SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 19-07-2016 07:04:59

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Docela dobře se jim povedlo okopírovat adflo smile

Offline

 

#27 19-07-2016 11:24:15

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Jaryn : Docela ano smile pod filtrem je to na 95% stejné. Ale oproti Adflo mi lépe sedí a má příjemnější pás na uchycení (adflo má gumový pokud se teda nedělá  ve vícero provedení a neseděl mi). Adflo má výhodu seskládání více typů filtru do sebe oproti Spees Air od Kowaxu (Kowax má jen hlavní filtr a před něj předfiltřík a filtr proti jiskrám....Adflo má možnost dát do hlavního filtru i menší filtr hádám na aerosoly...nejsem si teď jistý). SpeedAir je podle mého i tižší než  Adflo. Ti co to používají denně by více poreferovali....
Hadice s ochranou na Speed Air je taky lehčí a jemnější - více ohebná (otázka je jak dlouho vydrží než se protrhne ohybem...ukaže čas). Spotřebák je cenově stejně drahý a tak je to celkem jedno.

Editoval Discovera (19-07-2016 11:24:29)

Offline

 

#28 19-07-2016 13:02:43

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Já mám u adfla pás kožený né umělí. Ano do adfla můžu dát filtry různé záleží co zrovna dělám. Nejvíc to mám poskládané takto. Lapač jisker-předfilr-částicový filtr pak střídám buď pachovou vložku a nebo Filtr pro organické plyny a páry,kyselé výpary. Jestli je adflo hlučný to nepostrehnu na dílně je spousta jineho hluku  smile. U adfla se mi líbí že mi ukazuje kolik mám baterky nabité a jak je zanesený filtr a dvě rychlosti jednotky. Cenu spotřebàku řešit nemusím smile

Offline

 

#29 19-07-2016 14:04:35

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Jaryn : Aha ty jej máš...fajn smile no ty pásy se dělají asi ve vícero provedení. Měl jsem možnost si jí vyzkoušet a dotyčný to měl celé téměř z gumy...příšlo mě to šílené...nenatahoval se ale nechtěl bych to s tímto pásem.
           SpeedAir to má to samé...lapač jisker-předfiltr-čáticový filtr (ty můžeš nacpat kulaté filtry do hlavního a před něj měnší obdelníkový filtr na nevím co....to Kowax nemá). Jinak zbytek mají tyto jednotky totožné....2 rychlosti, stav baterky i filtru. V mém použití doufám filtr vystačí tak na 3-4 měsíce možná i déle...nevím jak měří zanesení filtru...já každý den zatím nesvařuji jen víkendy, dovolené a fušky občasné v týdnu. Jinak není problém filtr zrušit do měsíce co mi říkal svářeč, který mi to ukazoval. 
Každopádně plíce mám jen jedny a respirátor není dokonalý (v dílně i při otevřených dveřích a okně je hned nedýchatelno)...tohle bude na spotřebák drobet náročnější ale i tak nelituji, a  i když filtr  stojí kolem 700 dojde a koupím...

Offline

 

#30 16-03-2017 20:16:37

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

@Discovera
Jak to vidíš ten speedair s odstupem času? Stále spokojenost?
Právě se po nějaké filtraci rozhlížim, doporučil bys to?
Díky!

Offline

 

#31 17-03-2017 07:57:53

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Sauber:  Doporučit můžu určitě. S filtrací jsem spokojen hodně a kukla mi vyhovuje taky. Jediné co nemusí každému vyhovovat je hlavový kříž 820ky (není to kříž jako má Speedglaska).

Offline

 

#32 26-04-2017 22:55:56

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

nevíte někdo jak je to s filtrama na svařování hliníku tigem? Stačí tam částicovej jak má ten Kowax, nebo by měl být (se doporučuje) chemickej?

Díky

Offline

 

#33 31-08-2017 20:41:09

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Chtěl bych se vás zeptat na doporučení kukul s filtrační jednotkou.Chcem u nás ve firmě měnit kukly tak co je dnes opravdu nej.Je to na profi vaření,tzn.8 hodin deně,každý den na hlavě.Kluci měli novou spedglasku a všichni co si ji zkoušeli měli veké výhrady k tomu kříži ..uchycení na hlavě.Vraceli a raději si vzaly starou spedglasu,která nám některým vydržela už 16 let denodeního požívání.Svařujem pulzem i zkratem až do 450 ampér.Tak opravdu kvalitu řešíme.Dík za vaše doporučení  a osobní zkušenost.

Offline

 

#34 01-09-2017 17:41:55

Palci11
Člen
Registrovaný: 31-08-2017
Příspěvky: 5

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Haufra napsal(a):

Chtěl bych se vás zeptat na doporučení kukul s filtrační jednotkou.Chcem u nás ve firmě měnit kukly tak co je dnes opravdu nej.Je to na profi vaření,tzn.8 hodin deně,každý den na hlavě.Kluci měli novou spedglasku a všichni co si ji zkoušeli měli veké výhrady k tomu kříži ..uchycení na hlavě.Vraceli a raději si vzaly starou spedglasu,která nám některým vydržela už 16 let denodeního požívání.Svařujem pulzem i zkratem až do 450 ampér.Tak opravdu kvalitu řešíme.Dík za vaše doporučení  a osobní zkušenost.

Nazdar.Podla mojho nazoru je najlepsie riesenie speedglas 9100FX s odsavanim adflo.Vyborne vyriesene,samozrejme si za to aj zapitaju pekne peniaze.Ale stoji to za to.Ak mas zaujem,mozem ponuknut.

Offline

 

#35 01-09-2017 20:00:43

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Když se tady tvoje příspěvky týkají pouze spedglasky,zajímalo by mě,jestli je tam možnost dát jiný hlavový kříž.Kluci kteří 20-30 let svařují nechtějí to nové uchycení,To je ten hlavní problém.Jinak už skoro 20 let popužíváme clean air a nemužu říct ani jedno špatné slovo.Používali jsme prvně takový hranatý tip, kde nešla vyndávat baterka a musel se celý filtr připojovat k nabiječce.Dnes ten basic.Náhradní filtry a díly kupuje firma a říkají,že jsou finančně výhodnější,než to adflo,takže to já neřeším.

Offline

 

#36 14-09-2020 18:43:40

Daver213
Člen
Registrovaný: 21-04-2020
Příspěvky: 23

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Ahoj, jak je to prosím z tou filtrací? Ptal jsem se v internetovém obchodě na kowax i speedglas a nechápu jednu věc. Vybírám jednu z kukel těchto značek a obě mají po odklopení kukly štít na broušení. Dozvěděl jsem se ale, že jde vždy dát jen jeden filtr do ventilátoru. Buď chemický a nebo částicový. Do teď jsem myslel, že jsou uvnitř oba. Dejme tomu, že svařuju a mám tam chemický, potom musím hned brousit, odklopím kuklu a měl bych správně předělat na částicový? Kukla je 2v1, ale ventilátor k tomu není? Co to má za smysl? Jedná se o ocel, nerez a potom broušení obou věcí. Ventilace neodsaje bohužel nic a věřím tomu, že dýmy vdechují i nahoře v kancelářích. Staří chlapi to neřeší... Pravděpodobně tam budu za kašpara - celej den s kuklou a štítem na hlavě, ale lepší než všechno vesele vdechovat a nebo mít nechutnej respirátor.

Editoval Daver213 (14-09-2020 18:46:25)

Offline

 

#37 14-09-2020 20:25:46

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Mám adflo speedglas,  jde to tam nandat všechno 1.lapač jisker, 2.předfiltr,3 částicový a 4 chemický a ještě můžeš misto chemického dát pachovej.

Offline

 

#38 14-09-2020 20:32:34

Daver213
Člen
Registrovaný: 21-04-2020
Příspěvky: 23

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Tak to potom jo. Právě už bych do toho měl jít kvůli nerezi. Potřebuju tam ale oba filtry dohromady, nechci už vdechovat ani výpary a při chození po dílně ani prach z broušení. Mám trochu obavy z toho foukaného vzduchu, protože stačí, když venku trochu foukne vítr a hned mi slzí oči. A jak se ti s tím dělá? Dá se s tím vydržet 8 hodin na hlavě (kromě přestávky) ? Já kuklu okamžitě po svařování sundávám, protože nesnáším, když něco potřebuju naměřit a kolíbá se mi na hlavě. Budu se muset překonat.

Editoval Daver213 (14-09-2020 20:34:19)

Offline

 

#39 14-09-2020 21:50:38

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Řeší se tady jen některé značky spíše z konce  spektra. Už jsem psal,že já používám Aristo kuklu AIR a filtraci
TECH . Ani s jednim nebyl nikdy žádný problém. Od mého odchodu do důchodu se objevilo více nabídek od
ESABU - třeba více senzorů...4 + senzor průtoku proudu. To už svářeči do očí neblikne.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#40 15-09-2020 05:52:28

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Kukla je těžší na to si zvyknes, kdyz potrebujes odpojis ji od filtrace a sundáš jako normálně je to jen o zvyku a ja uz bych bez toho nesvařoval jinak brousicí štít mám zvlášť.

Offline

 

#41 05-10-2020 11:50:21

Daver213
Člen
Registrovaný: 21-04-2020
Příspěvky: 23

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Ahoj, tak jsem si konečně pořídil Adflo a k tomu kuklu Speedglas 9100 fx air a hned mám 1. problém.
Vím, že hodně lidí má ve filtračních jednotkách jenom např. lapač jisker, předfiltr a filtr pevných částic. Tohle je dobré leda tak pro brusiče, ale ke svařování je to podle mě na nic. Proto jsem naskládal do adfla 1. lapač jisker, 2. Předfiltr, 3. Filtr pevných částic, 4. Filtr proti plynům, který je cca 5cm tlustý.
Mám za to, že je na to Adflo dělané, jinak by to tam ani nešlo naskládat a nemůžu přece pořád měnit filtry. Ale přesto mám problém.
Po zapnutí na nejmenší průtok se rozsvítí 3 zelená kolečka = prachový filtr je skoro ucpaný. Jakmile zesílím průtok že 170 na 200l svítí už jen 1, nebo 2 kolečka.
Pokud svítí 4 kolečka, už je to na výměnu filtru. Všechny filtry jsou nové.
Pokud vyskládám všechny filtry a zapnu, tak nesvítí nic.
Teď jsem se na to ptal v práci a nejspíš tolik filtrů najednou nedává ten motorek i když by měl.
Má s tím někdo zkušenost? A na koho se s tím případně obrátit? Celkově o těchto věcech není moc informací. A Adflo je po záruce.

Editoval Daver213 (05-10-2020 11:51:55)

Offline

 

#42 05-10-2020 18:36:17

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Každý  filtr má pro  konkrétní  průtok  vzduchu  nějakou  tlakovou  ztrátu,  kterou  musí  čerpadlo či  dmychadlo  svou  prací  vykompenzovat,  aby tam  ten  potřebný  průtok  vzduchu  byl. V technické  dokumentaci  bude u  dmychadla někde graf závislosti  průtoku vzduchu  dmychadlem  na tlaku  a u  filtrů  bude někde udávána jejich tlaková  ztráta pro  určitý  konkrétní  průtok.
Pro  stejný  průtok vzduchu  filtry  i  dmychadlem musí  být součet  tlakových  ztrát filtrů rovný  tlaku,  který  při  tom  průtoku  dodává  dmychadlo.  Pokud je součet  tlakových  ztrát  filtrů  větší, než  dodá při  tomto  průtoku dmychadlo, zmenšuje se průtok  vzduchu  filtry i  dmychadlem  a současně pracovní  body dmychadla se posunuje na grafu  směrem k  nižším  průtokům  a vyšším  tlakům. Dokud zase neplatí, že tlak,  který  dmychadlo  dodává se rovná  součtu  tlakových  ztrát na jednotlivých  filtrech. Při  přiměřeně vyšší  tlakové  ztrátě s přiměřeně menším  průtokem  dle grafu.
A toto  platí  pro  čisté  filtry. U zanesených  filtrů se tlaková  ztráta dále zvyšuje,  proto  je nutné  čisté  filtry navíc ještě řadit za sebou tak,  aby byla určitá  tlaková  rezerva na zvýšení  tlakové  ztráty při  postupném  znečišťování. Rozsah  těch  tlakových ztrát  neboli  do  jaké  tlakové  ztráty je vhodné filtr používat,  než  se jako  zanešený  vyhodí  a nahradí  novým  nebo  regenuje by měl  určit výrobce filtru  nebo  celého  zařízení.
Dále, pokud jsou  v zařízení  nějaké  hadice či  trubky,  kterými  jde vzduch, tak  určitou  tlakovou  ztrátu  generuje i  vlastní  průchod vzduchu  těmi  trubkami podobně jako  filtry. Pokud je délka trubek  nastavitelná, může být nutné  při  větší  délce trubek  vedení  toho  vzduchu používat  méně filtrů  nebo  filtry s menší  tlakovou  ztrátou. Informace k  tomu  by měly být v návodu.
Co  se týká  vlastních  tlakových  ztrát filtrů,  tak  je to  obvykle vždy něco  za něco. Filtr s vyšší  účinností  má  taky vyšší  tlakovou  ztrátu než  filtr s nižší  účinností,  filtr zachycující  jemnější  částice bude mít taky vyšší  tlakovou  ztrátu než  filtr zachycující  jen  hrubší  částice, tlustší  nebo  plochou  větší  filtr bude mít při  stejném  průtoku  menší  tlakovou  ztrátu  (a nebo  vyšší kapacitu  záchytu  škodlivin) než  tenčí  nebo  menší  filtr se stejnou  účinností. Rozměrově stejný,  ale výrazně kvalitnější ( a obvykle i  výrazně dražší) filtr může mít při  stejných  rozměrech  buď menší  tlakovou  ztrátu nebo  vyšší  kapacitu  záchytu škodlivin.

Offline

 

#43 05-10-2020 18:48:21

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Tak hlavně ať vám potom nepípá indikace, že je ucpaný filtr.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#44 05-10-2020 22:25:41

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Existuje ještě další možnost. Tuším,že pochází od 3M,ale asi. Zkouše ji kolega na speedglas. Ventilace má místo
filtroventilace přívod stlačeného vzduchu s redukčním ventilem a regulací průtoku. Stanice mohou být i pro
několik pracovišť. Nevýhodou může být tahání hadice.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#45 06-10-2020 05:34:57

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Daver213
Mám to tam naskládané uplně stejně jak ty, používám léta Adflo. Tečky na filtraci nesleduju vůbec. Prostě nasadim a jedu když se filtrace vypne vetšinou to je slabou baterku, tak nasadím jinou, jednou denně vyfoukam lapač a předfiltr.

Offline

 

#46 06-10-2020 11:52:35

Daver213
Člen
Registrovaný: 21-04-2020
Příspěvky: 23

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

varok napsal(a):

Tak hlavně ať vám potom nepípá indikace, že je ucpaný filtr.

Z toho mám právě obavy. V práci to budu zkoušet až zítra.
Problém je, že tím pádem nepoznám, kdy měnit prachový filtr a nebo se filtrace vypne úplně.

Offline

 

#47 06-10-2020 11:55:58

Daver213
Člen
Registrovaný: 21-04-2020
Příspěvky: 23

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

kemppin napsal(a):

Existuje ještě další možnost. Tuším,že pochází od 3M,ale asi. Zkouše ji kolega na speedglas. Ventilace má místo
filtroventilace přívod stlačeného vzduchu s redukčním ventilem a regulací průtoku. Stanice mohou být i pro
několik pracovišť. Nevýhodou může být tahání hadice.

Vím o co jde, ale tady je prostě všechno problém. Firma mi nechtěla koupit ani filtry, tak jsem se na ně vykašlal a koupil jsem všechno sám. Teď vlastně celej den chodím v kukle a všichni se strašně smějí. A já se zase směju v duchu jim, když svařují nerez ve skoro uzavřené nádobě bez filtrace + žerou ten prach.

Offline

 

#48 06-10-2020 11:58:56

Daver213
Člen
Registrovaný: 21-04-2020
Příspěvky: 23

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Jaryn napsal(a):

Daver213
Mám to tam naskládané uplně stejně jak ty, používám léta Adflo. Tečky na filtraci nesleduju vůbec. Prostě nasadim a jedu když se filtrace vypne vetšinou to je slabou baterku, tak nasadím jinou, jednou denně vyfoukam lapač a předfiltr.

A co se stane, když prachový filtr nevyměníš? Potom se Adflo po nějaké době vypne? Aby se to nestalo právě mě, ale ještě s čistým filtrem. A plynový filtr používáš který? Já jsem koupil ten A2, ale zjistil jsem, že by stačil A1..

Offline

 

#49 06-10-2020 14:58:27

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Prostě se filtrace vypne když je filtr zanesenej nenahodíš to ani s novou baterkou kterou vytahneš z nabijecky A2

Offline

 

#50 06-10-2020 17:59:57

Daver213
Člen
Registrovaný: 21-04-2020
Příspěvky: 23

Re: Jakou kuklu a dýchací jednotku?

Od prodejce jsem zjistil, že je to vlastnost a ne chyba. Adflo totiž nedokáže rozeznat, jaké filtry jsou uvnitř. Potom to ukazuje nesmysly. Prý je to zastaralé a nemá to k tomu potřebnou elektroniku. Nejdřív se tato jednotka totiž dělala bez plynových filtrů čistě na částicový filtr. Proto plynový filtr moc nedává. Místo toho prodává Clean Air Aergo, kde jsou ty filtry 2. Když jsem to počítal tak bych se se vším všudy dostal na nějakých 18000 s větší baterií. Což je cena Adfla bez filtrů. Teď jsem zkoušel adflo zapnout jen tak doma a vydrží to jen 3,5 hodiny.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče