SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-05-2019 10:54:37

FEROCH
Člen
Registrovaný: 17-11-2010
Příspěvky: 20

Elektrody TITAN W

Zdravím pánové.
Získal jsem nějaké množství elektrod z Německa (bývalý východ),které byli v papírové krabici,která už neměla žádný popis.Ten byl na víku,které bylo odtrženo.
Na vlastních elektrodách je vytištěn nápis  TITAN W  a mají červený konec do kleští.
Věděl by někdo o jaké elektrody se jedná?
Moc díky za pomoc.

Editoval FEROCH (27-05-2019 11:00:26)

Offline

 

#2 27-05-2019 11:30:38

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Elektrody TITAN W

FEROCH napsal(a):

Zdravím pánové.
Získal jsem nějaké množství elektrod z Německa (bývalý východ),které byli v papírové krabici,která už neměla žádný popis.Ten byl na víku,které bylo odtrženo.
Na vlastních elektrodách je vytištěn nápis  TITAN W  a mají červený konec do kleští.
Věděl by někdo o jaké elektrody se jedná?
Moc díky za pomoc.

No, staré německé elektrody s označením TITAN K jsem viděl a byly určeny na svařování ocelových konstrukcí. Takže jako titanové, míněno pro svařování titanu určeny nebyly! smile

Offline

 

#3 27-05-2019 14:12:04

FEROCH
Člen
Registrovaný: 17-11-2010
Příspěvky: 20

Re: Elektrody TITAN W

Diky Franku za reakci na mou otazku.Slo mi o to,jestli jde o basicke,rutilove nebo jine elektrody.Jake je jejich pouziti v praxi.Tipuji,ze jich je asi 400kusu.Byl to takovy vetsi dvojbalik z tvrzeneho papiru.

Offline

 

#4 27-05-2019 15:00:47

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Elektrody TITAN W

FEROCH napsal(a):

Diky Franku za reakci na mou otazku.Slo mi o to,jestli jde o basicke,rutilove nebo jine elektrody.Jake je jejich pouziti v praxi.Tipuji,ze jich je asi 400kusu.Byl to takovy vetsi dvojbalik z tvrzeneho papiru.

Tady je odkaz na ty TITAN K http://www.kjellberg.de/Welding-Electro … tan-K.html   Podle AWS jsou to E6013 což jsou rutilky.

Offline

 

#5 27-05-2019 15:36:31

FEROCH
Člen
Registrovaný: 17-11-2010
Příspěvky: 20

Re: Elektrody TITAN W

Dekuji Franku.Jeste me napadla jedna moznost,kde hledat a myslim ze uspesne....
https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzei … itan/c0-l0

Offline

 

#6 28-05-2019 20:14:01

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Elektrody TITAN W

Jestli  je elektrod 400 kusů, není problém jednu vzít a na kusu nějakého odpadu  vyzkoušet. Stejně jako staré elektrody je dnes na atomový reaktor nebo výtah s následnou revizní zkouškou nikdo používat  nebude,  tam se koupí nové. A na nějaký plot nebo podstavec úplně stačí  jen vědět, jestli to  vaří nebo ne.
Kromě toho  by asi šlo svarový kov pořádně navařit -rozlít  na nějaký plocháč a potom  třeba někde ve sběrně šrotu si nechat složení svarového kovu změřit.

Offline

 

#7 28-05-2019 20:28:27

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Elektrody TITAN W

Radim napsal(a):

Jestli  je elektrod 400 kusů, není problém jednu vzít a na kusu nějakého odpadu  vyzkoušet. Stejně jako staré elektrody je dnes na atomový reaktor nebo výtah s následnou revizní zkouškou nikdo používat  nebude,  tam se koupí nové. A na nějaký plot nebo podstavec úplně stačí  jen vědět, jestli to  vaří nebo ne.
Kromě toho  by asi šlo svarový kov pořádně navařit -rozlít  na nějaký plocháč a potom  třeba někde ve sběrně šrotu si nechat složení svarového kovu změřit.

To je naprosto zbytečné, když je zde v tomto případě známo, že se v podstatě jedná o elektrodu E 6013, rutilku se známým složením a vlastnostmi.

Offline

 

#8 28-05-2019 21:10:42

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Elektrody TITAN W

čau Radime big_smile a co vzít elektrodu a zjistit složení rovnou z ní, nikoliv ze sváru.
Jinak samozřejmě žádný vědecký postupy - pro doma, vaří to DC nevaří, vaří to AC? Taky ne? Vyhodit nebo prodat na burze jako superspeciálky smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#9 29-05-2019 02:15:55

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Elektrody TITAN W

bourač napsal(a):

a co vzít elektrodu a zjistit složení rovnou z ní, nikoliv ze sváru.

To záleží na okolnostech. Tímto způsobem se určí složení slitiny jádra elektrody. Některé elektrody však jsou konstruovány tak, že výsledný svarový kov je dolegováván z obalu elektrody a tam je potom nutno zjišťovat složení výsledného sváru.

Offline

 

#10 29-05-2019 12:28:08

FEROCH
Člen
Registrovaný: 17-11-2010
Příspěvky: 20

Re: Elektrody TITAN W

Já jsem s informacemi spokojený.
Jsou pro mne dostačující a použití je jasné.Více asi není třeba dělat.Jak řekl Frank:"To je naprosto zbytečné, když je zde v tomto případě známo, že se v podstatě jedná o elektrodu E 6013, rutilku se známým složením a vlastnostmi."
Díky ještě jednou.

Offline

 

#11 29-05-2019 13:31:39

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Elektrody TITAN W

tak se taky přidám

co jsou nebo, na co byli elektrody -BH Start-
co mám starší knihy ke svařování kde se objevují staré tabulky s elektrodama tak nikde nejsou, jen BH Trumf BH Rapid BH xxčíslo a podobně ale "Start" nic, originál škatule už sežrali moli ale to označení sem si opsal na papírek a vložil i s elektrodama do krabice od jiných, na štítku bylo že použití na = ~ ale trafem se s nima vařilo hrozně těžko, občas se oblouk zaplavil struskou a začalo to pod ní jen bublat a to už bylo bylo jisté že z toho svar nebude, triodynou se s nima vaří sice nic moc ale líp ale pomocí WTU se s nima vaří suprově, už sem je právě používal jako kulatinky až sem si pořídil tuhle super mašinku tak sem zjistil že to byla škoda svařuju s nimi podřadné věci

pak mám taky jedny neidentifiovatelné elektrody protože přesně taky nějaký blb otevřel krabku ze strany kde byl štítek a ten komplet urval, hlavně že na druhé straně je napsáno HIER ÖFFNEN, asi to byl blb jak na němčinu tak na svařování, já osobně ikdyž německy neumím ani slovo tak krabice s elektrodama otvírám na protější straně aby v případě že ji nespotřebuji bylo znát co to je za elektrody, tyhle co nevím tak sou to nějaké rutilové nerez (krásně se s nima svařuje trafem a svár na dešti zůstane nezrezlý) označení nemají nikde takže výborný drát na rožeň ikdyž v tomto případě zase asi slabý, mají průměr 3,2, jo svařoval, teda lepil sem s nima litinu a šlo to akorád hrozně nebezpečná struska, velice křehká a při chladnutí střílí drobné úlomky takže práce jedině v brýlích jinak je jistota že některý drobek vletí do oka

Offline

 

#12 29-05-2019 14:18:22

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Elektrody TITAN W

Kramlik napsal(a):

tak se taky přidám

co jsou nebo, na co byli elektrody -BH Start-

Já tedy nevím, neměl jste na mysli tyto elektrody od firmy B&H? Vyrábí celou řadu různých druhů. https://bhelectrodes.com/
https://bhelectrodes.com/welding-electr … -bh-super/

Editoval Frank (29-05-2019 14:19:51)

Offline

 

#13 29-05-2019 15:02:28

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Elektrody TITAN W

to myslím néé a taky kde by se to tady vzalo

https://i.postimg.cc/Z9P1DV1f/DSC01818.jpg

Offline

 

#14 29-05-2019 17:18:29

jankop
Člen
Registrovaný: 21-09-2013
Příspěvky: 146
Web

Re: Elektrody TITAN W

Lidi sbírají kde co. Někdo známky, jinej pivní etikety. Můj kamarád sbírá telefonní ústředny, to už je ovšem velmi náročné hobby. Když to tady čtu, tak snad založím muzeum svařovacích elektrod. Jsou skladné, stačí pár regálků... Už to vidím:"Slečno, nechcete vidět moji sbírku svařovacích elektrod?" :-)


Gama 160, Proteco 600E, „Hi-Fi" H07RN-F 3G2,5  TITANEX 35m
http://www.fancon.cz/

Offline

 

#15 29-05-2019 17:40:50

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Elektrody TITAN W

Kramlik napsal(a):

tak se taky přidám

co jsou nebo, na co byli elektrody -BH Start-
co mám starší knihy ke svařování kde se objevují staré tabulky s elektrodama tak nikde nejsou, jen BH Trumf BH Rapid BH xxčíslo a podobně ale "Start" nic, originál škatule už sežrali moli ale to označení sem si opsal na papírek a vložil i s elektrodama do krabice od jiných, na štítku bylo že použití na = ~ ale trafem se s nima vařilo hrozně těžko, občas se oblouk zaplavil struskou a začalo to pod ní jen bublat a to už bylo bylo jisté že z toho svar nebude, triodynou se s nima vaří sice nic moc ale líp ale pomocí WTU se s nima vaří suprově, už sem je právě používal jako kulatinky až sem si pořídil tuhle super mašinku tak sem zjistil že to byla škoda svařuju s nimi podřadné věci

pak mám taky jedny neidentifiovatelné elektrody protože přesně taky nějaký blb otevřel krabku ze strany kde byl štítek a ten komplet urval, hlavně že na druhé straně je napsáno HIER ÖFFNEN, asi to byl blb jak na němčinu tak na svařování, já osobně ikdyž německy neumím ani slovo tak krabice s elektrodama otvírám na protější straně aby v případě že ji nespotřebuji bylo znát co to je za elektrody, tyhle co nevím tak sou to nějaké rutilové nerez (krásně se s nima svařuje trafem a svár na dešti zůstane nezrezlý) označení nemají nikde takže výborný drát na rožeň ikdyž v tomto případě zase asi slabý, mají průměr 3,2, jo svařoval, teda lepil sem s nima litinu a šlo to akorád hrozně nebezpečná struska, velice křehká a při chladnutí střílí drobné úlomky takže práce jedině v brýlích jinak je jistota že některý drobek vletí do oka

Jestli se chovají jak popisuješ bude to nějaká nerezovka nebo přechodovka.Všechny se kterýma jsem svařoval udělaly po dovaření prásk prásk prásk a struska lítala hlavně do oblasti očí(prevít mizerná zákeřná.....) a packa svěráku ulomená po pádu ze stolu na betonovou podlahu přivařená v nouzi 308 od UTP taky drží jak přibitá,struska byla černá.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#16 29-05-2019 20:39:46

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Elektrody TITAN W

jankop napsal(a):

.............. Jsou skladné, stačí pár regálků... Už to vidím:"Slečno, nechcete vidět moji sbírku svařovacích elektrod?" :-)

na vysocine vo zvaracskej skole by povedali "Slečno, nechcete vidět moji sbírku klacků?" big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (29-05-2019 22:02:38)

Offline

 

#17 29-05-2019 22:03:53

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Elektrody TITAN W

Ahoj Franku - dík za upřesnění smile
  nevím jak v USA ale tady v EU řádí ten Alsheimer - tak sem úúúplně zapoměl že svár se dolegovává z obalu. smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#18 30-05-2019 00:05:21

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Elektrody TITAN W

bourač napsal(a):

Ahoj Franku - dík za upřesnění smile
  nevím jak v USA ale tady v EU řádí ten Alsheimer - tak sem úúúplně zapoměl že svár se dolegovává z obalu. smile

Zdravím Bourači z druhý strany Atlantiku! smile O tom Alzheimeru mi povídej! big_smile  Holt jsem starej dědek...  Ale to dolegovávání je jen u některých typů elektrod, u běžných rutilek to není.

Offline

 

#19 30-05-2019 00:08:49

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Elektrody TITAN W

bourač napsal(a):

Ahoj Franku - dík za upřesnění smile
  nevím jak v USA ale tady v EU řádí ten Alsheimer - tak sem úúúplně zapoměl že svár se dolegovává z obalu. smile

to je presne s tym obalom !!!

pred nejakym casom v jednej firme nam veduci doniesol specialne elektrody od esabu na zvaranie zliatiny nimonic https://en.wikipedia.org/wiki/Nimonic - ak si dobre pamatam, tak najake OK 92.xx - udajne to bol cenovy masaker

mali sme z nich oklepat obal a z drotov pozvarat nejake vystuhy na teplomery do kotlov (vysoke teploty)

strasne sa potom cudoval, ked pocas prevadzky "zmizli" aj vystuhy aj teplomery ....... big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (30-05-2019 00:21:01)

Offline

 

#20 30-05-2019 23:49:07

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Elektrody TITAN W

no a prodává se v těch malých balíčkách vacpac, 2kila za 5tisíc těch mám taky několik jestli si vzpomenu tak mrknu na označení myslím je to taky něco žáruvzdorné cosi.. jako ty moje UTP 2520 co sem nedávno hledal, poradil mi až pan Jarda na co to je, poslal mi émejl čímž mu děkuji za info

Offline

 

#21 31-05-2019 13:39:55

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Elektrody TITAN W

rcp napsal(a):

mali sme z nich oklepat obal a z drotov pozvarat nejake vystuhy na teplomery do kotlov (vysoke teploty)

strasne sa potom cudoval, ked pocas prevadzky "zmizli" aj vystuhy aj teplomery ....... big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

No, to se nedivím.big_smile   S tímto materiálem "nimonic" jsme též pracovali. U nás byla povolena právě pouze metoda TIG a příslušný certifikovaný příd. materiál. smile

Offline

 

#22 02-06-2019 16:16:34

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Elektrody TITAN W

tak sem milionář big_smile
https://i.postimg.cc/p5jg31cG/DSC01825.jpg
https://www.svarovaci-technika.cz/elekt … 350mm-vp-/

Editoval Kramlik (02-06-2019 16:31:51)

Offline

 

#23 02-06-2019 19:19:39

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Elektrody TITAN W

Kramlik napsal(a):

tak sem milionář big_smile
.......

a kolko toho mas? big_smilebig_smilebig_smile

hlavne to neoklepavaj .....

Offline

 

#24 03-06-2019 12:22:30

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Elektrody TITAN W

těchto OK 92.26 mám jenom tři ty malý krabky co stojí 1500Kč, no otloukat je určitě nebudu protože nejdražší je na tom asi ten obal právě
ale těch UTP 2520 se našlo asi dva metráky u kámoše, právě tu jednu krabku mě dal teda spíš sem si ji vzal abych zjistil co to je což se podařilo ale už se nevyrábí a kolik stáli nebo jakou mají hodnotu nevím
https://i.postimg.cc/VJBSvk3r/DSC01725.jpghttps://i.postimg.cc/94mD7jhx/DSC01728.jpg

pak mám další různé nerezové elektrody ale krabky sou mimo jednu popsány takže se klidně dají použít k tomu k čemu jsou, pak mám asi 10kilo E-S 716 ty sou taky pěkně drahý, některé jsou v těch bílých plastových krabičkách ještě originál zalepeno a jednu plnou 5kg sem našel v kovošrotě, šrotař jezdil magnetem jezdil jezdil, no nic povídá smutně (myslel že mi to prodá za cenu nerez) trochu to magnetuje máte to za cenu 12Kč kilo tak elektrody v hodnotě asi 15tisíc sem koupil za 60kč

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče