardy pokud možno eur.Takže dnes se se hodnotí  kolik milionů má  ,ale bohužel ne to co umí.
Držím palce ať se daří.




Emil

Offline

 

#27 15-11-2015 09:44:07

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Honza007 napsal(a):

jees napsal(a):

emanuel1200: ale ne, nejsem jen tupý gastarbeiter, ale to nemá cenu řešit. Nějak se to vymyká, je to jako schůze SSM, bylo by lepší vrátit to zpět k vašemu oboru.

Pokud je tu ale někdo, kdo dokáže založit firmu, obstát na trhu a ještě dopřát zaměstnancům leháro, dejte vědět, papíry na sváření si opatřím a můžete mě potom průběžně zapracovávat. Děkuji za nabídky zaměstnání

Podivejte dnes na "kvalitu" automobilu elektroniky  potravin atd atd nebo snad myslite ze tohle neni nenazranost???Neni ostuda  umazat si ruce ale je ostuda to delat za almuznu!!!

Ano, kvalita šla u spousty věcí dolů, nebo se aspoň rozdělila na vyšší/dražší a nižší/levnější. Dílem to je kvůli zisku, to neříkám, ale dílem také proto, že spousta lidí kupuje podle ceny a ne podle obsahu, takže se jim tím vychází vstříc (viz např. kukla za 500Kč nebo mig za 5000Kč)

Offline

 

#28 15-11-2015 10:02:24

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

emanuel1200 napsal(a):

jees napsal(a):

emanuel1200: ale ne, nejsem jen tupý gastarbeiter, ale to nemá cenu řešit. Nějak se to vymyká, je to jako schůze SSM, bylo by lepší vrátit to zpět k vašemu oboru.

Pokud je tu ale někdo, kdo dokáže založit firmu, obstát na trhu a ještě dopřát zaměstnancům leháro, dejte vědět, papíry na sváření si opatřím a můžete mě potom průběžně zapracovávat. Děkuji za nabídky zaměstnání

Kdo tady píše o leháru zaměstnanců?Kolik schůzí SSM jste zažil?
Tak šikovný člověk jak píšete tak si udělejte živnostenský list a začněte podnikat.Poradím, bez půjček postupně z výdělků vybyvovat dílnu.Jenže tak si to žádný podnikatel nepředstavuje.Každý by chtěl nejlevnější pracovní sílu hodně práce pro zaměstnance , vilu za 8 000 000Kč  BMV před ní 4x do roka dovolená na vlastní jachtě.Na kontě 3miliardy pokud možno eur.Takže dnes se se hodnotí  kolik milionů má  ,ale bohužel ne to co umí.
Držím palce ať se daří.




Emil

Schůzí jsem zažil několik než jsem to začal ignorovat, to byla větší ztráta času, než fandit na předem koupeném fotbalu. Proto ta nadsázka s Marxem a jeho kolegou, to nebylo nic osobního proti vám. Ta vaše vize je stejná jako jsem měl vždy i já, ale pokaždé to tak nejde, někde jsou vysoké vstupy a úvěr v desítkách mlionů je jen nutný počátek. Proč někdo v počátku podnikání utratí peníze za luxusní auto nebo kancelář taky moc nechápu, ale třeba někdy může mít smysl

Offline

 

#29 15-11-2015 10:02:47

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Hodně firem s pobočkama po celém světě má plnění plánu výroby propojenou elektronicky,takže na centrále firmy hned vědí jak kde si která pobočka stojí.Hned se dá vyčíst zmatečnost,takže se ví která směna umí a která ne,která maká a která lempluje.No a v porovnání se západní "kapitalistickou  Evropou" na to ty postkomunistické země nebývají vůbec špatně(asi proto že nemáme tolik inžinýrů ze Sýrie apod.).Asijské země pak jednoznačně vedou objemem,ale mimo JPN dost ztrácejí právě tvorbou zmetků(zvlášť v přesné strojařině).Naše školství  to je kapitola sama pro sebe a bohužel zůstaly z něj jen ůlomky kvality co mělo kdysi.(vzpomínám jak mě kdysi několikrát matikář trefil svazkem klíčů mezi oči a doma jsem raději nic neřekl.Pak jsem ho vypekl že jsem předstíral nepozornost,on hodil já přikrčil hlavu a odnesla to vitrína s modely atomů co byla za mnou).


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#30 15-11-2015 10:19:04

havran
Člen
Registrovaný: 10-10-2009
Příspěvky: 16

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Je škoda žě ste se přěstali bavit o tématu. Je mi hrozně líto kluku z automobilek který výdám při zkoužkách po dvouch letech kde víc jak polovina kouka na nastavení svářěčky jako jelen o nastavení tl  aku nemluvě. A navic podle nové normy 9606-1 budou chodit na přez. za tři roky tok to bude mazec. Ale na tom jsou stejně kluc i z firem kde oni nevědí proč dělají polohy svaru ktere v práci nesvařují.Automaticky jsi svařěč tak ve čtvrtek škola trubka poloha hl-45st. no a v pátek to vysmahneš na zkouce a je hotovo. Nějaký broblém. Já bych řekl že jo ten kluk co to vživotě nevařil je tak rozhozenej že tuhle těžkou polohu dává jen málo kdo

Offline

 

#31 15-11-2015 13:40:05

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

No,my jsme vděční za každého svářeče kterýho nám firmy na přezkoušení pošlou, běhám okolo nich a vařím kafe, když se mu to nepovede tak nic neplatí, aby nebyl ve stresu, tady je to samej agenturní pracovník, tam se asi žádný zkoušky nevyžadujou.Jo a na nastavení Phoenixe nebo AlphyQ jsem taky čuměla jak vyvoraná myš než mi to docvaklo, nezapomeňte že ve spoustě firem už podobné strojky se synergií maj takže svářeč točí jen kolečkem na hořáku.......

Offline

 

#32 17-11-2015 16:35:05

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

To vyjádření mne Jirko mrzí ..........  Kdo tedy má školit dorost ??????  Je přece jednoduché si pracovníka zavázat podmíněným zpětným zaplacením školy .. jees plácá úplný hovadiny ....

Offline

 

#33 17-11-2015 18:10:15

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Vůbec nic nemám proti dorostu ve výrobě. Dokonce bych tu mohl napsat možná 30 jmen hochů jak v AUTOMOTIVE tak dvou nyní u soukromníka, kteří se vypracovali na dobré svářeče. Ale postupovali po jednotlivých krocích a byli tak dobří, že se o svařování zajímali, třeba i o přestávkách zkoušeli na svářečských postech něco lepit. Takového člověka rád pošlu do svářečské školy, protože vím, co od něj mohu čekat. Ale když se mi hlásí někdo přímo na místo svářeče, předvádí Certifikát a při praktické zkoušce neobstojí, to se pak na něj dívám zcela jinak.

Offline

 

#34 17-11-2015 19:47:27

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

bobobo napsal(a):

To vyjádření mne Jirko mrzí ..........  Kdo tedy má školit dorost ??????  Je přece jednoduché si pracovníka zavázat podmíněným zpětným zaplacením školy .. jees plácá úplný hovadiny ....

založte firmu a jděte příkladem, to budou slova podpořená činy

Offline

 

#35 17-11-2015 20:47:12

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Kvalita a využitelný potenciál pracovníka ve většině oborů je závislý na míře jeho zkušeností(praxi) a ta se jinak než že dotyčný bude v oboru dělat získat nedá.Na druhou stranu "novic" nemůže očekávat stejné platové podmínky jako zapracovaný "mazák".To může až po čase za předpokladu že odvádí bezchybnou perfektní práci.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#36 17-11-2015 21:37:55

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Ládes napsal(a):

Kvalita a využitelný potenciál pracovníka ve většině oborů je závislý na míře jeho zkušeností(praxi) a ta se jinak než že dotyčný bude v oboru dělat získat nedá.Na druhou stranu "novic" nemůže očekávat stejné platové podmínky jako zapracovaný "mazák".To může až po čase za předpokladu že odvádí bezchybnou perfektní práci.

tak nějak, ale vysvětlete nováčkům že nebudou mít stejně jako letitý praktik, to nechápou a berou to jako diskriminaci.
Na druhou stranu, udělat z nováčka praktika je dost těžké když základy jej nezajímají a odmítá si o nich něco vyslechnout. Teď tady máme jednoho, včera mí povídal "Udělejte to radši Vy, Vy to umíte", takže to bude věčný začátečník

Offline

 

#37 17-11-2015 22:43:38

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Chápu že dotyčný má strach vytvářet zmetky a působit tím firmě ztráty.Je tedy dobré aby mu někdo ukázal že to jde a nejlépe i vysvětlil jak na to.Pak už je na něm aby to co neumí ve volných chvílích trénoval tak aby byl firmě plnohodnotnou posilou.Jenže  ono to dnes- v době kdy nám prostřednictvím médií "rádobycelebrity" s pochybným morálním kreditem zprostředkovávají své pokřivené vnímání reálného světa zleva zprava,manuální práci prezentují jako podřadnou a ponižující vhodnou tak pro Ukrajince,skutečnost že je možné se mít dobře bez nějaké větší námahy,to se pak mládeži horko těžko vštěpují pracovní návyky a vysvětluje že nejlíp ohodnocen bude ten nejlepší(nejsedřenější).


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#38 18-11-2015 06:19:08

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

No zrovna pro tuto profesi jsi to přehnal , že by nejlepší svářeč byl nejsedřenější . Já si myslím , že zde to bude naopak . Umí se k práci postavit a má ji rychle . Tím umí se postavit nemyslím pochopitelně jen nějak stále pracovat , ale aby se i uměl (sebe) natočit tak , aby ho to nejméně zatěžovalo .

Offline

 

#39 18-11-2015 15:55:22

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

"obrazně řečeno",ale i tak může být nejsedřenější,protože zatímco průměrný svářeč udělá za šichtu 36metrů sváru,dobrý cca 40m,špičkovej 45m no a nejlepší dá mezi 45 a 50 metrama.Proč?Už ví co si může  dovolit,protože má perfektně odpozozovanej a odposlouchanej proces a chování materiálu,ví jak si nastavit zdroj,protože ho zná. winkZároveň ví kde a jak si opřít ruku aby se co nejméně unavil.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#40 18-11-2015 19:53:01

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Ládes napsal(a):

Kvalita a využitelný potenciál pracovníka ve většině oborů je závislý na míře jeho zkušeností(praxi) a ta se jinak než že dotyčný bude v oboru dělat získat nedá.Na druhou stranu "novic" nemůže očekávat stejné platové podmínky jako zapracovaný "mazák".To může až po čase za předpokladu že odvádí bezchybnou perfektní práci.

zadravim zažil jsem jinou  praxi ja už zapracovanej mazak, ale knam do firmy nabrali čerstvy vyučence za svařečakem se statnicema neumeli nic, ješte jsem je to musel naučit a dostali o 2 litry nastupni plat vetší a po 3 mesicích odalší litr navíc a ja měl pořad stejnej plat ikdyž jsem žadal zvyšení aspoň oneco malo poroce meto přestalo bavit tak jsem odešel a šel jinam za větší penize..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#41 18-11-2015 20:33:01

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Je tady něco v nepořádku. Cizí firmy si sem přicházejí vydělat peníze. Proto chtějí jen pracovníky, kteří od první minuty jsou schopni podávat plný výkon. Je ale pravda, že naprostá většina absolventů škol, učebních oborů a je jedno jaké profese mají sice nějaké znalosti, ale pro praxi to vůbec nestačí. Kdysi byl po vyučení tovaryš, dostal tovaryškou knížku, se kterou mohl procestovat celou evropu a získávat zkušenosti, samozřejmně za minimální plat, většinou jen za stravu a kapesné. Teprve za několik let mohl složit mistrovské zkoušky a mohl mít samostatnou živnost, mohl mít i učedníky. Také se tehdy pěstovala loajalita k firmě, zaměstnavateli. Nyní by byl blázen každý, kdo by na vlastní náklady nechal pracovníka získat kvalifikaci (zručnost, znalosti ap) a když by se mu ta investice měla začít vyplácet, tak pracovník: támhle mi dají o 300 více frrr a je pryč.  Zásadní problém vidím v tom, že pro naši pracovní sílu je konkurencí pracovník v Číně ap, a ne v západních zemích Evropy. Tím je daná nízká úroveň platů a prostor k nižším platům je malý. Proto se také malý plat v době zapracování blíží platu pracovníka zběhlého atd atd. Proto také v tomto státě nic ekonomicky nevychází. Nadává se na tuto, a předchozí vlády. Ale pravda je že je to důsledek našeho vyčlenění z mezinárodní dělby práce po bolševickém puči v roce 1948.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#42 18-11-2015 21:00:22

havran
Člen
Registrovaný: 10-10-2009
Příspěvky: 16

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Agenturní svařeči to je někdy hodně velký zlo. Už mezi kmenovýma klukama tak po pracovní stránce vůbec. Je škoda že firmy si pracovníky už nevychovávaj od učiliště. Já osobně jsem měl zažito žě když ten kluk měl zájem se něco naučit tak ten čas jsem si udělal. Věděl jsem že si tu práci ten určitý svar udělám v klidu.Uvidím od ledna budu mit partičku kluku z učnáku na135 tak doufám žě se moc nemýlím.Byla by škoda zapomenout na zlatý český ručičky.

Offline

 

#43 18-11-2015 22:26:40

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

havran:Na výuku nebo coby spolupracovníky?Jestli to druhé tak to vám držím palce a přeji pevné nervy,notnou míru sebezapření a trpělivosti,no a štěstí na lidi.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#44 23-11-2015 19:47:29

havran
Člen
Registrovaný: 10-10-2009
Příspěvky: 16

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Já osobně si myslím žě ono ta výuka praxe je je duležita jako praxe sama. Takže já se věnuji ke všem uplně stejně at umí nebo ne. Duležitý je zájem o svařování a že svařování jde do předu to víme všichni tak proč nepomoct.Kolik krát je škoda že zkušený svařeč si nenechá poradit při svaru a udělá chybu jako ten začáiečník jen k vuli tomu, žě si nezkontroluje nastavení tlaku  a bere to jako samozdřejmost nastavení toho předním

Offline

 

#45 23-11-2015 21:10:30

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

havran napsal(a):

Agenturní svařeči to je někdy hodně velký zlo. Už mezi kmenovýma klukama tak po pracovní stránce vůbec. Je škoda že firmy si pracovníky už nevychovávaj od učiliště. Já osobně jsem měl zažito žě když ten kluk měl zájem se něco naučit tak ten čas jsem si udělal. Věděl jsem že si tu práci ten určitý svar udělám v klidu.Uvidím od ledna budu mit partičku kluku z učnáku na135 tak doufám žě se moc nemýlím.Byla by škoda zapomenout na zlatý český ručičky.

Ano agentruní pracovníci jsou ve většině případů zlo. Nicméně najdou se i tací co za něco stojí. Já osobně tyto pracovníky v práci testuju a vyhodnocuju, zda je má cenu držet a nebo je poslat zase pryč. Někteří ukáží, že něco umí téměř hned, někteří ukáží že neumí rovnou hned (takoví zůstanou max do konce pracovní doby) a pak jsou takoví, co sice něco ukážou, ale nejde je zařadit ani tam ani tam... Zrovna teď v práci máme jednoho takového pacovníka, který ukázal že umí menší sváry (velikost a4), ale větší mu moc nešly. Po dvou dnech co jsme dělali sváry a8, jsem ho už chtěl poslat domů, ale pak se začali dělat sváry zase menší, takže zatím zůstal. Po několika týdnech pak zase byly sváry a8, tak jsem mu dal na pokus nějaké materiály a už mu to šlo pěkně. Prostě se musel "aklimatizovat" a zvyknout na svářečku (dostal rovnou plný manuál).
Pak tam bylo pár takových co neuměli pomalu zapnout svářečku natož ji nastavit. Jeden tam dokonce byl co držel hořák jak zahradní hadici, s výletem drátu cca 5-8cm (ano centimetrů)... Pak tam byl jeden co sám vzdal, když viděl že děláme přesné věci v kolikrát v řádu desetin milimetru. Další to vzdal po té, když zjistil, že nebude jen svařovat, ale sám si výrobek i skládat, občas dokonce i vrtat nebo přímo řezat... Ten měl dokonce rekord s odchodovým časem - vydržel cca 20 minut svařovat pokusné sváry, pak bez toho aniž by někomu něco řekl, odešel a už nevrátil....
Najít v dnešní době kvalitního pracovníka je téměř nemožné... Zejména v tomto oboru, kdy to většinou není jen o svařování, ale i o výkresech...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#46 23-11-2015 22:05:11

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

Rellik napsal(a):

...........Najít v dnešní době kvalitního pracovníka je téměř nemožné... Zejména v tomto oboru, kdy to většinou není jen o svařování, ale i o výkresech...

a bude to cim dalej horsie... a nie len v tomto odbore
som zvedavy, kto bude pracovat napr. v stavebnictve za 10-15 rokov

Editoval rcp (23-11-2015 22:06:49)

Offline

 

#47 23-11-2015 22:11:15

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

němci už to řeší...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#48 23-11-2015 22:52:12

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

rellik:kolikrát je lepší týpek co se raději na všechno 10x zeptá než suverén co všechno ví všechno zná ale místo aby otevřel hubu zkurví materiál za desítky tisíc.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#49 23-11-2015 22:52:13

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

bourač napsal(a):

němci už to řeší...

ja som skor myslel, kto bude stavat..... a na demolacie si tu ty smile

Editoval rcp (23-11-2015 22:55:42)

Offline

 

#50 26-11-2015 13:23:03

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: NENÍ ŠKODA ZALOŽIT HODNOCENÍ SVÁŘ.ŠKOL ?

bourač napsal(a):

němci už to řeší...

a takto vypada to ich riesenie:
https://www.facebook.com/10730048928889 … 155655756/

Editoval rcp (26-11-2015 13:29:58)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče