SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 20-03-2017 20:19:17

Vitus
Člen
Místo: Zlín

Info pro zájemce o rekvalifikaci přes ÚP

Zdravím,

téměř po sedmitýdenním martyriu s úřadem práce mi byl schválen rekvalifikační kurz svařování, a tak mě napadlo, že bych pro případné zájemce o rekvalifikaci sepsal, jak celý proces probíhal a s jakými lhůtami je třeba počítat (v mém případě šlo o ÚP ve Zlíně):

1. 2.: návštěva ÚP, zařazení do evidence*, podání žádosti o rekvalifikaci
13. 2.: telefonát z oddělení rekvalifikací, požadavek na písemné zdůvodnění rekvalifikace**
20. 2.: další telefonát - žádost nebyla ani schválena, ani zamítnuta; mám si najít firmu, která mě po rekvalifikaci zaměstná***
13. 3.: ohlášení úřadu, že jsem si našel firmu, ve které jsou ochotni mě zaměstnat
16. 3.: schválení rekvalifikace a výzva k dostavení se na ÚP kvůli vyplnění formulářů
20. 3.: zapsání do kurzu
30. 3. – 28. 4.: konání kurzu

* Podmínka pro rekvalifikaci hrazenou úřadem práce.
** Co chtějí úředníci slyšet: nedaří se vám najít práci, s vaším současným vzděláním máte špatnou uplatnitelnost a po absolvování kurzu se o vás firmy poperou, případně jak zvolený kurz souvisí s vaším vzděláním.
*** Písemný příslib zaměstnání je sázkou na jistotu, ale mně prošel i ústní příslib, nicméně úřednice si to u firmy ověřovala.

Celé schvalovací kolečko tedy trvalo necelé dva měsíce, ale pokud si oběhnete firmy v okolí ještě před výletem na ÚP, určitě se to dá stihnout rychleji. Tento krok doporučuji provést co nejdříve, podstatně zjednoduší dilema, jakou zvolit metodu a zkoušku, a vědomí, že vás po absolvování kurzu budou ochotni někde zaměstnat, taky není úplně k zahození. Dále budete potřebovat lékařský posudek o zdravotní způsobilosti, ale ten nemusíte mít hned první den, až když vám rekvalifikaci schválí (formulář dostanete a ÚP poplatek za prohlídku proplácí). Jak je to s podporou během rekvalifikace najdete na stránkách ÚP.

Doufám, že to někomu alespoň trochu pomůže.
Přeji hezký den

#2 20-03-2017 21:20:53

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Re: Info pro zájemce o rekvalifikaci přes ÚP

Ještě bych doplnil - potenciálního zaměstnavatele se zeptat přímo na typ požadované zkoušky, zkoušek. Je docela problém, když se ve firmě hlásí uchazeč s přislíbeným zaměstnáním a má místo použitelných zkoušek na metodu MAG zcela ve firmě nepoužitelnou metodu TIG, případně se zkouškou na svařování plamenem, která mu ve svářečské škola přišla jako nejjednodušší.

#3 20-03-2017 21:24:49

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

Vitus napsal(a):

30. 3. – 28. 4.: konání kurzu

dík za info,
  a ten kurz byl zakončen jak? Jakou zkoušku jsi vykonal? Jakou metodou, a co, můžeš tedy svářet?  Případně ještě (pokud to víš) kolik ÚP za ten kurz Škole zaplatil?

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#4 20-03-2017 21:48:32

Vitus
Člen
Místo: Zlín

bourač napsal(a):

dík za info,
  a ten kurz byl zakončen jak? Jakou zkoušku jsi vykonal? Jakou metodou, a co, můžeš tedy svářet?  Případně ještě (pokud to víš) kolik ÚP za ten kurz Škole zaplatil?

No jelikož je dnes 20. 3., tak mě kurz teprve čeká, ale bude to metoda 135 (úřední kurz) a na přesném označení se ještě domluvím přímo ve škole, budoucí zaměstnavatel se zná s vyučujícím a prý mám chtít "standard". Chtěl jsem i metodu 141, ale ÚP ve Zlíně hradí jen jeden kurz. Kolik ÚP za ten kurz zaplatí mi neřekli, ale zkusím se zeptat.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla