SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 20-04-2017 04:50:53

tomky123
Člen
Registrovaný: 18-04-2017
Příspěvky: 4

Svařování elektrodou, housenka.

Zdravím.

Právě se začínáme učit se svařováním a první co děláme jsou housenky s elektrodama B a R proto  bych se chtěl zeptat jak správně udělat housenku jakým stylem vést elektrodu apod.

Offline

 

#2 20-04-2017 08:10:14

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Na netu je spousta článků o svařování elektrodou, technika svařování MMA se do pár vět nedá zhustit. Chce to hledat přes google.
http://mechmes.websnadno.cz/dokumenty/p … trodou.pdf

Offline

 

#3 20-04-2017 11:17:19

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Taky bych se podíval tady na Svarinfo, metoda MMA a početl pár vláken ve Svarforu, dá se podle toho začít i bez jakéhokoliv dalšího školení, natož s podporou školy

Offline

 

#4 20-04-2017 11:48:12

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Hmm, vyvařit balík klacků, to je nutnost-vzdálenost, zapálení, postup, cit pro materiál, nastavení proudu, to vše si tak ověříte než jako pako začnete navařovat plochy.Koukám že v těch školách jsou opravdoví odborníci kteří se s tím chvilku živili, když se absolenti musej ptát na foru.Ubalit jointa jednou rukou Vás už naučili?.....hi. zdravím

Offline

 

#5 20-04-2017 12:09:45

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Otázka začíná "Právě se začínáme učit", to vysvětluje co je kdo mohl už naučit a asi také to, že se tazatel ptá z vlastní iniciativy. To je, řekl bych, chvályhodné, dnes už téměř neuvěřitelné.

Když jsem ještě kouřil, kolikrát jsem zkoušeli ubalit si cigaretu jednou rukou, ale nikdy mi to pořádně nešlo

Offline

 

#6 20-04-2017 23:06:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

kuřák tabáku nedokáže tolik jako kuřák marihuany, mám na pomocný práce bandu makáčů, dají si ráno jointa a pak jedou jak fretky smile
Jednou ráno mi nabídli, dal jsem si to do huby a než to stihnul zapálit nastala situace že jsem potřeboval obě ruce na práci, jointa jsem dal do kapsy a přišel na něj až večer doma. Byl jsem přiložit do kotle a toho jointa si zapálil, dvakrát sem potáhl a nechutnal, tak jsem ho hodil do kotle a šel nahoru do bytu. Pak si už nic nepamatuju až cca za dvě hodiny, manželka povídala že jsem celou dobu byl při smyslech a mlel jsem a mlel furt nějaký nesmysly, nebyl jsem schopnej dokončit myšlenku, větu. Ty parchanti mi dali něco super silnýho.
Marihuana léčí, ale kdo v tom jede denně určitě mu to degeneruje mozek. Což je věc kterou si feťák neuvědomí - nepřipustí. sad


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#7 21-04-2017 08:26:52

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Svařování elektrodou, housenka.

No jo, bourači, on ten problém je trochu jinde. Při lékařském použití marjány je droga přímíchávána do mastí, tablet, jídla a pod. Při hulení to jde přímo do mozku, protože okysličenou krev z plic žene srdce hlavně tam a ve velkém množství.

Offline

 

#8 21-04-2017 12:34:20

Tazz
Člen
Místo: Praha-Východ
Registrovaný: 05-08-2011
Příspěvky: 174

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Bourači, vážně si si nic nepamatuješ?
Už dlouho mám chuť to vyzkoušet, ale nemám odvahu ani přístup.
Za mlada jsem dával krev, tak jsem nic takového nemohl.
Tak si říkám, že se mám na stará kolena zkusit co jsem za mlada nestihl. smile
Kouřit neumím, takže bych to musel dát do nějakého jídla.. sad


Kühtreiber TIG 315 AC/DC P, vodník K315W, IDEAL TECNO MIG 212 LCD, Gama 1550

Offline

 

#9 21-04-2017 12:59:41

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4460

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Já bych řekl, že degeneruje nejen mozek, ale i nervy a svalová souhra.
Až se takovému člověku stane nějaký pracovní úraz a v nemocnici prověří krev, může to být pro zaměstnavatele docela problém, pokud se ukáže, že o tom věděl.
Na druhé straně to vypadá, že konopí zlepšuje kvalitu života při všelijakých nemocích přicházejících s vyšším stářím a částečnou nemohoucností.
Možná se to nezlepší přímo, ale při rozumném použití by to mělo zlepšovat náladu, chuť k jídlu, snižovat bolesti a omezení při pohybu... A to už samo o sobě udělá hodně.

Offline

 

#10 21-04-2017 13:41:17

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Hmm, dobrý, přínosná diskuse, když trávu budu macerovat ve slivovici, tak jsem se dočetla že to jde, nechá se to vylouhovat a navíc se to na bolest dá dávkovat, no namažete si kolena víckrát, to je vše vyzkoušený a popsaný.Ale nic jsem se nikde nedočetla o máku, potřebovala bych občas něco přírodního na spaní i pro šéfa, mám představu malýho panáčka večer......hi..jestli si to přečte tak mě zabije a budete mít pokoj..

Offline

 

#11 21-04-2017 18:19:10

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Domnívám se,že zralý mák(semínka) obsahuje pramálo opiátů.Jiné to bude s nezralým,případně s makovinou.Mastí z "kykirisu" úspěšně léčím rozpraskané ruce-prsty puklé do krve a za 2-4 dny je to v pohodě.Nutno podotknout že mast je domácí ten předraženej "sráč" z lékárny je dobrej tak na mazání pantů u dveří.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#12 21-04-2017 18:51:21

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Svařování elektrodou, housenka.

No, makovina, odvar, nenašla jsem zda se to rozpouští v lihu, na škrábance používám propolis, ted jsem litřík tinktury omylem šéfovi vylila do kanálu, měl radost, hi

Offline

 

#13 21-04-2017 20:00:40

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Propolisová tinktúra je perfektná vec. Úspešne ňou nahrádzam antibiotiká. S makovicami by som ale nešpekuloval. Ak to bude pôsobiť , tak to bude cesta k závislosti. Na nespavosť a upokojenie je výborná medovka.
    Tráva je síce chvíľu sranda , ale po čase človeku viac berie ako dáva. Antidepresivum to nie je ani náhodou , ba naopak. Keď vidím tie blbé pohľady , som rád že nič neužívam. Ani len alkohol. Väčšina ľudí ktorých si naozaj vážim čo v remesle či v hudbe niečo dokázali nepožívajú vôbec nič. To je najlepšie. Nikoho neodsudzujem a vôbec mi to nevadí , zhúlený ľudia sú príjemnejší ako ožratý smile

Offline

 

#14 21-04-2017 20:08:40

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Na spaní je dobrý meduňkový čaj. Proč hned opiáty?


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#15 21-04-2017 21:58:29

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Svařování elektrodou, housenka.

No, problém s bolestí, když  tři týdny bolestí neusnete při mrazech a změnách počasí, a felčar  napíše Tramal a vy vidíte jak to toho člověka deptá, chcete pomoct, všechny ty mazací Voltareny, ibalginy jsou k ničemu, no zkusíte se zeptat na něco přírodního....dneska máme ten net, co?

Offline

 

#16 21-04-2017 22:13:06

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Na vecerne dobre spanie dobre funguje pohar tepleho mlieka s medom  alebo male pivo pred spanim  ale samozrejme ze od bolesti to nie je smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#17 21-04-2017 23:15:06

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Otázkou je co je příčinou těch bolestí.Tu je zapotřebí odstranit nebo co nejvíc omezit.Zabývat se potlačením důsledků-v tomhle případě toho že tělo bolestí říká o nějakém problému nepovede k jeho vyřešení(nicméně "felčarovi" to umožní dojit zdravotní pojišťovnu téměř neomezeně dlouho),ale může vyústit v další problém(co nasadíme až tělo léku přivykne,přestane zabírat nebo ho poškodí?)Bohužel i medicína zohledňuje "rentabilitu" léčby,takže  složitě opravovat "starý kus",blížící se horizontu životnosti,je zbytečné.(jsou to taky "jen opraváři a instalatéři"-slova kamaráda špičkového lékaře)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#18 22-04-2017 00:52:30

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Na Tramal pozor, při hodně vysokých dávkách to může mít neblahý vliv na "bystrou mysl" (skoro osobní zkušenost). Taky mám pocit, že je tam nějaké riziko závislosti při dlouhodobém užívání vysokých dávek. Na opravdu težké stavy, jako poslední stádium rakoviny a podobně, se předepisuje morfin, je jednou ze složek přírodního opia (to je ta Vámi vytoužená šťáva z makovic) a je to "blízký příbuzný" heroinu - porovnejte si oba strukturní vzorce, to by Vám mohlo napovědět, s čím máte tu čest. Ostatně i Tramal patří mezi opioidy, ale do jiné skupiny a proti morfinu je to čajíček. Předepisuje se důchodcům na bolavé klouby poměrně hodně často a co vím, tak funguje docela dobře. Rozhodně je to silnější analgetikum, než ibuprofen nebo dokonce paracetamol, to sotva stačí na bolest hlavy při nachlazení. Ale paracetamol v kombinaci s Tramalem údajně zvyšuje účinek Tramalu - možno vyzkoušet na vlastní riziko. V žádném případě bych to ale neřešil nějakými makovicemi, to si koledujete jen o problémy. Ne vše stoprocentně přírodní je také stoprocentně zdraví prospěšné. Taková muchomůrka zelená je také přírodní.

Offline

 

#19 22-04-2017 01:20:58

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Clovek pride pozret ci Evita hodi nieco z oboru a dozvie ako unich prebieha vyucba.No a dozvie sa ako na opiaaty... big_smile
Ach tie zlate casy pico* a vystruznik s vyhrubnikom ked este boli v ponuke big_smile

Asi 2-3 roky dozadu sa trhom prevalil nejaky "kvalitnejsi" mak a tam sa spominalo ze pestovane odrody v CZ maju nizky podiel.
Na velke bolesti je aj Valetol ale pri velkych davkach je to zataz na pecen a moc by som nesoferoval. Alkohol sa nesmie.
Vsetky tie ibu/brufeny tiez pri dlhodobom pouzivani su zataz pecen a ladviny takze pozor.
Inak drogy v malom su liek vec predsta "drugstore" je lekaren aj bezne korenie "Muskatovy oriesok" v malom je korenie vacsie sposobi otravu. Tak pozor pri robeni obeda big_smile

Ale ked uz nieco vyliala do kanala tak mu treba kupit konopne pivo big_smile
inak sa bezne predavaju masti z vytazkov konope (tusim uz aj konska mast) vraj to pomaha.
Problem moze byt pri nejakych testoch poznam zvaraca co si neda ani domaci/kupeny makovnik ze by mal problem.
Ale clovek moze nafukat este aj z nanuku...

Nastastie CZ a SK niesu ako US a ine krajiny kde taky klasicky mak a jeho pestovanie povazuju za problem
ale taka husenica v zahrade to je problem big_smile

Editoval ihlan (22-04-2017 02:27:03)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#20 22-04-2017 07:04:47

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

ihlan napsal(a):

Ale clovek moze nafukat este aj

kolega co založil toto vlákno musí být v rauši z množství informací lol

Mám rád oplatky Mila, jedu, přikusuju, zastaví mě hlídka. Běžná kontrola, alkoholtester. Nadýchávám cca 0,2°°/°. Vznáším protest (téměř abstinent již 25let).
Švestka praví - "Ano pane řidiči, viděl jsem že jíte oplatku, počkáme 5minut a zkoušku opakujem." Po 5minutách v dechu 0.-


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#21 22-04-2017 08:54:36

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Svařování elektrodou, housenka.

No, pokud pan Tomky 123 už vyvařil první balík eld, a zjistil tak kolik nastavit proudu na optimální velikost housenky tak doporučujem vytvářet nápisy, podpisy. Naučí se tak  vedení elektrody, aby ji nedržel křečovitě a bude ho to i bavit. pak bych tvořila ty návary...zdravím.Šéf nás nutil ať se při sváření ještě hýbem, třeba dopředu a dozadu.Pokud jde o mák, jen jsem zaslechla že se odvar dával dětem aby se zklidnily a spaly, a my na Vysočině si musíme vše zmáknout sami, včetně dětí, hi..takže tak.

Offline

 

#22 22-04-2017 09:31:45

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

No ten sef je ale previt. To musi byt iny pohlad ked tam mate aspon 3 "holky" co drzia elektrodu a este sa ladne hybu big_smile

Ked je taky previt treba mu dat ako stare matere do podusky LEVANDULU ma to 2 ucinky ukludnuje a "brani zapaleniu obluku" big_smile

Evita a navarovy prud nieje nahodou na spodnej hranici elektrody narozdiel od idealneho prudu  pre dobry prievar ?
PS: Makovy strudel detom staci akurat to ostava zuboch a zlcnik drazdi tak pozor wink ale inak velky zdroj vapnika.

Editoval ihlan (22-04-2017 09:41:51)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#23 22-04-2017 11:27:14

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Evita napsal(a):

No, pokud pan Tomky 123 už vyvařil první balík eld, a zjistil tak kolik nastavit proudu na optimální velikost housenky tak doporučujem vytvářet nápisy, podpisy. Naučí se tak  vedení elektrody, aby ji nedržel křečovitě a bude ho to i bavit. pak bych tvořila ty návary...zdravím.Šéf nás nutil ať se při sváření ještě hýbem, třeba dopředu a dozadu.Pokud jde o mák, jen jsem zaslechla že se odvar dával dětem aby se zklidnily a spaly, a my na Vysočině si musíme vše zmáknout sami, včetně dětí, hi..takže tak.

Pro začátek bych doporučil vyzkoušet tinkturu nebo odvar z téhle bylinky: https://www.obrazky.cz/?q=kopretina%20% … 38b5eeff18
Možná pomůže povolit bolesti a spánek pak přijde sám.Začít hned s opiáty mi přijde jako jít na lov kachen s kulometem.Co vlastně "šéfa" bolí,kolena,záda,ruce,svaly?

Editoval Ládes (22-04-2017 11:34:06)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#24 22-04-2017 17:03:50

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Svařování elektrodou, housenka.

No, srandičky a pak polyneruopatie, těžká, nohy,- ale teď jak zmiznou ty výkyvy počasí snad s ním bude zase sranda, jo a pro pana Ihlana, povinně jsme musely sundat horní díl spodního prádla a nosit bavlněnej rolák kvůli kuličkám, no rozstřiku..hi, prej aby jsme v létě nebyly flekatý a líbily se klukům...

Offline

 

#25 22-04-2017 17:55:28

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Svařování elektrodou, housenka.

Evitko a kozene zastery by neboli lepsie namiesto tych rolakov?   Len ta kozena je tazsia  ako ta kuchynska     smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče