SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Ahoj, pořídil jsem si invertor POWERMAT PM-IMG-230T (https://svarecky.heureka.cz/powermat-pm … a-img-tig/)
Jsem úplný začátečník. Zajámala by mě jedna věc - při modu svařování MMA lze nastavovat kromě proudu také napetí. Kolečkem "napięcie spawania" lze nastavit od cca 14V po cca 25V. Naprosto netuším, co bych tam měl volit, všechny návodné tabulky na internetech uvádějí pouze ampéry. Poradí mi s tím prosím někdo? Viz foto:
Děkuju, V.
Offline
Podle mě u přepnutí na mod MMA nenastavíš nic,at budeš kroutit kolečkem sebevíc (-: Myslím,že jsem to na svém Welbachu Proxus jednou ze zvědavostí zkoušel a nereagovalo to.
Vždyť tam máš ikonu hořáku MAG/ MIG. U MMA se nastavuje podle průměru elektrody, tloušťky materiálu, polohy svařování pouze proud .A ještě zapnutí vypnutí Hotstart atd, ale to ta Tvoje svářečka stejně nemá.
Editoval Zdeny0 (09-07-2024 01:56:59)
Offline
Zdeny0 napsal(a):
Podle mě u přepnutí na mod MMA nenastavíš nic,at budeš kroutit kolečkem sebevíc
No, je možný že to nemá žádný efekt, ale když tím spodním kroutidlem kroutim, tak se fakt mění volty.
Offline
Tak podle piktogramu při přepnutí na MMA funguje horní potenciometr jako nastavení proudu. na spodním žádný piktogram na MMA není, tak asi spodní nebude mít na MMA vliv.
Při přepnutí na MIG podle piktogramu funguje horní potencimetr jako regulátor rychlosti drátu a spodní jako nastavení svařovacího napětí.
Potenciometr vpravo dole induktancia nemá žádný piktogram, bude tedy asi jakožto elektronická induktance fungovat vždy
Tlačítko či indikační světlo, z fotky to přesně nevidím, úplně vpravo nahoře vedle přepínače MMA MIG Lift TIG bude podle piktogramu něco v souvislosti s podáváním drátu na MIG.
Charakteristika MMA zdroje, proudový zdroj bude při přepnutí na MMA a na Lift TIG, charakteristika MIG zdroje, napěťový zdroj bude při přepnutí na MIG.
Bližší informace budou v manuálu.
Offline
Radim> souhlas. To tlacitko vpravo nahore bude rychloposuv podavace.
Offline
2 Dawe.Rychloposuv pro zavádění drátu přesně. Jo a díky Tvé recenzi na Welbach Alpha před lety jsem přešel od Lincoln Electric ( ne made in Poland ) k Welbachu. Jo je to Čína, ale mám pomalu vše od nich, od plasmy až po AC, zatím 2 -3 roky bez závad.
Offline
Já souhlasim se všim co píšete, jen říkám fakta - v modu MMA spodní levý kolečko mění volty na displeji. Induktancja nedělá nic. V manuálu neni v souvislosti s MMA k voltům ani slovo, takže manuál taky nic nevysvětluje. Nevím proč to tak je, při sváření neregistruju při změně voltů změnu ve sváření, takže je možný, že je to jen nějakej nedodělek a že to prostě nedělá nic. Díky za odpovědi
Offline
Zdeny0> no to je fajn!
ladik88> imho ten ovladac a displej proste zustava jen aktivni, ale neucastni se nijak MMA procesu.
Offline
Já jsem to měl u verze 220T taky tak a nepozoroval jsem nějaké změny při ladění napětí. Asi jak píše Dawe, prostě tu funkci neumí v režimu vypnout, ukazuje na displeji, ale nic to neovládá.
Offline
Kolegové, co tak si vzpomenout na Základní kurz ve Svářečské škole. Na hořícím elektrickém oblouku na obalované elektrodě je prakticky konstantní napětí kolem 20 V. Při změně svařovacího proudu se to napětí mění jen minimálně. Jo, jo, má to cosi společného se statickou i dynamickou charakteristikou svařovacího zdroje.
Offline
jirkati> vzdyt to uz psal kolega Radim v prispevku #4.
Offline
Dobrý den, chci jen zeptat nějakého odborníka, jestli můžu svařit ocelovou trubku od ústředního topení invertorem, tedy obalenou elektrodou? Nebo mám zavolat někoho s autogenem, nebo jinou mašinkou. Díky za rady.
Offline
Jde o to. jak umíte svařovat elektrodou.
Online
Díky za odpověd,jsem samouk,ukazoval a učil mně to svářeč.Celkem obstojně svařím jekl 1mm i svislé svary.Nejsem profík.
Offline
Asi bych použil TIG, nebo alespoň MIG/MAG (CO2). Autogen určitě není nutný.
MMA není úplně vhodné. Může se vám do sváru dostat struska a svár může být porézní. A nemůžete proces svařování tak detailně kontrolovat.
Offline
Jak píše Zdenál. Můj bratranec posvářel trafem celé topení. Samotíž, takže větší dimenze, nejmenší 3/4". Byl to ale excelentní svářeč. Celý žiovot svářel elektrodou, většinou nerez, jako údržbář v chem. provozu. Při montáži kotelen, výměníkových stanic a p. se elektrodou běžně sváří od Dn25. Odbočky a návarky i 1/2". Poslední dobou se hodně používá TIG. Je to čisté, spolehlivé a platí se nájem jen za jednu lahev a td. Ale zase musí být elektrika.
Offline
Díky chlapi za rady. Budu navařovat mufnu na "pětičtvrtku". Když to poteče, tak tak to za svarem říznu a navaří to odborník. Nebo si půjčím závitnici a dám tam šroubovací mufnu. Ještě jednou díky.
Offline
To dáš , jen suché elektrody , celý svět dříve elektrikou jinak nesvářel . A to autogenem ani atomový reaktor .
Offline
Stránky: 1