SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 13-09-2018 20:16:04

tloudev
Člen
Registrovaný: 13-09-2018
Příspěvky: 3

svářečky IDEAL

ahoj, znáte či máte zkušenost se svářečkami zn.IDEAL? konkrétně mě zajímá tato: https://svarecky.heureka.cz/ideal-mig-t … e/#section
vypadá to celkem zajímavě i použitelně pro domácí dílnu i pro montáže na cestách, ale nevím, jakou očekávat kvalitu.
Prosím vás tedy o informace, máte-li nějaké. Děkuji, O.Pachner

Offline

 

#2 13-09-2018 21:13:54

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: svářečky IDEAL

Píše mi to, že už není v žádném obchodě k mání. Nevím kolik stála tahle mašinka, podobnou jsem viděl na naradi technik.cz Název už nevím.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#3 14-09-2018 01:44:10

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: svářečky IDEAL

Hmm, 50kg, to je opravdu na montáž určo vhodný, nejmenujete se Zekon?Co si vybrat na montáže něco váhově skousnutelnýho?Takhle to vypadá že si z nás děláte prču....hi

Offline

 

#4 14-09-2018 07:18:41

tloudev
Člen
Registrovaný: 13-09-2018
Příspěvky: 3

Re: svářečky IDEAL

Evita napsal(a):

Hmm, 50kg, to je opravdu na montáž určo vhodný, nejmenujete se Zekon?Co si vybrat na montáže něco váhově skousnutelnýho?Takhle to vypadá že si z nás děláte prču....

Ne, nejsem Zekon Železný, ani klaun Ferdinand, bo na montáže jezdím dodávkou, která pojme ledacos. Jde mi o to, že nějakou WLSP do toho auta ani nedostanu, zatímco 50kg tam vyhoupnu hravě. A po lešení jí netahám.

varok napsal(a):

Píše mi to, že už není v žádném obchodě k mání. Nevím kolik stála tahle mašinka, podobnou jsem viděl na naradi technik.cz Název už nevím.

k dostání např. zde, ještě levněji:
https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-Inv … -d8391.htm
(o tomto obchodu se zde na svarforu mluví různě, nicméně momentálně nechci hodnotit obchod, ale produkt)
Jinak původně jsem jí zahlédl na ebayi v německu, odkaz na heureku jsem uvedl kvůli lepší specifikaci v češtině.

Offline

 

#5 14-09-2018 08:45:59

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: svářečky IDEAL

Nechcel som povodne pisat ze IDEAL ma v ponuke aj Emica mozes jej napisat ci nema alternativu k tomu stroju.
Myslim ze Emilia mi nieco pisala o znacke IDEAL nieco naznacila ze si mam vybrat ine ale je to rok
a nevenoval som tomu pozornost.
Ak je ten tvoj IDEAL 400V este v ponuke urcite dostanes dobru cenu a mas to bez problemov aj pocas zaruky.
pripadne si vybrat zltu skrinku katalog strany 15-17 a dalej a to urcite zozenie
su tam 400V a do 50kg stroje ostatne parametre a preferencie poznas len ty.

Editoval ihlan (14-09-2018 09:01:43)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#6 19-09-2018 10:47:26

pepesepe
Člen
Registrovaný: 08-02-2009
Příspěvky: 25

Re: svářečky IDEAL

To Tloudev, kupoval jsem ji a jsem s ní spokojen. Taky na elektrospaw a cena byla mírně levnější, poštovné zdarma. S Polákem domluva naprd, ale zboží poslal včas a original zabalené i s polskou účtenkou. Nejdřív jsem chtěl objednávku zrušit a díky domluvě celá komunikace byla naprd, ale pak jsem podle složenky z polska poznal, že zboží bylo zakoupeno hned v den mého objednání, tak už nešlo zrušit. Jinak jsem s ním pak komunikoval přes překladač a už se rozmluvil a poslal mi i redukčák jako dárek.
Teď ke svařečce: chtěl jsem ji na amatérské svařování doma, tak neřeším velikost a váhu. Na 20A jističi mi vyhazovala, ale softstart to vyřešil. Umí to co deklaruje prodavač, umí 2takt/4takt ale má pevně nastavený předfuk a dofuk. Nastavitelný posun a napětí, ale display zobrazuje až během vaření, což je pro mne jediná vada krásy. Hořák je velikost 250, docela robustní, dokoupil jsem si Parkera 180, kladkový posun luxus, poháněná 4-kladka v kovovém provedení.
Jinak MMA vaří oproti mé bývalé tytistorové nádherně, jen šustí a chytá na dotek.

Offline

 

#7 19-09-2018 12:41:44

tloudev
Člen
Registrovaný: 13-09-2018
Příspěvky: 3

Re: svářečky IDEAL

pepesepe napsal(a):

Na 20A jističi mi vyhazovala, ale softstart to vyřešil.

Pardon za mou nevzdelanost, ale termin 'softstart' mi nic nerika - jedna se o nejakou nabehovou vlastnost svarecky, nebo nejaky predrazeny okruh? pokud o predrazeny okruh, kde je k sehnani? mam take 20A jistice, tak si nechci stale shazovat cely barak.. Diky moc

Offline

 

#8 19-09-2018 14:29:38

pepesepe
Člen
Registrovaný: 08-02-2009
Příspěvky: 25

Re: svářečky IDEAL

Tloudev: zapojil jsem uvnitř hned za síťový kabel 3-fázový stykač přemostěný 3x odpor asi 10-50ohm a cívku jsem zapojil k drátům k ventilátoru pro zpožděné zapnutí. Funguje to tak, že po zapnutí hl.vypínačem jde chvíli (pár milisekund) proud přes odpory a napětí co spouští větrák sepne pak i cívku stykače a sepne výkonové kontakty. 100% funkční. Ty odpory samozřejmě výkonové, jinak na svarinfo je soft popsán, mrkněte na to.

Editoval pepesepe (19-09-2018 14:30:40)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče