SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 04-03-2019 10:44:21

lukso
Člen
Registrovaný: 28-04-2017
Příspěvky: 1

Elektródy Resistarc vs Bohler

Asi rok zváram s invertorom Kitin a elektródami Cemont Resistarc 7018, najčastejšie 2.0mm. S elektródami som bol spokojný.
Nedávno sa mi minuli, ako náhradu som kúpil Bohler 7018.

Rozdiely čo som si všimol oproti Resistarc:
Bohler sa trochu ľahšie zapaľujú, zdá sa mi že potrebujú nižšie prúdy, struska ide ťažšie dolu.
Na to všetko sa dá zvyknúť no čo si neviem vysvetliť a sa mi nepáči je nerovnomerné horenie elektród Bohler. Napr. Ťahám rovnomerný zvar 2cm a zrazu elektróda začne akoby odhárať, oblúk sa zosilní, hrozí prepálenie materiálu.
Čím to môže byť? U Resistarc som toto nezažíval.
Môže byť, že su elektródy vlhké? Z eshopu mi boli doručené bez ochrannej fólie, len v papierovej škatuli.

Offline

 

#2 09-03-2019 10:45:27

MacekNX
Člen
Místo: Liberec
Registrovaný: 21-02-2019
Příspěvky: 18

Re: Elektródy Resistarc vs Bohler

Těžko takhle říci, spíš bych řekl na nějakou vadu těch elektrod. Vyzkoušej je hned po sobě a uvidíš sám a hned rozdíl. Sám jsem nedávno vytáhl rutilové, které mají stáří cirka 20let, tak jak je mám v garáži ve skříni a jeli parádně. Bazická řekněme 10 let a taky bez problému. Výrobce rutilek nevím, už to nejde přečíst, ale basické byli klasické  Esab.
Tohle co ty popisuješ bych spíš viděl na : poškozenou elektrodu, popraskaný obal elektrody, když škrtáš, tak odpadává, velice vlhká, stará rezavá z vlhka uvnitř. Ale jestli byli nové, tak třeba kvalita? Tyhle elektrody jsem nikdy neviděl, takže tipuji
Já používám basické jen Esab a nemám špatnou zkušenost. Zkus si to porovnat.

edit: ještě dodám, že můžeš zkusit je vysušit, dát to do klasické trouby na 100°C , tak na hodinu. Tím tu vlhkost aspoň trochu eliminuješ.

Editoval MacekNX (09-03-2019 10:48:51)

Offline

 

#3 09-03-2019 11:27:02

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Elektródy Resistarc vs Bohler

Já nemám zkušenosti s Resistarc, ale mám s Boehler 7018. To co poissuješ jsem nikdy nezažil. Dávají pěknou kresbu, struska se dobře odděluje. Oproti EB121 dávají tekutější kov a na tenší věci a pro překlenutí mezery jsou trochu náročnější na vedení.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#4 09-03-2019 12:51:30

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Elektródy Resistarc vs Bohler

lukso napsal(a):

Asi rok zváram s invertorom Kitin a elektródami Cemont Resistarc 7018, najčastejšie 2.0mm. S elektródami som bol spokojný.
Nedávno sa mi minuli, ako náhradu som kúpil Bohler 7018.
Môže byť, že su elektródy vlhké? Z eshopu mi boli doručené bez ochrannej fólie, len v papierovej škatuli.

Zásadní problém mezi těmito značkami by být neměl. Ale to, že vám doručili tyto elektrody jen v papírové krabici je špatně! tyto elektrody nesmí být vlhké a pro dosažení nejvyšší kvality svaru před svařováním vždy přesušené.

Offline

 

#5 09-03-2019 13:11:06

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Elektródy Resistarc vs Bohler

Bazické elektrody musí být vždy řádně vysušené, je to i s teplotami napsané snad na každém balíku, který jsem kdy viděl. Jen drobný dotaz - je na elektrodách napsaná polarita? Pak je nutné ji dodržet.
Bazická +
Rutilka -

Offline

 

#6 11-03-2019 10:37:08

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: Elektródy Resistarc vs Bohler

Stalo se mi, že starším, ale přesušeným elektrodám neodhoříval obal, ač jsem dělal  různá opatření, elektroda po 2-3 sec. přestala hořet. Trubička vzniklá odhořením jádra byla cca dva průměry jádra. Jiná várka neměla takový kráter v elektrodě a dalo se s ní vařit, u další várky byl obal a jádro zároveň a s těmi se vařilo nejlépe.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče